Czwartek 18.04.2024

• 14 grudnia dotarła ostatnia część zamówionych książek do biblioteki. Wśród nowości znajdują się pozycje zarówno dla młodszego jak i starszego czytelnika! Już od stycznia będzie można poznać dalsze losy bohaterów "Magicznych drzwi", kolejne przygody "Neli, małej reporterki", a także przypomnieć sobie uwielbiane przez młodzież losy małego czarodzieja z Hogwartu - Harrego Pottera! Wśród zakupionych książek znajduje się wiele nowości, ale są również dobrze znane lektury. Każdy znajdzie coś dla siebie!
    Książki zakupiono w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".
    21.12.2020 11:39 | więcej »
  • 17 maja odbył się kolejny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Książce i Bibliotece. W tym roku to nasza szkoła była gospodarzem tego wydarzenia. W rywalizacji wzięli udział reprezentanci szkół z Nowego Kramska, Zbąszynka, Kosieczyna, Dąbrówki Wlkp. oraz Podmokli Małych. Uczniowie w 3-osobowych składach odpowiadali na pytania związane z biblioteką. Musieli wykazać się wiedzą na temat historii książki, teatru, pisma. Zadania wymagały znajomości polskich i zagranicznych książek oraz ich autorów. Zwycięzcami zostali Milena Bocian, Karolina Zioła oraz Filip Skrobol – uczniowie ze szkoły w Podmoklach Małych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i świetną zabawę.
    03.09.2019 18:33 | więcej »
  • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Książce  i Bibliotece

16 maja w Dąbrówce Wielkopolskiej odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Książce  i Bibliotece. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Mateusz Trymbulak (kl. IV), Zofia Kubiak (kl. V) oraz Dominik Ziemiański (kl. VI). Drużyna zajęła II miejsce i wykazała się wiedzą z zakresu:

- ogólnych wiadomości o książce na poziomie szkoły podstawowej,

- znajomości podstawowych lektur (kl. IV - VI),

- znajomości przysłów,

- współczesnej literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Uczniowie zostali nagrodzeni książkami oraz dyplomami. Dziękujemy organizatorom na wspaniałą zabawę.

Aleksandra Wałęsa

18.05.2017 13:49 | więcej »
  • 10.03.2017 08:30 | więcej »
  • Nowe audiobooki w naszej bibliotece!
    Kolejne prezenty od Fundacji Orange! Tym razem nasza biblioteka wzbogaciła się o nowe audiobooki. Uczniowie będą mogli posłuchać historii Reksia, "Baśni polskich" i "Baśni z czterech stron świata", a dla starszych mamy "Tajemniczy ogród" czy "Księgę dżungli". Zapraszamy do biblioteki!
    10.03.2017 08:31 | więcej »
  • MegaMisja to program realizowany przez dzieci oczekujące po lekcjach na dojazd do domu. W ramach właśnie tego projektu uczniowie mieli za zadanie zrobienie komiksu na podstawie książeczki "Calineczka" H. CH. Andersena. Biblioteka szkolna zaangażowała się w projekt i ogłosiła konkurs na "Calineczkowy komiks". Wyróżnione prace należą do uczennic klasy IIa Agaty Nawrot i Antoniny Skrzypczak oraz uczennicy klasy IIb Klaudii Tumasz. Gratulujemy!
    09.03.2017 10:36 | więcej »
  • W naszej bibliotece przybyło kilka pięknych książek dla najmłodszych! Dzięki udziałowi w programie MegaMisja zdobyliśmy kolorowe i ciekawe pozycje książkowe. Bardzo dziękujemy Fundacji Orange za tak wspaniały prezent i zapraszamy do przeczytania nowych książek autorstwa Grzegorza Kasdepke, Agnieszki Frączek, Pawła Beręsiewicza i innych polskich aurorów.
    09.03.2017 10:29 | więcej »