Czwartek 18.04.2024

Warsztaty komputerowe

W ramach projektu „Wspomnienia nie do zapomnienia"  Stowarzyszenie Ochrony i Rozwoju Dziedzictwa Kulturowego Regionu "Przyjaźni Podmoklom" w porozumieniu ze Szkołą Podstawową w Podmoklach Małych zorganizowało kurs komputerowy dla początkujących, dedykowany seniorom. Zajęcia odbyły się w małych, sprzyjających nauce grupach 10-osobowych, w trzech blokach tematycznych, w Centrum Kształcenia działającym przy szkole. Cały kurs trwał 15 godzin.

Na zajęciach seniorzy nauczyli się m.in. pisania i edytowania tekstów, wyszukiwania informacji w internecie, korzystania z poczty elektronicznej oraz korzystania z komunikatora - Skype. Ponadto każdy z uczestników otrzymał bezpłatnie podręcznik do nauki - Podmoklański e-podręcznik seniora, dzięki któremu będzie mógł utrwalić zdobytą wiedzę i umiejętności w domu.

Dodatkowo została rozszerzona na stronie internetowej szkoły, zakladka specjalnie dla seniorów, dzięki której również po kursie będą oni mogli samodzielnie dokształcać się, podnosić swoje umiejętności oraz korzystać z ważnych linków.

Program został dostosowany do wymagań, a także umiejętności uczestników. Dzięki temu w krótkim czasie kursanci mieli możliwość zdobycia praktycznych umiejętności obsługi komputera.

Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Dotacyjnego "Seniorzy w akcji"

realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"

ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Znalezione obrazy dla zapytania towarzystwo ę