Piątek 19.04.2024

Projekt edukacyjny - "Szkolne reguły nasze znaki drogowe"

Celem projektu  było utrwalenie przez dzieci reguł postępowania w szkole i przedstawienie ich za pomocą znaków drogowych- nakazu i zakazu. Wszystko po to, aby dzieci czuły  się lepiej i bezpieczniej.

Na zajęciach, które rozpoczynały projekt, dzieci zrozumiały, do czego potrzebne są reguły, gdzie i kiedy są stosowane, kto je może ustalać. Poprzez „wędrówkę” po szkole, określiły jakie reguły zachowania chciałyby wprowadzić w szkole. Następnie w grupach wykonały szkice - wstępne pomysły ilustracji tematu i zaprezentowaliśmy je przed wszystkimi, aby sprawdzić, czy są czytelne dla innych. Wprowadziły poprawki, a później w grupach wykonywały znaki. Kiedy znaki były gotowe dzieci wymyślały wiersze-rymowanki o regułach zachowania, do swoich znaków. Projekt zakończono prezentacją, na której grupy przedstawiły znaki, wyjaśniły regułę oraz odegrały rymowanki.

Bezpośrednio po zawieszeniu znaków, dzieci dokonały podsumowania projektu. Każde dziecko zabrało głos, aby ocenić wykonanie zadania, uwzględniono momenty trudne i przyjemne. W prezentacji, wszyscy uczestnicy tego projektu zauważyli jak ważna była to praca oraz jakie mogą być jej efekty dla szkoły.

Wystawa prac w szkole, serdecznie zapraszamy.

Monika Stein

„Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”