Piątek 19.04.2024

Szkolenie Liderów

5-7 września Trzciel

W dniach 5 - 7 września Seniorki z Klubu Aktywnego Seniora wyjechały na Ranczo Colorado w Trzcielu. Cały wyjazd odbył się dzięki Rządowemu Programowi na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych w ramach projektu „Klub Aktywnego Seniora”.

Podczas trzydniowego wyjazdu Seniorki nie tylko wypoczęły, ale również uczestniczyły w warsztatach liderskich, podczas których 15 osób podnosiło swoje kompetencje liderskie i społeczne. W ramach warsztatów odbyły się zajęcia z fotografii otworkowej. Fotografia otworkowa, to fotografia bez obiektywu. Obiektyw zastępuje niewielka dziurka. Światło przechodzi przez nią, a w kamerze powstaje obraz. Seniorki poznały tę najstarszą technikę robienia zdjęć, przygotowały z puszek swoje kamery i wykonały zdjęcia tą właśnie techniką.

Na warsztatach liderskich seniorki uczyły się  komunikacji, współpracy, planowania i realizacja działań, poznawały sposoby przepływu informacji. Przeprowadzono również  diagnozę potrzeb środowiska lokalnego.

Jeżeli czujemy się dobrze, ale chcemy poprawić sylwetkę, sprawność, kondycję - idziemy potrenować do sali gimnastycznej lub do siłowni. Tak samo jest z mózgiem i umysłem. Jeśli chcemy poprawić jego sprawność, wzmocnić pamięć, to najskuteczniejszą i dającą najtrwalsze efekty metodą, jest odpowiedni trening umysłu i mózgu.

Z myślą o ciągłym rozwoju mózgu naszych seniorek, trzeciego dnia pobytu w Ośrodku wypoczynkowym w Trzcielu odbyły się warsztaty, treningu pamięci i koncentracji. Uczestniczki najpierw teoretycznie poznały jak ćwiczenia i gry logiczne eliminują problem z pamięcią. Następnie podczas ćwiczeń praktycznych panie same zauważyły, że gry umysłowe dostarczają wiele świetnej zabawy, działają odprężająco, a wszystko to przy zainwestowaniu już 20 minut dziennie!

Nie istnieje lepsze lekarstwo na poprawę pamięci niż przyswajanie nowych informacji, rozwiązywanie krzyżówek, czy właśnie gry logiczne, jak np. sudoku.

Zachęcamy także do korzystania ze strony internetowej Umysł w dobrej formie  na której jest umieszczonych wiele gier logicznych do treningu umysłowego.