Czwartek 28.03.2024

Spotkanie otwierające

W październiku odbyło sie spotkanie inaugurujące "nowy rok szkolny z naszymi Seniorkami". Była to okazja do przywitania nowych członków Klubu Aktywnego Seniora oraz przedyskutowania projektu "Wspomnienia nie do zapomnienia". Padło wiele propozycji związanych z realizacją projektu. Seniorki zdeklarowały, że chętnie opowiedzą nam o tradycjach, które niestety powoli odchodzą w zapomnienie, m.in.  zapusty, dzwonkowy, cycha, pieśni podmoklańskie, piórnica. Uczniowie naszej szkoły dowiedzą sie także jak dawniej wyglądały uroczystości rodzinne, takie jak chrzty, wesela, pogrzeby oraz jak obchodzono np. Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc czy dożynki.

Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Dotacyjnego "Seniorzy w akcji"

realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"

ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Znalezione obrazy dla zapytania towarzystwo ę