Menu

EGZAMIN

ÓSMOKLASISTY

Informator dla rodziców

 

Certyfikaty 

 

Rok szkolny 2018/2019

Niedziela 20.01.2019

Programy, konkursy w roku szkolnym 2017/2018: 

 

 

 

liczba odwiedzin: 856222

Galeria zdjęć

 • Dzień Babci i Dziadka :)

  Na Sali Wiejskiej przy przedszkolu 10 stycznia obchodziliśmy zbliżający się Dzień Babci i Dziadka. Dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny.  Swoim najbliższym dzieci  wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami.
  Uroczystość zakończono wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
  Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.


   
  Zapraszamy do galerii
  16.01.2019 12:16 | więcej »
 • Świąteczny czas...
  W naszym przedszkolu corocznie organizujemy wspólne, uroczyste śniadanie wigilijne. Brały w nim udział wszystkie przedszkolaki. Przed śniadaniem dzieci przypomniały jakie potrawy wigilijne powinny znaleźć się na stołach oraz odśpiewały kolędy. Obie grupy zasiadły przy uroczyście ubranych stołach i w  świątecznej atmosferze zjadły swoje śniadanie. Nie obyło się bez pierniczków, które sami zrobili. Było miło i bardzo uroczyście. W naszym przedszkolu corocznie organizujemy wspólne, uroczyste śniadanie wigilijne. Brały w nim udział wszystkie przedszkolaki. Przed śniadaniem dzieci przypomniały jakie potrawy wigilijne powinny znaleźć się na stołach oraz odśpiewały kolędy. Obie grupy zasiadły przy uroczyście ubranych stołach i w  świątecznej atmosferze zjadły swoje śniadanie. Nie obyło się bez pierniczków, które sami zrobili. Było miło i bardzo uroczyście.
  02.01.2019 15:16 | więcej »
 • Wycieczka do fabryki bombek
  19 grudnia udaliśmy się na wycieczkę do Sali zabaw „Dinopolis” w Wolsztynie oraz hurtowni bombek w Stodolsku. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek oraz trampoliny. Poza tym dzieci mogły skorzystać z licznych tuneli, zjeżdżać na zjeżdżalni oraz korzystać z wielu atrakcji. Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń wyruszyły w dalszą podróż. Następnym przystankiem była hurtownia bombek. Przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z procesem powstawania ozdoby choinkowej. Fabryka obejmuje cztery główne działy produkcji – dmuchalnia, srebrzalnia, lakiernia, dekoratornia. Wszystkie działy wywarły na dzieciach dużo emocji. Było pięknie i zaskakująco. Na końcu udaliśmy się do hali gdzie czekały na każdego bombki z imieniem.
  02.01.2019 15:09 | więcej »
 • Wizyta Świętego Mikołaja :)
  Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku.  Kiedy nadszedł ten dzień, wszyscy już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądali na drzwi, nasłuchiwali „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Wszystkie przedszkolaki zaprosiły naszego gościa do sali. Było to ważne dla nich spotkanie, na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność i obawę, ale przede wszystkim radość. Obie grupy przygotowały dla Mikołaja piosenkę, wierszyk oraz wspólny taniec. Po wspaniałych występach nadeszła wyczekiwana chwila - Mikołaj wręczał każdemu dziecku paczkę, a prezenty były wspaniałe dużo słodyczy no i przede wszystkim zabawki.  Zdjęcia z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.
   
  07.12.2018 20:11 | więcej »
 • Nie lada wyzwanie - zrobić sobie śniadanie ! :D
  Przedszkolaki raz w miesiącu wykonują samodzielnie śniadanka. Do przedszkola przynoszą tylko to z czym lubią jeść kanapki oraz nożyk. Sami smarują chlebek obkładają  i zajadają z ochotą  przygotowane przez siebie pyszne kanapki. Dzięki temu rozwijają kreatywność, uczą się samodzielności oraz dbają o higienę podczas sporządzania posiłku.
  07.12.2018 20:12 | więcej »
 • Andrzejkowe wróżby i zabawy

  "Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

  29 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera. Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki,  kolorowych pasków z wróżbą na przyszłość itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

   
  Zapraszamy do galerii
  04.12.2018 19:55 | więcej »
 • Hej hej FALUBAZ!!

  Pierwszy etap na doping Falubazu za nami. Falubaziaki z Podmokli Wielkich zaprezentowały krótki występ, w którym śpiewały piosenkę „ Hej hej Falubaz”, zatańczyły taniec „Labado” oraz powiedziały kilka wierszyków związanych oczywiście z żużlowcami z Zielonej Góry. W ten dzień w naszym przedszkolu gościły trzy najważniejsze kolory: żółty, biały i zielony. Główną atrakcją dla dzieci była motomysz. Były tańce, zabawy, quizy oraz pamiątkowe zdjęcie z myszką. Czekamy na drugi etap konkursu.

   
  Zapraszamy do galerii
  03.12.2018 18:02 | więcej »
 • Pierwsze przygotowania do Świąt :)
  Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.
  Jak co roku w  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw.
  Dla naszych przedszkolaków były to bardzo pracowite dni. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blachy pierniczków. Kiedy nasze wypiekły zmiękły kolejnym etapem, również ciekawym było lukrowanie i ozdabianie. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością. Po skończonej pracy każdy mógł spróbować pierników, które wyszły spod ręki kolegów i koleżanek.
   
  Zapraszamy do galerii
  07.12.2018 20:15 | więcej »
 • Edufauna
   W naszym przedszkolu zawitali niezwykli goście. Edufauna zorganizowała dla naszych przedszkolaków „żywą lekcje przyrody”, gdzie zwierzątka były obecne podczas trwania zajęć. Dzieci dowiedziały się dużo ciekawostek na temat ślimaków, ropuchy, wężów, krocionogów i innych zwierzątek. Każde można było pooglądać, pogłaskać a odważniejsi brali na ręce. Było to niesamowite doświadczenie dla przedszkolaków tym bardziej, że były też zwierzątka o których nigdy nie słyszeli oraz nie widzieli.  Na koniec warsztatów każdy dostał dyplom oraz wspólną dużą kolorowankę.
  26.11.2018 16:21 | więcej »
 • Przygoda z teatrzykiem

  Gościliśmy u nas teatr pt.:” O kurce złotopiórce i kogutku szałaputku”. Dzieciom bardzo podobały się kukiełki, siedziały zafascynowane przez całe przedstawienie, a ciszę przerywały tylko wybuchy śmiechu. Z zaciekawieniem śledziły losy bohaterskiej kurki, która pokonała wszystkie trudności, żeby zdobyć kropelkę wody dla kogutka. Na koniec dzieci nagrodziły aktorów brawami.

  26.11.2018 16:16 | więcej »
 • 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI
  W dniu 9 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji obie grupy zebrały się na sali, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Zaproszonymi gośćmi były panie z Klubu Seniora.
  Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z grupy starszaków rozpoczęły część artystyczną polonezem. Maluszki wspólnie powiedziały wierszyk „Kto Ty jesteś? – Polak mały..”. Starszaki recytowały wiersze związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę, reprezentowały również taniec narodowy  krakowiaka.


  Zapraszamy do galerii
  19.11.2018 11:09 | więcej »
 • Warsztaty z dynią

  29 października w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z dynią. Tematem przewodnim była dynia. Dzieci podczas warsztatów plastycznych wykazali się niezwykłą pomysłowością, wykonując wspaniałe dyniowe postacie. Mali smakosze poznali zalety i walory smakowe tego wszechstronnego warzywa. Było dużo zabaw ruchowych, tor przeszkód, dyniowe łamigłówki oraz tańce z dynią.


  Zapraszamy do galerii
  19.11.2018 10:55 | więcej »
 • Przedszkolaki uczą się robić ciasto drożdżowe
   Podczas tematyki "Co z czego powstaje" dzieci dowiedziały się jak i gdzie otrzymujemy nabiał, słodycze oraz pieczywo. W trakcie robienia ciasta drożdżowego , Przedszkolaki przypominały sobie w jaki spósów powstaje mąka, cukier oraz co można zrobić z mleka.  
  22.10.2018 18:02 | więcej »
 • Zabawa z warzywami
  Grupa Zuchów miała dwa ważne zadania do wykonania w tygodniu o tematyce jesiennych warzyw. Pierwszym zadaniem było wykonanie sałatki warzywnej, a drugim ukiszenie ogórków.  Dzieci z wielką chęcią i zapałem kroiły ugotowane warzywa na sałatkę, którą poźniej wspólnie skosztowały. Podczas kiszenia ogórkow, dzieci zostały podzielone na trzy grupy. Każda grupa otrzymała słoik i produkty niezbędne do kiszenia ogórków. Degustacja nastąpiłą kilka dni później :) wszystkie grupy spisaly się na medal. 
  Paulina Gołek
  22.10.2018 16:24 | więcej »
 • Kompot z jesiennych owoców
  Przedszkolaki własnymi siłami wykonały pyszny i bardzo zdrowy kompot ze świeżych, jesiennych owoców. Dzieci miały za zadanie pokroić owoce w kostkę. Jeszcze tylko niewielka ilość cukru, wody i trochę cierpliwości, aby się ugotował. Wszystkie dzieci były dumne ze swojej pracy, bo kompot był przepyszny :) 
  Paulina Gołek
  22.10.2018 16:26 | więcej »
 • Wycieczka na Komisariat Policji
  Dnia 19 września całe przedszkole udało się na pierwszą w tym roku wycieczkę do Babimostu. Tematem naszych zajęć w tym tygodniu było „bezpieczna droga do przedszkola”, dlatego też pierwszym  miejscem jaki odwiedziliśmy był Komisariat Policji. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach oraz miały okazję posiedzieć w radiowozie. Następnie pojechaliśmy do Urzędu Miasta i Gminy, gdzie zapoznaliśmy się z biurem oraz pracą burmistrza. Na sam koniec udaliśmy się na frytki i hot-dogi.
  26.09.2018 16:04 | więcej »
 • Zakończenie Roku

  Dnia 21 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Po powitaniu gości przez Panią Dyrektor dzieci z grupy „krasnoludków” zaprezentowały wierszyki i piosenki na powitanie wakacji oraz pożegnanie starszaków. Grupa „zuchów” weszła na sale tanecznym krokiem prezentując poloneza. Było pięknie          i wzruszająco. Można było podziwiać występy taneczne przygotowane przez panią Karolinę Srokę. Po programie artystycznym były podziękowania oraz uroczyste wręczenie dyplomów i upominków. Wszystkim starszakom, którzy we wrześniu przekroczą próg szkoły, życzymy mnóstwo sukcesów oraz wiele radości i uśmiechu na każdy dzień.

  Paulina Gołek
  Natalia Cieślak
  Zapraszamy do galerii
  27.06.2018 10:02 | więcej »
 • Piknik Rodzinny

   26 maja odbył się piknik rodzinny w Laskach. Był to szczególnie wyjątkowy dzień dla wszystkich mam. Z tej okazji dzieci z obu grup przygotowały krótki występ artystyczny. Pogoda dopisała, frekwencja także, wszyscy bawili się wyśmienicie. Atrakcją były animatorki z „powiedz akuku”, które zapewniły super zabawę nie tylko dzieciom ale również rodzicom. Zabawom, tańcom i śpiewom nie było końca…

  Paulia Gołek
  Natalia Cieślak


  Zapraszamy do galerii
  27.06.2018 09:43 | więcej »
 • Spotkanie ze Strażą Pożarną
  8 maja do naszego przedszkola zostali zaproszeni bardzo wyjątkowi goście, a mianowicie gościliśmy strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Podmoklach Wielkich. Dzieci mogły z bliska obejrzeć wóz strażacki i sprzęt pożarniczy. Nieukrywaną radość sprawiła im możliwość jazdy wozem strażackim na sygnale. Strażacy zaprezentowali również dzieciom pokaz lania wody wężem strażackim.
  Paulina Gołek

  Zapraszamy do galerii
  08.05.2018 21:32 | więcej »
 • Wycieczka do Zielonej Góry
  Dnia 09.04.2018r. grupy przedszkolne "Zuchy" oraz "Krasnoludki" wybrały się na wycieczkę do kina w Zielonej Górze.  Dzieci miały okazję obejrzeć film animowany pt. "L uis i obcy". Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje.  W drodze powrotnej z kina, grupy odwiedziły również salę zabaw "AREK", gdzie spędziły czas na beztroskiej zabawie.
  20.04.2018 09:56 | więcej »
 • Śniadanie wielkanocne i zajączek

  W środę przed świętami wszyscy razem zasiedliśmy do świątecznego śniadanka. Było miło i uroczyście. Na stole zagościła wielkanocna babka oraz jajeczko. Po zjedzeniu i złożeniu sobie życzeń udaliśmy się na dwór w poszukiwaniu zajączka. Pomimo niesprzyjającej pogody wszyscy z zaciekawieniem szukali prezentów. Na podwórku u Państwa Taberskich dzieci odnalazły paczki które zostawił im zajączek. Zmęczony w klatce odpoczywał a dzieci głaskając go dziękowały za niespodziankę.

  Natalia Cieślak

  30.03.2018 11:18 | więcej »
 • Witanie wiosny

  Dnia 21.03.2018r. wszystkie przedszkolaki wraz z Paniami wyruszyły żegnać zimę, aby uroczyście przywitać wiosnę. Spotkaniu towarzyszyło głośne śpiewanie piosenki „Wiosno wiosenko”. Dzieci grały na instrumentach a każdej napotkanej osobie wręczały piękne tulipany, które przygotowały dzień wcześniej. Myślimy, że dzięki tak wspaniałemu powitaniu Pani Wiosny, Zima prędko do nas nie wróci…

  Natalia Cieślak  Zapraszamy do galerii
  30.03.2018 10:47 | więcej »
 • Teatrzyk pt.: "O księżniczce, która nie chciała wyjść za mąż"

  W dniu 16.03.2018r w naszym przedszkolu gościliśmy Teatrzyk z Legnicy. Było to przedstawienie kukiełkowe pt.: „O księżniczce, która nie chciała wyjść za mąż”. Wspaniali aktorzy przenieśli dzieci w bardzo zabawny sposób do świata marzeń i przygód małej księżniczki. Przedstawienie wywołało u dzieci uśmiech i zaciekawienie. Największą radość miały, kiedy mogły czynnie uczestniczyć w przedstawieniu, gdy przyszli mężowie księżniczki potrzebowali pomocy. Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów głośnymi brawami.

  Natalia Cieślak

   
  30.03.2018 11:18 | więcej »
 • Małe Kobietki świętują :)
  8 marca, to wyjątkowy dzień dla każdej małej i dużej kobiety. Dzień ten mimo chłodu "zakwitł" wokół kwiatami, miłymi słowami oraz uśmiechem. Wszystko to dzięki chłopcom, którzy nie zapomnieli o koleżankach i paniach z przedszkola. Wszystkie otrzymałyśmy życzenia oraz kwiatki. Chłopcy, jak na prawdziwych dżentelmenów przystało, starali się być bardzo uprzejmi i uczynni.  

  Paulina Gołek
  12.03.2018 09:51 | więcej »
 • Bądź bezpieczny - wizyta policji w przedszkolu
  Dnia 05 marca w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Posterunku Policji w Babimoście. Nasi goście zapoznali przedszkolaków z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym. Dzieci bardzo dobrze radziły sobie z zadawanymi pytaniami oraz wykazały się znajomością numerów alarmowych.
  12.03.2018 09:52 | więcej »
 • Informujemy o terminach rekrutacji na rok szkolny 2018/2019. Wzory dokumentów dostępne w zakładce Dokumenty oraz w Sekretariacie szkoły.

  harmonogram_rekrutacji.pdf

  28.02.2018 14:12 | więcej »
 • Przedszkolaki uczą się udzielania pierwszej pomocy

  9 lutego w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadziła pani Edyta Małycha - higienistka. Opowiedziała przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności czy krwotoku. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

  22.02.2018 10:20 | więcej »
 • Muzyczne opowieści - Tam, gdzie morze styka się z górami
  Dnia 8 lutego po raz kolejny zagościli w naszym przedszkolu goście z Lubuskiego Biura Koncertowego. Przedszkolaki poznały nowe instrumenty muzyczne oraz usłyszały na żywo ich dźwięki. 
  27.02.2018 14:45 | więcej »
 • Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale
  Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dnia 8 lutego w naszym przedszkolu już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek.
  27.02.2018 14:50 | więcej »
 • Przedszkolaki świętują Dzień Babci i Dziadka
  Uroczystość Dnia Babci i Dziadka odbyła się dnia 26 stycznia na sali wiejskiej w Podmoklach Małych. Zaproszeni zostali dziadkowie oraz rodzice naszych przedszkolaków. W pierwszej części spotkania, dzieci przedstawiły Jasełka, następnie życzenia, piosenki oraz tańce dla kochanych dziadków. Po występach wnuczęta wręczyły swoim dziadkom własnoręcznie wykonane prezenciki. Wszyscy goście zostali zaproszeni do wspólnego poczęstunku. 
  Paulina Gołek
  27.02.2018 14:53 | więcej »
 • Wyjazd do krainy zabaw "Alvin"
   Dnia 13 grudnia, Przedszkolaki wykorzystały swój prezent,  który otrzymały od św. Mikołaja. Był to wyjaz do krainy zabaw "Alvin" w Nowym Tomyślu. Mikołaj wie najlepiej, co sprawia dzieciom mnóstwo radości ;) 
  Paulina Gołek
   
  19.02.2018 14:45 | więcej »
 • Wizyta Świętego Mikołąja
   Jak co roku, Święty Mikołaj przyszedł do nas z wielkim workiem prezentów. Przedszkolaki obejrzały film, jak to Mikołaj przygotowywał się do wizyty w naszym przedszkolu oraz przedstawił swoich pomocników, który pakowali prezenty dla grzecznych dzieci:)  Przedszkolaki otrzymały nowe zabawki do przedszkola, słodkości oraz wyjazd do krainy zabaw "Alvin". W ramach podziękowania wszystkie dzieci zaśpiewały piosenki świąteczne oraz wręczyły samodzielnie wykonane pierniki i prace plastyczne.

  Paulina Gołek  
   
  11.12.2017 09:24 | więcej »
 • Dbamy o zdrowie
  Podczas tematyki o zdrowiu, starszaki pracując w grupach miały za zadanie odszukać w gazetkach reklamowych, zdjęcia żywności zdrowej i żywności szkodliwej dla naszego organizmu. Dzieci miały także możliwość zmierzyć się z zakładaniem opatrunku na ranę, z czym poradziły sobie doskonale! :)
   
   
   
  05.12.2017 08:08 | więcej »
 • O Kalince i jej tanecznej przygodzie...
  Dnia 04 grudnia po raz drugi odwiedziło nas Lubuskie Biuro Koncertowe. Tym razem nasi goście przedstawili  opowiadanie muzyczne pt."O Kalince i jej tanecznej przygodzie" . Kalinka ukazała dzieciom jak tańczy, gdy jest radosna, a jak, gdy jest smutna. Zaprezentowała taniec przy szybkiej i przy wolnej muzyce. Na koniec zatańczyła przy swojej ulubionej piosence.  
  Paulina Gołek
  19.02.2018 20:32 | więcej »
 • Wróżby Andrzejkowe
  Jak dawna tradycja nakazuje, w Andrzejki nie może zabraknąć zabaw połączonych ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców. Dzieci w trakcie wróżb dowiedziały się kim zostaną w przyszłości oraz poznały imię swojego przyszłego męża i przyszłęj żony :) losowały przestrogi - czego unikać, a czego przestrzegać w ciągu dnia codziennego. Przedszkolaki zastanawiały się o czym marzą, a następnie wrzucały monetę do wody, aby ich marzenie się spełniło. Nie mogło również zabraknąć lania wosku :) 
  Paulina Gołek
  05.12.2017 08:07 | więcej »
 • Świąteczne pierniki
   Święta tuż, tuż... a więc nie może zabraknąć w naszym przedszkolu pięknego zapachu świątecznych, przepysznych pierników :) Dzieci samodzielnie wyduszały różne kształty w cieście, a kolejnego dnia pięknie ozdabiały upieczone ciasteczka. 

  Paulina Gołek
   
  05.12.2017 08:06 | więcej »
 • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
  W dniu Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, przedszkolaki przebrały się za swoje ulubione bajkowe postacie. Dzieci odgadywały podane przez nauczyciela zagadki, a następnie wykonywały zadanie dotyczące każdej baśni. Przenieśliśmy się do baśni takich jak : "Czerwony Kapturek", " O Rybaku i złotej rybce", " Kopciuszek", "Kot w butach", "Jaś i Małgosia". 

  Paulina Gołek
  14.11.2017 10:50 | więcej »
 • Pasowanie na przedszkolaka
  Dnia 26.11.2017r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość '' Pasowania na Przedszkolaka ''. Bohaterami spotkania były maluchy czyli '' Krasnoludki'' oraz starszaki czyli '' Zuchy''. W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice oraz Pani Dyrektor. Dzieci zaprezentowały program artystyczny przy czym wykazały się wielką odwagą oraz umiejętnościami. Po zakończeniu występów Pani Dyrektor dokonała pasowania każdego dziecka magiczna kredką. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz rożki słodkości.  
  Natalia Cieślak 
  Paulina Gołek
   
  07.11.2017 10:30 | więcej »
 • Przedstawienie pt. " Strach na wróble i tchórzliwy lew"
  Dnia 19 października, nasze przedszkole odwiedziło Lubuskie Biuro Koncertowe ze spektaklem pt. "Strach na wróble i tchórzliwy lew". Dzieci miały możliwość zobaczyć i usłyszeć różne  instrumenty muzyczne, które bardzo wzbudziły ich zainteresowanie. Spektakl był przedstawiony w sposób humorystyczny i zachęcał dzieci do czynnego w nim udziału :) 
  Paulina Gołek
  07.11.2017 10:30 | więcej »
 • Owocowy tydzień w grupie starszaków

  Przedszkolaki poprzez własne zmysły rozpoznawały kształt, zapach, wygląd oraz smak wybranych owoców. Segregowały według rodzaju oraz dzieliły na sylaby zapamiętując przy tym, wybraną przez nauczyciela sylabę. Dzieci doskonale wiedzą, iż jedzenie owoców jest niezbędne, aby być zdrowym, gdyż posiadają mnóstwo witamin. W dalszej części dnia, Przedszkolaki samodzielnie pokroiły owoce i z pomocą nauczyciela ugotowały kompot. W kolejnym dniu atrakcją dla dzieci było wykonanie szaszłyków owocowych.

   

     

  Zapraszamy do galerii

  20.10.2017 15:41 | więcej »
 • Przedszkolaki wykonują swoje śniadanie
  Dzieci w naszym przedszkolu raz w miesiącu wykonują samodzielnie swoje śniadania. A oto pierwsze z nich w tym roku szkolnym :)
  Paulina Gołek
   
  09.10.2017 14:31 | więcej »
 • Dzień Chłopaka
  Dziewczynki samodzielnie przygotowały dla swoich kolegów niespodziankę w postaci pączków w kształcie serduszek. Nie zabrakło również pięknie zaśpiewanego „Sto Lat” oraz złożenia najlepszych życzeń. Chłopcy otrzymali dyplom oraz krawat super chłopaka. 
  Paulina Gołek
  09.10.2017 14:02 | więcej »
 • Zakończenie przedszkola 2016/2017
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia przedszkola.
  22.08.2017 10:59 | więcej »
 • Piknik Rodzinny
  Dnia 3 czerwca mieliśmy ogromną przyjemność spotkać się wszyscy razem na Pikniku Rodzinnym przy wigwamie w Laskach Dolnych. Dzięki wsparciu i pomocy rodziców, udało się zorganizować niezapomniany dzień dla naszych Przedszkolaków. Impreza rozpoczęła się od występów dzieci z p. Karoliną Sroką. W dalszej części imprezy, dołączyli również  rodzice.
  Paulina Pawłowska
   
  06.06.2017 15:07 | więcej »
 • Wycieczka do Karczmy Taberskiej
  Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, nasze Przedszkolaki wybrały się do Karczmy Taberskiej w Janowcu. Wizyta rozpoczęła się zapoznaniem z ciocią Jolą oraz wspólną zabawą przy wielu piosenkach, którym towarzyszyła piękna melodia z wybranych  instrumentów muzycznych. Dzieci poznały stroje i muzykę ludową oraz krótką historię, czym jest karczma. Przedszkolaki brały udział w rebusach oraz  zagadkach, za co mogły otrzymać ciekawe nagrody. Po wspólnym śniadaniu, dzieci dowiedziały się jak powstaje chleb „od ziarenka do bochenka”, a następnie zostały zaproszone do wykonania własnego chlebka, który otrzymały po upieczeniu do domu. W wolnej chwili bawiły się beztrosko na placu zabaw przy karczmie.
  Paulina Pawłowska
  06.06.2017 14:32 | więcej »
 • Aktynie na świeżym powietrzu
  Aby uatrakcyjnić pobyt na świeżym powietrzu, przedszkolaki oprócz beztroskiej zabawy na placu przedszkolnym, mogły wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi, malując farbami, kolorując kredkami oraz rysując kredą po chodniku. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci jest także gra w piłkę oraz puszczanie baniek mydlanych. 
  Paulina Pawłowska
  06.06.2017 14:25 | więcej »
 • Wycieczka do sali zabaw
  19 kwietnia w naszym przedszkolu została zorganizowana wycieczka do sali zabaw - Dinopolis w Wolsztynie. Dzieci spędziły ten czas radośnie i beztrosko w gronie najbliższych znajomych. Po wyczerpującej zabawie udaliśmy się do pizzerii, gdzie czekała na nas pyszna niespodzianka.
  Paulina Pawłowska
   
  21.04.2017 18:35 | więcej »
 • ŚNIADANIE WIELKANOCNE

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, wszystkie Przedszkolaki spotkały się na śniadaniu przy wspólnym, świątecznym stole, na którym czekały na dzieci wielkanocne przysmaki. Po uroczystym śniadaniu, dzieci odnalazły słodkie niespodzianki od zajączka oraz wykonywały różne ozdoby świąteczne.

  Paulina Pawłowska  zapraszamy do galerii
  21.04.2017 18:36 | więcej »
 • Teatrzyk w przedszkolu
  Dnia 28 marca nasze przedszkole odwiedził teatrzyk „ELFY”. Przedstawienie teatralne pt: „Bystrzak”, miało na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest mycie rączek zanim zechcemy cokolwiek zjeść. Występ ukazał także, że w życiu nie są najważniejsze drogocenne prezenty, lecz sama pamięć o swoich najbliższych. W trakcie przedstawienia, aktorzy chętnie zapraszali dzieci do wyrażenia swoich spostrzeżeń oraz pozwalali na wyrażanie emocji, co bardzo spodobało się naszej małej publiczności
  Paulina Pawłowska
  21.04.2017 18:37 | więcej »
 • Wiosno, Wiosenko...

  21 marca Przedszkolaki przywitały pierwszy dzień wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekiwaliśmy tego dnia i był to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem.  Dzieci ozdobiły gałązki forsycji kolorowymi wstążkami krepy, którymi witały Panią Wiosnę na spacerze, śpiewając przy tym poznane piosenki. Aby bardziej poczuć nadejście wiosny, przedszkolaki samodzielnie posadziły kwiatki w doniczkach przed przedszkolem, poznając dzięki temu pracę i obowiązki prawdziwego ogrodnika.

  Paulina Pawłowska

  zapraszamy do galerii
  21.04.2017 18:46 | więcej »
 • Mali Mistrzowie Kodowania
  Mali Mistrzowie Kodowania z Przedszkola w Podmoklach Wielkich mieli niesamowitą okazję uczestniczyć w spotkaniu z ozobotami.
  Na początek tłumaczyliśmy sobie co to jest kod czy szyfr, następnie jakie urządzenia z życia codziennego są sterowane programem. Dzieci rewelacyjnie podawały mnóstwo przykładów jak pralka, zmywarka, piekarnik itd.
  13.04.2017 14:04 | więcej »
 • Dzień Kobiet
  Z okazji święta Kobiet, wszyscy chłopcy już od samego rana zabrali się do pracy w robieniu pysznej niespodzianki - serduszkowych ciasteczek, które później wspólnie skonsumowali. Mali dżentelmeni, zaśpiewali piękne „Sto lat” oraz wręczyli kwiaty małym Paniom.
  Paulina Pawłowska
  15.03.2017 08:29 | więcej »
 • 14.03.2017 15:27 | więcej »
 • 14.03.2017 15:22 | więcej »
 • TŁUSTY CZWARTEK
  Jest to dzień, który uwielbiają wszystkie dzieci. Przedszkolaki miały za zadanie samodzielnie uformować ciasto i wyduszać oponki. Usmażone smakołyki czekały już tylko na pudrowanie i skonsumowanie przez małych cukierników.
   
  Paulina Pawłowska
  14.03.2017 15:17 | więcej »
 • 14.03.2017 15:00 | więcej »
 • Bal karnawałowy
  Dnia 26 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się bardzo lubiana przez wszystkie dzieci zabawa karnawałowa. Dzieci miały możliwość przebrania się za swoje ulubione postacie. W trakcie baliku dzieci zaprezentowały swoje stroje, a następnie zostały zaproszone do różnych konkurencji, tańców oraz zabaw. Zapraszamy do naszej galerii.
  Paulina Pawłowska
  27.01.2017 14:52 | więcej »
 • Przygody Janka i złej czarownicy
  Spektakl ukazał dzieciom, że warto być w życiu dobrym i sprawiedliwym. Główna bohaterka Małgosia właśnie w taki sposób postępowała. Nigdy na nic się nie skarżyła, za co dostała wielką nagrodę. Natomiast zła macocha i jej córka, wysługując się innymi do niczego w życiu nie doszły i zostały całkiem same, bez rodziny i przyjaciół. Finał historii udowadnia, że dobro zawsze zwycięża.
  Paulina Pawłowska
  27.01.2017 14:29 | więcej »
 • Odwiedziny miłych Gości
  23 stycznia nasze przedszkole odwiedzili uczniowie szkoły podstawowej w Podmoklach Małych. Dzieci z klasy IIa przyjechali do nas wraz ze swoją wychowawczynią p. Haliną Świtała, aby zaprezentować występ pt.: „Rok na karuzeli”, który w bardzo ciekawy sposób ilustrował, jakie mamy miesiące w roku oraz jakie pory roku im towarzyszą.  Bardzo dziękujemy za piękny występ i miłe spotkanie
  Paulina Pawłowska
  27.01.2017 14:21 | więcej »
 • 23.01.2017 15:10 | więcej »
 • Spotkanie Świąteczne oraz Uroczysty Dzień Babci i Dziadka
  Jest to bardzo szczególe i ważne wydarzenie w naszym przedszkolu. W tym dniu spotykamy się w bardzo licznym gronie, w gronie najbliższych osób naszych Przedszkolaków. Naszymi gośćmi są rodzice, babcie, dziadkowie oraz wujostwo dzieci uczęszczających do przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się występami dzieci - recytacją wierszy oraz zaśpiewaniem piosenek dla gości. Dzieci prezentowały także tańce, których nauczyły się z p. Karoliną Sroką na zajęciach rytmicznych w przedszkolu. Po przedstawieniu dzieci i goście zaproszeni zostali na wspólny poczęstunek i mile spędzony czas ze swoimi pociechami.
  Paulina Pawłowska
  23.01.2017 15:29 | więcej »
 • Prezent dla Babci i Dziadka
  W tym roku grupa Żabek w prezencie dla swoich drogich Dziadków wykonała ciasteczka. Dzieci samodzielnie wałkowały ciasto, wyduszały foremkami kształty ciastek oraz moczyły w cukrze. Dodatkowo Dziadkowie otrzymali laurki ozdabiane przez dzieci oraz zdjęcia swoich pociech.
  Paulina Pawłowska
  23.01.2017 15:20 | więcej »
 • Zabawy ze śniegiem – grupa Żabek
  Aby urozmaicić dzieciom pobyt na świeżym powietrzu, każdy Przedszkolak otrzymał butelkę z kolorową wodą i miał za zadanie pomalować śnieg. Dzieciom bardzo spodobała się ta zabawa, więc jeśli pogoda pozwoli, na pewno to powtórzymy 
  Paulina Pawłowska
  23.01.2017 15:02 | więcej »
 • Święty Mikołaj w naszym przedszkolu!
  Do naszego przedszkola przybył Św. Mikołaj z dalekiej Laponii. Przyniósł nam wspaniałe prezenty a my w podziękowaniu zaśpiewaliśmy mu piosenkę oraz wyrecytowaliśmy wierszyk.
  Aneta Jakubowska
  08.12.2016 10:45 | więcej »
 • Święta tuż, tuż…
  Wieloletnią tradycją naszego przedszkola jest samodzielne wykonanie przez dzieci świątecznych pierników. Przedszkolaki wałkowały ciasto oraz wykrawały foremkami pierniczki. Następnego dnia, pięknie dekorowały wykonane przez siebie smakołyki. Po zakończonej pracy nastąpiła degustacja przepysznych, kolorowych świątecznych pierników.
  Paulina Pawłowska
  08.12.2016 09:35 | więcej »
 • Andrzejki
  W dniu wróżb i magii, dzieci z całego przedszkola zostały zaproszone do wspólnych wróżb i zabaw w obecności wróżek. Dzieci losowały, kim zostaną w przyszłości, jakie imię będą posiadały ich drugie połowy, czego powinny przestrzegać, na co dzień, aby nic złego im się nie stało. Przedszkolaki, rzucały monetą do zbiornika z wodą, aby spełnić swoje najskrytsze marzenie. Pomiędzy wróżbami, dzieci tańczyły i bawiły się w rytmie swoich ulubionych utworów muzycznych. Każdy przedszkolak miał za zadanie, wykonać maskę andrzejkową. Wszyscy znakomicie poradzili sobie z tym zadaniem. Dzień zakończył się poczęstunkiem dla dzielnych uczestników zabaw.
  Paulina Pawłowska
   
  08.12.2016 09:16 | więcej »
 • Kolejna przygoda z teatrzykiem
  Tym razem artyści zaprosili nas na przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Spektakl przestrzegał przed zbytnią  ufnością wobec nieznajomych. Ukazał dzieciom, iż rozmowa z obcymi może skończyć się bardzo tragicznie. W drugiej części spektaklu chętne dzieci zostały  przebrane w bajkowe stroje i  miały możliwość  spróbowania swoich sił w odegraniu wcześniej ukazanej baśni.
  Paulina Pawłowska
  29.11.2016 13:03 | więcej »
 • Dzień Pluszowego Misia
  Z okazji święta Misia, dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione przytulanki.  Maskotki towarzyszyły nam podczas zabaw oraz tańców. Każdy przedszkolak opowiedział historię swojej pluszowej maskotki. Na zakończenie dnia dzieci otrzymały dyplom za prawidłowe wykonanie wszystkich misiowych zadań, jakie musiały wykonać w ciągu dnia
  Paulina Pawłowska
   
  W tym wyjątkowym dniu każdy przedszkolak przyprowadził nam swojego pluszowego misia, poznaliśmy ich imiona oraz ich historię. Towarzyszyły nam one przez cały dzień… wspólnie się bawiliśmy i pracowaliśmy. Każde dziecko wykonało też papierowego misia, które możecie obejrzeć w galerii.
  Aneta Jakubowska
   
  08.12.2016 09:18 | więcej »
 • Samodzielne śniadanko Biedronek
  A tak dzieci samodzielnie szykują kanapki... było bardzo śmiesznie i zdrowo!
  08.11.2016 15:11 | więcej »
 • Rodzice czytają dzieciom w grupie Biedronek
  W tym roku w naszym przedszkolu wprowadziliśmy czytanie dzieciom bajek przez rodziców. Pierwszym rodzicem, który w bardzo ciekawy sposób opowiedzaiał nam historię Kopciuszka była Pani Weronika Kandulska. Przygotowała dla dzieci wiele atrakcji: puzzle na tablicy interaktywnej, zagadki oraz pracę plastyczna pt. "Zamek w którym zamieszkał Kopciuszek"!
  Aneta Jakubowska
  08.11.2016 15:07 | więcej »
 • Pasowanie na Przedszkolaka
  W dniu 27 października w naszym przedszkolu miało miejsce uroczyste pasowanie maluchów na Przedszkolaków.  Uroczystość rozpoczęła się występami dzieci. W pierwszej kolejności wystąpiła grupa maluchów – Żabki, następnie grupa starszaków - Biedronki. Każda z grup zaprezentowała poznane wierszyki,  piosenki oraz tańce. Dzieci zaprezentowały również  kilka układów tanecznych, których nauczyły się  pod bacznym okiem pani Karoliny Sroki, która prowadzi zajęcia rytmiczne w naszym przedszkolu. Dzieci tradycyjnie zostały pasowane dużym ołówkiem przez p. dyrektor Elżbietę Ryczek. Zakończeniem uroczystości był wspólny poczęstunek dla dzieci i gości.
  Paulina Pawłowska
   
  04.11.2016 12:32 | więcej »
 • Domowi ulubieńcy - Żabki
  W trakcie tej tematyki, dzieci opowiadały o swoich zwierzątkach domowych. Każdy Maluch mówił jakie ma zwierzątko w domu, jak się wabi oraz jak wygląda. Dzieci wykonały swoje kotki z rolki od papieru oraz pieski malując rysunek farbami.
  Paulina Pawłowska
  04.11.2016 12:25 | więcej »
 • Tydzień o warzywach w grupie Żabek
  W tym tygodniu uczyliśmy się nazywać wybrane warzywa. Próbowaliśmy ich smak, określaliśmy kolor oraz  kształt. Dzieci próbowały liczyć warzywa, określać, w którym zbiorze jest ich więcej lub mniej oraz o ile jest więcej / mnie warzyw w zbiorach. Dzieci miały także za zadanie rozróżnić owoce od warzyw i je posegregować. Przykładowe prace plastyczne w ciągu tygodnia to np. : Kolorowanie warzyw i ich wycięcie, puzzle – kolorowanie rysunku,  rozcięcie  go na kawałki, ułożenie i przyklejanie obrazka na kartce.
  Paulina Pawłowska
  04.11.2016 12:19 | więcej »
 • Spotkanie z teatrzykiem

  11 października nasze przedszkole po raz drugi odwiedził teatrzyk Pinokio. Spektakl w sposób humorystyczny ukazywał, że kłamstwo ma krótkie nogi, a w życiu nie należy oszukiwać i żerować na cudzej dobroci. Główna bohaterka – Koza, swoimi kłamstwami raniła osoby, które były dla niej bardzo życzliwe. Gdy kłamstwa wyszły na jaw, została sama, bez przyjaciół. Znajomi jednak okazali wielką łaskę i wybaczyli Kozie złe uczynki. To doświadczenie nauczyło Kozę, iż nie należy oszukiwać.

  Paulina Pawłowska

  zapraszamy do galerii

   

  12.10.2016 13:24 | więcej »
 • Przygoda z owocami
  „Wpadła gruszka do fartuszka,
  A do tego dwa jabłuszka,
  lecz śliwka spaść nie chciała,
  Była jeszcze niedojrzała”.
   
  3 i 4-latki poprzez zabawę z owocami uczyły się liczyć, określać gdzie jest więcej/mniej oraz o ile jest więcej/mniej owoców. Wypowiadały się na temat różnic w kształcie i kolorze owoców. Miała miejsce  również degustacja owoców oraz wykonanie kompociku. Dzieci dowiedziały się, iż owoce są bardzo zdrowe i należy jeść je jak najczęściej. Prace plastyczne wykonywane były między innymi poprzez stemplowanie korkiem maczanym w farbie, kolorowanie oraz odciskanie swojego paluszka maczanego w farbie.
  Paulina Pawłowska
  12.10.2016 13:12 | więcej »
 • Śniadanko w grupie Maluchów
  Od tego roku szkolnego, nasze przedszkolaki  wykonują swoje śniadanka  samodzielnie raz w miesiącu. Dzieci bawią się przy tym niesamowicie, a przy okazji uczą się samodzielności. Pierwszy raz już za nami.
  Paulina Pawłowska
  12.10.2016 13:28 | więcej »
 • NADESZŁA JESIEŃ
  Grupa 3 i 4-latków szukała jesieni podczas spaceru. Wspólnie staraliśmy się odnaleźć dary jesieni, o których rozmawialiśmy w przedszkolu. Dzieci poznały wybrane drzewa ich liście oraz owoce, które na nich rosną. Maluchy uczyły się śpiewać  dwóch jesiennych piosenek – „Kolorowe liście” oraz „Jesień”.  Prace plastyczne wykonywane były  farbami, wyklejaniem plasteliny, odduszaniem gąbeczki maczanej w farbie. Dzieci konstruowały  zwierzątka z żołędzi, kasztanów, wykałaczek oraz plasteliny.
  Paulina Pawłowska
  12.10.2016 13:30 | więcej »
 • Dzień Chłopaka
  Tak w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka...
  Aneta Jakubowska
  30.09.2016 22:21 | więcej »
 • Przedstawienie pt. „Przygody Wesołego Pieska Psięciunia”
  W środę 28 września Nasze Przedszkole odwiedził teatr lalek Pinokio, który zaprezentował nam bardzo ciekawe przedstawienie pt. „Przygody Wesołego Pieska Psięciunia”.  Bohaterami  tego przedstawienia byli; tata niedźwiadek z  synkiem,  który podczas wyprawy do sklepu spotkał bardzo mądrego i dobrego pieska Psięciunia, który  pomógł chłopcu w zakupach a także odzyskał ukradzione przez lisa przedmioty, dzięki czemu mógł na zawsze pozostać w domu rodzinnym niedźwiadków. Na końcu aktorzy zaprezentowali dzieciom aktorów-kukiełki, a dzieci radośnie pozowały do zdjęcia.
  Aneta Jakubowska
   
  30.09.2016 22:22 | więcej »
 • Uliczne sygnały
  W trzecim tygodniu września wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu przejścia dla pieszych oraz znaków drogowych. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie oraz o przepisach ruchu drogowego. Każdy przedszkolak wykonał swoją własną sygnalizacje świetlną według uznania dla pieszych bądź dla pojazdów.
  Aneta Jakubowska
  27.09.2016 14:01 | więcej »
 • Witamy po wakacjach
  Niestety wakacje już minęły i nadszedł czas, aby rozpocząć nowy rok przedszkolny. Przedszkolaki pierwszego września bardzo radośnie i z wielką ochotą przybyły do przedszkola. Każdy otrzymał nowy znaczek, każdy przedszkolak przyniósł swoje zdjęcie i stworzyliśmy wielkie drzewo na którym są nasz uśmiechnięte buźki. Wspólnie także stworzyliśmy nasz kodeks grupowy, tablicę z dyżurami oraz tablicę motywacyjną. Z uśmiechem na twarzy opowiadaliśmy o swoich wakacyjnych przygodach, wykonaliśmy prace plastyczną pt. Pocztówka  z wakacji.  A poza tym śpiewaliśmy, tańczyliśmy i wesoło się bawiliśmy…
  Aneta Jakubowska
  27.09.2016 14:03 | więcej »
 • Zakończenie przedszkola 2015/2016
  Oficjalna uroczystość zakończenia przedszkola odbyła się 22 czerwca 2016r. na sali wiejskiej w Podmoklach Wielkich, w obecności przedszkolaków, ich rodziców oraz pani dyrektor Elżbiety Ryczek. Impreza była połączona z Dniem Matki i Dniem Ojca. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem, pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” , który został przygotowany specjalnie dla dzieci  przez rodziców i nauczycieli.
  04.07.2016 13:23 | więcej »
 • Tańce naszych przedszkolaków podczas Festynu w Podmoklach
  1 maja na festynie z okazji uroczystości odpustowych ku czci Św. Józefa, nasze Przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności taneczne z panią Karoliną. A wyglądało to tak… 
   
  Paulina Pawłowska
  06.05.2016 18:57 | więcej »
 • Projekt Edukacyjny o wodzie
  W naszym przedszkolu realizowaliśmy projekt  pt. „Woda to skarb” współfinansowany przez firmę IKEA.  W zakresie tego projektu dzieci dowiedziały się jakie znaczenie dla naszego życia ma woda, do czego jest nam potrzebna i dlaczego należy ją szanować. Wykonywały szereg doświadczeń z wodą min. Poznały 3 stany skupienia wody stan ciekły, stały i parę wodną. Określaliśmy także właściwości wody; smak, zapach, kolor. Dowiedzieliśmy się także jak wygląda obieg wody w przyrodzie. Wykonaliśmy pracę plastyczną pt. „ Krople wody”.

  Aneta Jakubowska

  06.05.2016 18:36 | więcej »
 • Sprawdzamy czystość wody pod mikroskopem
  A tak wygląda woda pod mikroskopem…

  Aneta Jakubowska
  06.05.2016 18:34 | więcej »
 • Jak powstaje tęcza?
  Dziś dowiedzieliśmy się, że Tęcza to zjawisko optyczne i meteorologiczne występujące w postaci charakterystycznego wielobarwnego  łuku,  widocznego gdy słońce odbija światło o kształcie zbliżonym do kulistego  a kolory tęczy rozmieszczone są według prędkości światła. Po obejrzeniu krótkiego filmu edukacyjnego nt. Powstawania tęczy, każde dziecko samodzielnie wykonało doświadczenie z wodą, latarką , lusterkiem i kartką papieru. Mieliśmy okazje samodzielnie przekonać się jak to jest….

  Aneta Jakubowska
  06.05.2016 18:31 | więcej »
 • Co rozpuszcza się w wodzie?
  Każde dziecko samodzielnie miało okazję mieszać różne produkty w wodzie ; olej, sok, cukier, mąkę i sól. Po przeprowadzeniu doświadczeń wyciągaliśmy wnioski dlaczego niektóre substancje rozpuszczają się łatwo np. cukier, inne trudniej np. sól  a jeszcze inne wcale  np. olej.
   
  Aneta Jakubowska

  06.05.2016 18:31 | więcej »
 • Co pływa, co tonie?
  Sprawdzaliśmy które przedmioty utrzymują się na wodzie a które nie. Próbowaliśmy wyjaśnić dlaczego tak się dzieje, że moneta opada na dno a plastikowe jajko utrzymuje się na wodzie?  Dlaczego kartka papieru najpierw utrzymuje się na wodzie a potem opada? Udało nam się dojść do wniosku, że przedmioty ciężkie padają na dno a lekkie pływają. Natomiast kartka pochłania wodę, staje się coraz cięższa aż w końcu opada na dno.
   
  Aneta Jakubowska

  06.05.2016 18:26 | więcej »
 • Sprawdzamy objętość butelek
  Napełnioną wodą zlewkę przelewaliśmy kolejno do każdej z butelek. Zastanawialiśmy się czy w każdej z nich jest tyle samo wody i dlaczego wydaje nam się że w jednej jest więcej a w innej mniej. Doszliśmy do wniosku, że ilość płynu uzależniona jest od pojemności , kształtu naczynia i że każde naczynie mieści inną ilość płynu.

  Aneta Jakubowska

  06.05.2016 18:23 | więcej »
 • Ile waży woda?
  Nasze przedszkolaki wiedzą już że waga zależy od ilości, ciężkości produktu, płynu. Wspólnie sprawdzaliśmy ile waży woda i co jest cięższe od wody. Niektóre wyniki nas zaskoczyły.

  Aneta Jakubowska

  06.05.2016 18:21 | więcej »
 • Tańczące rodzynki
  Obserwowaliśmy tańczące w wodzie gazowanej rodzynki. Zjawisko to powstaje dzięki malutkim bąbelkom wody gazowanej, które osiadają na rodzynkach i powodują, że one unoszą się w górę. Kiedy bąbelki pękają rodzynki opadają na dno.

  Aneta Jakubowska

  06.05.2016 18:18 | więcej »
 • Seler kameleon
  Sprawdzaliśmy co się stanie kiedy do żółtego barwnika z wodą włożymy seler?
  Zauważyliśmy, że seler zaczyna zmieniać kolor, dzieje się tak  ponieważ rośliny wchłaniają wodę.
   
  Aneta Jakubowska

  06.05.2016 18:15 | więcej »
 • Puszczamy bańki mydlane
  Wymieszaliśmy wodę z płynem do mycia naczyń oraz gliceryną. Po wymieszaniu otrzymaliśmy magiczny roztwór z którego mogliśmy puszczać bańki mydlane.
   
  Aneta Jakubowska
  06.05.2016 15:26 | więcej »
 • Mały wulkan
  Dzisiaj w przedszkolu stworzyliśmy mały wulkan.  Powstał on w wyniku wymieszania wody, proszku do pieczenia, octu i kolorowego barwnika.  Powstałe bąbelki piany stworzyły efektowną lawę.
   
  Aneta Jakubowska
  06.05.2016 15:27 | więcej »
 • Śniadanko
  A tak nasze przedszkolaki samodzielnie szykują sobie śniadanko…

  Aneta Jakubowska

  06.05.2016 15:13 | więcej »
 • Wycieczka do Sali Zabaw w Nowym Tomyślu
  Przedszkolaki udały się na wycieczkę do Nowotomyskiej Sali Zabaw. Ale się działo….

  Aneta Jakubowska
  25.04.2016 11:57 | więcej »
 • Przedszkolaki w ZOO
  Z oczyszczalni ścieków udaliśmy się prosto do Nowego Tomyśla-tam odwiedziliśmy zoo. Dzieci miały okazje zobaczyć na żywo zwierzęta na co dzień niespotykane np. Lamę, Rysia europejskiego, Wielbłąda, Małpkę i wiele innych zwierząt…
   
  Aneta Jakubowska
  25.04.2016 11:55 | więcej »
 • Wycieczka do oczyszczalni ścieków w Babimoście
  Przedszkolacy w ramach projektu realizowanego dzięki wsparciu firmy IKEA udali się do Oczyszczalni Ścieków w Babimoście. Tam kierownik oczyszczalni p. Grzegorz Ryczek opowiedział nam co to są ścieki  i pokazał jak wygada proces  ich oczyszczania. Dzieci były tym bardzo zaciekawione.

  Aneta Jakubowska
  25.04.2016 11:57 | więcej »
 • ZAJĄCZEK WIELKANOCNY
  W tym roku zajączek wielkanocny zrobił dzieciom wielkiego psikusa- szukaliśmy go w całej wsi a on skrył się na ogródku naszego kolegi-Michałka. Zobaczcie jak dzieci go wytropiły…
  Aneta Jakubowska
  25.04.2016 11:51 | więcej »
 • Koncert muzyczny pt. „Pałac pełen dźwięków”
  "Pałac pełen dźwięków- to tytuł kolejnego spotkania przedszkolaków z Panią Muzyką. Tym razem dzieci poznały takie instrumenty jak: fagot, klarnet i gitarę. Podczas słuchania utworów muzyki klasycznej dzieci ruchem reagowały na dźwięki wysokie, niskie, krótkie, długie, ciche i głośne - usłyszane podczas koncertu.

  Aneta Jakubowska
  25.04.2016 11:58 | więcej »
 • Program autorski „Podróż po świecie bajek i baśni.”
  Dzieci wykonały według własnego pomysłu: Latający dywan, którym każdego dnia wypowiadając czarodziejskie zaklęcie przemieszczały się w świat innej bajki, baśni. Odwiedziliśmy 10 krain;  Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosie, Królewnę Śnieżkę, Pinokio, Małą Syrenkę, Kota w butach, O dwunastu miesiącach oraz o rybaku i złotej rybce. Ostatniego dnia rozwiązywaliśmy  zagadki dotyczące wszystkich poznanych utworów. A oto nasze prace…
  Aneta Jakubowska
  25.04.2016 11:52 | więcej »
 • Pierwszy Dzień Wiosny
  W tym roku wszyscy  śpiewająco przywitaliśmy wiosnę. Zorganizowaliśmy przemarsz ulicami,  hucznie i głośno witając długo wyczekiwaną cieplejszą porę roku. Graliśmy  na instrumentach perkusyjnych, przebraliśmy się w kolorach ; żółtym oraz zielonym. I choć wiosny nie spotkaliśmy to rozgrzewała nas gorąca atmosfera i radość dzieci.
   
  Aneta Jakubowska
  31.03.2016 15:42 | więcej »
 • Dzień Kobiet
  Tak w naszym przedszkolu obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień. Nasze małe kobietki od swoich małych mężczyzn otrzymały laurki oraz słodkie cukiereczki.
   
  Aneta Jakubowska
  31.03.2016 15:40 | więcej »
 • Koncert muzyczny : Bębenek i jego przyjaciele
  W lutym w naszym przedszkolu odbył sie koncert muzyczny "Bębenek i jego przyjaciele" w wykonaniu muzyków Lubuskiego Biura Koncertowego z Zielonej Góry. Muzycy zabrali naszych przedszkolaków w muzyczną podróż do krainy instrumentów perkusyjnych.
  31.03.2016 15:37 | więcej »
 • Ostatki w grupie Biedronek
  Dnia 9 lutego w przedszkolu obchodziliśmy tzw. „Ostatki” Dzieci samodzielnie wycinały swoje maski i wspólnie bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki. Nie zabrakło znanych i lubianych przez dzieci tańców i zabaw.
  Aneta Jakubowska
  31.03.2016 15:29 | więcej »
 • Dzień Babci i Dziadka
  W styczniu w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji Nasi Kochani Dziadkowie zostali zaproszeni wraz z rodzicami na uroczysty  występ naszych przedszkolaków. Grupa Biedronek zaprezentowała w pierwszej części występ świąteczny –jasełkowy natomiast w drugiej części zaprezentowaliśmy piosenkę  o babci i dziadku, wiersze oraz tańce. Dzieci samodzielnie przygotowały i wręczyły swoim bliskim prezenty-świeczniki z masy solnej.
  Aneta Jakubowska
  31.03.2016 15:24 | więcej »
 • Woda wokół nas...
  Pod takim hasłem dzieci z naszego przedszkola  w ostatnich dwóch tygodniach lutego, zgłębiały tajniki wody. Każdego dnia maluchy przemieniały się w marynarzy i „podróżowały statkiem” po całym świecie, poznając oceany i przypominając sobie poznane już wcześniej kontynenty.
  30.03.2016 14:07 | więcej »
 • Walentynkowo
  A tak grupa Żabek spędziła Walentynki…
  30.03.2016 13:24 | więcej »
 • Bal karnawałowy
  Bal rozpoczął się prezentacją strojów wszystkich dzieci. Przedszkolaki  stworzyły duże koło, do którego każdy wchodził i opowiadał za kogo się przebrał. Gdy prezentacja się skończyła, nastąpiła wspólna zabawa w kole, a później  w parach przy różnych dźwiękach muzyki. Dzieci chętnie brały udział we wszystkich konkurencjach. Po wyczerpującej zabawie przyszedł czas na odpoczynek przy stolikach, gdzie czekały na dzieci kolejne miłe niespodzianki…
  Paulina Pawłowska
  30.03.2016 13:20 | więcej »
 • TŁUSTY CZWARTEK
  04 lutego , grupa Żabek z okazji tłustego czwartku,  samodzielnie wykonała oponki. Każdy przedszkolak otrzymał ciasto, które musiał odpowiednio uformować i wycisnąć szklanką oponkę. Dzieci wspaniale się przy tym bawiły, a jeszcze chętniej zajadały własnoręcznie wykonane smakołyki.
  Paulina Pawłowska
   
  Tłusty  czwartek u Biedronek
  Z okazji tłustego czwartku dzieci samodzielnie przygotowały ciasto i wycinały oponki. Była to wspaniała zabawa i smaczny podwieczorek.
  Aneta Jakubowska
  31.03.2016 15:56 | więcej »
 • Piernikowy dzień...
  14 grudnia nasze przedszkole odwiedziły Panie należące do Klubu Aktywnego Seniora. Opowiadały dzieciom, jak kiedyś przygotowywano się do świąt Bożego Narodzenia. Po rozmowie z Paniami dzieci przystąpiły do robienia pierników. Każdy maluch otrzymał kawałek ciasta, który musiał samodzielnie rozwałkować, a następnie wyduszać kształty foremkami.
  17.12.2015 15:00 | więcej »
 • Podróż dookoła świata - zwiedzamy kontynenty cz. II
  Drugi  tydzień projektu autorskiego rozpoczął się od wyprawy do Ameryki Północnej. Przedszkolaki poznały największe zabytki Nowego Jorku, ujrzały wieżowce. Dowiedziały się także o Indianach, który żyją w Meksyku. Poprzez różne zabawy poznały ich życie i zwyczaje oraz wykonały  indiańskie pióropusze.
  17.12.2015 14:59 | więcej »
 • Podróż dookoła świata - zwiedzamy kontynenty cz. I
  W drugiej połowie listopada w naszym przedszkolu został wprowadzony autorski projekt „ Podróż dookoła świata - zwiedzamy kontynenty”. Został on napisany przez nauczycielki pracujące w przedszkolu. Każdy dzień w przedszkolu rozpoczynał się wyprawą na nowo poznany kontynent. Dzieci podróżowały samolotem, tratwami oraz pociągiem. Maluchy poznały kształty kontynentów, a następnie otrzymały  tekturowe makiety, które musiały samodzielnie pomalować farbami. Praca ta odbywała się w grupach, z czym dzieci wspaniale sobie poradziły.
  17.12.2015 14:58 | więcej »
 • Wizyta Świętego Mikołaja
  W przedszkolu 7 .12.2015r. odwiedził Nas Święty Mikołaj z pełnym workiem prezentów.
  17.12.2015 14:58 | więcej »
 • Andrzejkowe wróżby
  W dniu Andrzejek nasze przedszkole odwiedziła wróżka, która wyjaśniła dzieciom, czym są wróżby Andrzejkowe oraz w jakim celu się je stosuje. Następnie rozpoczęły się wspólne wróżby.
  17.12.2015 14:33 | więcej »
 • Chcemy być zdrowi
  W trzecim tygodniu listopada w grupie ŻABEK, krąg tematyczny brzmiał „ Chcemy być zdrowi”. Dzieci samodzielnie wymieniały, co wchodzi w skład jesiennej garderoby.
  20.11.2015 15:32 | więcej »
 • Dzień postaci z bajek
  5 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W naszym przedszkolu również świętowaliśmy ten dzień.  Przedszkolacy przyszli do przedszkola przebrani w swoje ulubione postacie z bajek.
  16.11.2015 09:50 | więcej »
 • Smaczne śniadanko biedronek
  5 listopada dzieci z grupy Biedronek  samodzielnie szykowały sobie śniadanko. Każdy przedszkolak przyniósł ze sobą warzywo, serek, wędlinę, bądź gotowane jajko.  Dyżurni przygotowali pięknie stoliki do śniadania; kubeczki, dzbanki, deseczki i nożyki.
  13.11.2015 23:34 | więcej »
 • Jesienne zabawy - doświadczenia
  Dzieci z grupy starszaków  rozwiązywały zagadki słuchowe- relaksowały się przy dźwiękach padającego deszczu.  Utrwalaliśmy nazwy pór roku i robiliśmy ciekawe doświadczenia z wodą- sprawdzaliśmy co tonie a co pływa. Wnioskowaliśmy dlaczego tak jest ?
  13.11.2015 23:32 | więcej »
 • Maluchy - żabki robią śniadanko
  Dnia 05 listopada grupa maluchów – Żabki, po raz pierwszy przygotowały swoje śniadanka same w przedszkolu. Smarowały chleb masłem i musiały same dokonać wyboru z czym mają ochotę zjeść kanapkę.
  14.11.2015 00:25 | więcej »
 • Zabawy na placu zabaw
  Na dworze coraz chłodniej, ale nie jest to straszne naszym maluchom. Ciepło ubrane, chętnie wybierają się na przedszkolny plac zabaw i cieszą się wspólną, beztroską zabawą.
                                                                                             Paulina Pawłowska
  13.11.2015 23:26 | więcej »
 • Pasowanie na przedszkolaka
  Dnia 30 października w przedszkolu w Podmoklach Wielkich odbyła się ważna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka, w której także wzięli udział rodzice. Dzieci zaprezentowały część artystyczną – poznane piosenki, tańce  i wiersze.
  13.11.2015 23:24 | więcej »
 • Nasze zmysły
  Był to bardzo ciekawy tydzień  w którym dzieci poznały poszczególne zmysły, części ciała. Samodzielnie doświadczały ; słuchały dźwięków, oglądały różne rzeczy, czuły zapachy i próbowały różnych owoców i warzyw utrudnieniem było próbowanie potraw bez zmysłu wzroku i węchu.
  13.11.2015 23:21 | więcej »
 • Koncert muzyczny
  Dnia 15 października w naszym przedszkolu odbył się Koncert Lubuskiego Biura Muzycznego pt. „Tam gdzie chodzą fioletowe krowy”.
  13.11.2015 23:18 | więcej »
 • Jesień na działce
  W drugim tygodniu października poznawaliśmy  wielozmysłowo warzywa z naszych działek i ogrodów.
  13.11.2015 23:15 | więcej »
 • Jesień w sadzie
  W pierwszym tygodniu października poznawaliśmy owoce polskie i egzotyczne. Dowiedzieliśmy się na jakich drzewach rosną; jabłka, śliwki i gruszki- układaliśmy rytmy owocowe z nakrętek po napojach.
  13.11.2015 23:16 | więcej »
 • Dzień chłopaka w przedszkolu

  W dniu 30 września wszystkie dziewczynki pamiętały o swoich kolegach z przedszkola, którzy w tym dniu mieli swoje święto. A wyglądało to tak…

   Aneta Jakubowska

  13.11.2015 23:07 | więcej »
 • W czwartym tygodniu września zastanawialiśmy się co robią zwierzęta jesienią? Ćwiczyliśmy nasz słuch- rozpoznawaliśmy odgłosy leśnych zwierząt.
  13.11.2015 23:04 | więcej »
 • W trzecim tygodniu września wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiego lasu, aby zobaczyć jak wygląda on przed zbliżającą się jesienią.
  13.11.2015 22:17 | więcej »
 • Droga do przedszkola
  W  drugim tygodniu  września dzieci były bacznymi  obserwatorami ruchu drogowego na terenie naszej wsi.
  13.11.2015 23:08 | więcej »
 • Projekt edukacyjny - "Szkolne reguły nasze znaki drogowe"
  Celem projektu  było utrwalenie przez dzieci reguł postępowania w szkole i przedstawienie ich za pomocą znaków drogowych- nakazu i zakazu. Wszystko po to, aby dzieci czuły  się lepiej i bezpieczniej.
  13.11.2015 23:09 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych
  Podmokle Małe 30
  66-110 Babimost
  woj. lubuskie
 • tel. 68-351-21-52
  fax 68-351-26-43

Galeria zdjęć