Niedziela 19.08.2018

Programy, konkursy w roku szkolnym 2017/2018:

Izba Pamięci

przy Szkole Podstawowej

W naszej szkole znajduje się Izba Pamięci. Zgromadziliśmy w niej wiele cennych i unikalnych dokumentów i zdjęć dotyczących powstania pierwszych szkół oraz życia mieszkańców.

Mamy również wiele ciekawych eksponatów ukazujących codzienne życie naszych przodków, które przekazali do izby mieszkańcy. Ofiarodawców jest tak wielu, że nie sposób ich wszystkich wymienić, ale przy każdym eksponacie widnieje nazwisko ofiarodawcy.

Wszyskim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy, a wszystkich chętnych zapraszamy do odwiedzenia naszej Izby Pamięci.

Jako jeden z pierwszych gości odwiedził ją syn naszego patrona Franciszka Sarnowskiego - Lech Sarnowski. Rodzina Sarnowskich przekazała nam wiele cennych pamiątek i dokumentów po rodzicach, które zostały wyeksponowane w Izbie Patrona.

Izbą opiekuje się pani Małgorzata Radna, która jest nauczycielem historii w naszej szkole.

• Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych
    Podmokle Małe 30