Piątek 29.03.2024

"Historie rodzinne"

"Rodzinne historie - wczoraj, dziś i jutro"

Cykl warsztatów międzypokoleniowych  "Rodzinne historie - wczoraj, dziś i jutro" dobiegły końca.

Były to bardzo inspirujące i ciekawe spotkania, gdzie mogliśmy wspólnie poznać wiele ciekawych wydarzeń oraz historii, które przeżywali nasi dziadkowie, czy pradziadkowie.

W zajęciach uczestniczyły seniorki z Klubu Aktywnego Seniora, które ze starych fotografii opowiadały nie tylko swoje wspomnienia, ale wiele innych wydarzeń bardzo ważnych dla naszej społeczności. Natomiast uczniowie doskonale sprawdzili się w dokumentowaniu tych opowieści. Wszystko spisywali w formie elektronicznej, aby stać się współautorami Kroniki pt. "Od podmoklańskich dziejów po współczesność", która obejmuje swym zasięgiem Podmokle Wielkie, Zdzisław, Podmokle Małe oraz Laski.

Chcielibyśmy także bardzo podziękować mieszkańcom tych miejscowości, którzy udostępnili swoje zdjęcia oraz poświęcili swój wolny czas by opowiedzieć swoje tak cenne wspomnienia. Jednocześnie zachęcamy do śledzenia szkolnej strony internetowej, ponieważ już niebawem ukaże się wersja elektroniczna Kroniki "Od podmoklańskich dziejów po współczesność".

Weronika Kandulska