Wtorek 16.04.2024

Warsztaty fotografii otworkowej

"Zdjęcia z puszki" czyli fotografia otworkowa to kolejny zrealizowany etap naszego projektu "Wspomnienia nie do zapomnienia". 4 i 5 marca 2016r. odbyły się warsztaty fotografii otworkowej, które przeprowadził "latający animator" Pan Tomasz Kaczor. Przyjechał On aż z Warszawy aby nauczyć nas tej ciekawej i fascynującej techniki robienia zdjęć.

Pary międzypokoleniowe czyli Seniorka i jedno dziecko samodzielnie wykonały swoje aparaty fotograficzne: każda para pomalowała w środku puszkę czarnym sprayem, małą szpilką zrobiła dziurkę, która potem została dokładnie zaklejona taśmą i aparat gotowy! Potem ciekawe miejsce, odpowiednie ustawienie, 20 sekund w bezruchu i mamy zdjęcie! Jednak najciekawszą częścią całego procesu było wywoływanie zdjęć. Dreszcz emocji towarzyszył nam za każdym razem gdy na papierze fotograficznym na naszych oczach pojawiał się obraz. Każdy z uczestników miał okazję samodzielnie krobić kilka zdjęć. a nasze prace będzie można obejrzeć w szkole.

Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Dotacyjnego "Seniorzy w akcji"

realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"

ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Znalezione obrazy dla zapytania towarzystwo ę