Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020:
- 8:00 msza św. w kościele w Podmoklach
- 8:50 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkole
- 9:45 odjazd autobusu

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020:
- 8:00 msza św. w kościele w Podmoklach
- 8:50 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkole
- 9:45 odjazd autobusu
SZKOLENIA 100% DOFINANSOWANIE DLA OSÓB FIZYCZNYCH.
KRYTERIA UDZIAŁU:
Termin zgłoszeń telefonicznie 665500733 do dnia 31 lipca 2019 r.
Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej
Szkoły Podstawowej w Podmoklach Małych
Wyposażenie ucznia:
Materiały papiernicze i przybory szkolne:
19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie otrzymali świadectwa oraz dyplomy. Mogliśmy również obejrzeć przedstawienie artystyczne przygotowane przez klasę VIII, z którą niestety żegnaliśmy się.
Wszystkim uczniom życzymu słonecznych i bezpiecznych wakacji, a naszym absolwentom samych sukcesów w nowej szkole!
Kochani potrzebujemy Waszego wsparcia :-) Nasz projekt "Maxi szkoła w mini wersji" znalazł się wśród 30 najwyżej ocenionych i z tego powodu mamy szansę zawalczyć o nagrodę publiczności, kolejne 5 tysięcy złotych na rozwinięcie naszych działań matematyczno-informatycznych.
Od 17 do 30 czerwca, każdy może zagłosować na nasz projekt "Maxi szkoła w mini wersji" - po jednym głosie w każdej z kategorii, raz na 24 h. W jaki sposób? Wystarczy zalogować się na podanej stronie i raz dziennie oddać głos.https://mpotega.pl/glosowanie/
Prosimy o udostępnianie wiadomości i głosowanie 🙂
Już od września w naszej szkole odbędą się nieszablonowe zajęcia na których będziemy chcieli pokazać, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. W połączeniu z informatyką pokażemy jej wszechstronne zastosowanie m.in. poprzez druk 3D. To będzie na 100% super doświadczenie.
11 VI 1929 r., 24 VI 1929 r. - daty szczególnie ważne dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły jak i wszystkich mieszkańców Podmokli. To w tych dniach powstały dwie szkoły polskie: pierwsza w Podmoklach Małych, druga w Podmoklach Wielkich. Po wielu latach germanizacji dzieci z obu wiosek mogły uczyć się w języku ojczystym.
14 czerwca 2019 r. obchodziliśmy 90-lecie tych niezwykle ważnych wydarzeń. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:00 mszą św. w Kościele Św. Józefa w Podmoklach, następnie zaproszeni goście przeszli w uroczystym pochodzie do Sali Wiejskiej w Podmoklach Małych, gdzie symbolicznie wypuszczono 90 gołębi z okazji urodzin szkoły. Podczas części artystycznej, przygotowanej przez uczniów naszej szkoły, wspominano pierwsze lata funkcjonowania szkoły polskiej na naszych terenach, jej trudne losy oraz niezapomnianych nauczycieli. Wśród zaproszonych gości byli: pierwsi absolwenci szkoły polskiej w Podmoklach, Lech Sarnowski – syn Franciszka wraz z rodziną, nauczyciela w Podmoklach Wielkich w latach 1936-39 i naszego patrona. Karol Knak – syn Stanisława Knaka, pierwszego nauczyciela w Podmoklach Wielkich.
Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Władysław Dajczak- Wojewoda lubuski, Pan Krzysztof Romankiewicz – Starosta Powiatu Zielonogórskiego, Pan Bernard Radny Burmistrz Babimostu, Pani Janina Grzecznowska – dyrektor Wydziału Nadzoru pedagogicznego Lubuskiego Kuratorium Oświaty, Przyjaciele szkoły: Pan Ferdynand Wołek, Pan Stanisław Daszkiewicz, Pan Eugeniusz Richter, Pan Mariusz Owczarek, Sołtysi, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych naszej gminy. Były gratulacje, życzenia, kwiaty oraz podziękowania. Szczególnie wzruszające przemówienie wygłosił Lech Sarnowski, który zawsze z wielkim sentymentem odwiedza Podmokle i naszą szkołę.
Dalsze uroczystości miały miejsce w szkole w Podmoklach Małych. Nastąpiło wkopanie kapsuły czasy, przygotowanej przez uczniów, złożenie wiązanek kwiatów przy popiersiu naszego patrona, a także otwarcie siłowni zewnętrznej oraz miasteczka ruchu drogowego. Goście zwiedzali szkołę oraz Izbę Pamięci.
Szkoła w Podmoklach jest jedną z trzech w województwie lubuskim, które w tym roku obchodziły ten niezwykły Jubileusz.
W dniu 14.06.2019r. tj. piątek odbędzie się Jubileusz 90-lecia szkoły polskiej w Podmoklach.
Tego dnia uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 9:30 w strojach galowych.
Program obchodów:
10:00 Msza Św. w kościele pw św. Józefa w Podmoklach
11:00 Przemarsz na salę wiejską w Podmoklach Małych - wypuszczenie 90 gołębi z okazji urodzin szkoły
11:30 oficjalne otwarcie uroczystości oraz program artystyczny
12:30 Przejście na teren szkoły. Uroczyste otwarcie:
- Miasteczka Ruchu Drogowego
- Siłowni Zewnętrznej
- złożenie kapsuły czasu
Informuję, że w dniu 12 i 13 czerwca 2019r. tj. środa i czwartek z powodu upałów w szkole są skrócone lekcje zgodnie z harmonogramem:
1. 8:00 - 8:30
2. 8:35 - 9:05
3. 9:10 - 9:40
4. 9:50 - 10:20
5. 10:25 - 10:55
6. 11:00 - 11:30
7. 11:35 - 12:05
Odjazd autobusu szkolnego o godz. 13:00.
Dyrektor
Elżbieta Ryczek
"Szalone zakupy" czyli dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych na lekcji matematyki w klasie 4 a i 4 b
Nauczyciele oraz pracownicy administracji Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych w okresie od 1.09.2018 do 31.10. 2019 biorą udział w projekcie „Nowoczesna szkoła” finansowanym w 100% ze środków Unii Europejskiej z programu Erasmus +.
W ramach projektu uczestnicy odbyli szkolenie językowe z języka angielskiego, przygotowanie kulturowe i organizacyjne. Punktem kulminacyjnym projektu był wyjazd 20 osób ze Szkoły i Przedszkola w Podmoklach na Maltę w dniach 28 kwietnia - 4 maja 2019.
Plany szkoły w kontekście współpracy międzynarodowej zdiagnozowane w Europejskim Planie Rozwoju to:
- udział kadry merytorycznej i pracowników edukacyjnych szkoły w mobilnościach edukacyjnych typu kurs oraz job shadowing
- nawiązanie nowych, trwałych partnerstw międzynarodowych stanowiących potencjał do dalszych działań
- podjęcie intensywnych działań w zakresie realizacji projektów z udziałem uczniów tj. e-twinning oraz partnerstwa strategiczne
- zwiększenie wymiaru europejskiego placówki poprzez budowanie siatki kontaktów międzynarodowych oraz wzrost poziomu świadomości i zainteresowania innymi kulturami w kontekście Unii Europejskiej wśród uczniów i kadry pedagogicznej.
Uczestnicy projektu odwiedzili 4 szkoły o różnym poziomie kształcenia od żłobka po senior school (poziom naszego gimnazjum), brali udział w wizytach studyjnych na lekcjach oraz dodatkowych zajęciach. Poziom nauczania jest odmienny od naszego. W każdej klasie oprócz nauczyciela prowadzącego jest dwóch nauczycieli wspomagających którzy wspierają uczniów zarówno w rozwijaniu zainteresowań jak i rozwiązywaniu problemów. Nauczyciel jest przewodnikiem po procesie lekcyjnym, a uczniowie sami w parach , grupach opracowują materiał.
System edukacyjny w Malcie jest ściśle związany z brytyjskim systemem edukacji. Edukacja na Malcie jest obowiązkowa dla dzieci w wieku od pięciu do szesnastu lat.
Na Malcie obowiązuje ogólnokrajowe minimum programowe. Minimum programowe obejmuje trzy poziomy edukacji: edukację przedszkolną oraz kształcenie na poziomie podstawowym i średnim. W ramach tego minimum, każda szkoła opracowuje własne programy nauczania, zgodne ze swymi potrzebami. Wszystkie przedmioty w szkole podstawowej są obowiązkowe i jednakowe dla wszystkich uczniów. Są to: język maltański, język angielski, matematyka, religia, wiedza o społeczeństwie, wychowanie i wychowanie obywatelskie, wychowanie plastyczne i wychowanie fizyczne. W pierwszych trzech klasach szkoły podstawowej nie prowadzi się formalnej oceny. Formalna ocena uczniów rozpoczyna się w czwartej klasie. Ocena jest prowadzona przez nauczycieli przez cały rok w formie oceny formatywnej .
Było to ciekawe dla nas doświadczenie i niektóre z metod pracy i rozwiązań metodycznych będziemy chcieli wprowadzić w naszym przedszkolu i szkole.
Kolejna polsko-niemiecka wymiana młodzieży już za nami. 20 maja powitaliśmy w naszej szkole 13 uczniów z Neuruppin. Nasi goście oraz uczniowie klasy V i VI brali udział w wielu ciekawych i atrakcyjnych zajęciach. Pierwszego dnia odbyło się ognisko integracyjne oraz turniej piłki nożnej. Wykonano również zdjęcia wokół szkoły, które potem wykorzystano podczas zajęć plastycznych. Wtorek rozpoczęliśmy od zajęć grupowych. Każda grupa uczestniczyła w zajęciach muzycznych, plastycznych oraz fotograficznych (zobacz poniżej). Niezwykle interesującym wydarzeniem okazał się wyjazd do Woli Jabłońskiej, gdzie w parku “Uroczysko Wołkołatka nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć i doświadczyć, jak żyli ludzie w czasach Mieszka I. Czwartek uczniowie spędzili w Poznaniu. Zwiedzili Katedrę i jej podziemia oraz Starówkę. Piątkowy dzień upłynął bardzo aktywnie: gry, biegi, tańce i zabawy. Hitem okazał się „taniec belgijski” oraz „baloniada” – gra podobna do siatkówki, w której piłkę zastępują balony napełnione wodą. Śmiechom nie było końca!
Niestety już w sobotni poranek żegnaliśmy naszych kolegów i koleżanki z Neuruppin. Podczas tego krótkiego tygodnia uczniowie doświadczyli świetnej zabawy i niezwykłej lekcji historii. Nawiązali również nowe przyjaźnie :)
Projekt współfinansowany przez Stowarzyszenie Gmin RP EUROREGION "Sprewa - Nysa - Bóbr".
We wtorek dn. 21.05.2019r. uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy ikażda z nich wzięła udział w trzech rodzajach warsztatów:
1) „Muzyczna podróż w czasie” – wspólne śpiewanie;
2) „Podmokle w moich oczach” – zajęcia plastyczne;
3) Warsztaty fotografii otworkowej.
Spotkanie z dźwiękami zatytułowane „Muzyczna podróż w czasie”rozpoczęło się nauką piosenki o wakacjach "Czas odpocząć", później odbyło się wspólne śpiewanie. Na zakończenie warsztatów muzycznych uczniowie zagrali poznaną piosenkę na dzwonkach chromatycznych. Zajęcia prowadził nauczyciel muzyki – p. Przemysław Puchalski.
Podczas warsztatów plastycznych pt. „Podmokle w moich oczach” uczniowie z Polski i Niemiec tworzyli kompozycję otwartą, której punktem wyjścia było zdjęcie naszej szkoły, skansenu lub wiatraka. Oprócz tego zadaniem każdego uczestnika zajęć było zaprojektowanie i zrobienie ramki do zdjęć wykonanych metodą otworkową. Uczniowie tworzyli swoje prace wybieranymi przez siebie metodami z użyciem dowolnych artykułów plastycznych. Z powstałych dzieł sztuki utworzyliśmy ciekawą wystawę na korytarzu szkolnym. Zajęcia prowadziła p. Emilia Owczarek.
Na warsztatach fotografii otworkowej uczniowie poznali dawną metodę wykonywania zarówno zdjęć, jak i samych aparatów. Młode osoby mogły spróbować swoich sił w tej dziedzinie „fotografując” miejsca ważne w 90-letniej historii szkoły w Podmoklach. Zajęcia prowadziła p. Sylwia Wołek.
Emilia Owczarek
Projekt współfinansowany przez Stowarzyszenie Gmin RP EUROREGION "Sprewa - Nysa - Bóbr".
Dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych oraz Grono Pedagogiczne serdecznie zapraszają wszystkich rodziców i opiekunów na zebranie klas I-VIII, które odbędzie się dnia 30.05.2019r. tj. czwartek o godz. 16:00 w świetlicy szkolnej.
Zebranie dotyczyć będzie procedur zachowania w sytuacjach kryzysowych i nadzwyczajnych.
17 maja odbył się kolejny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Książce i Bibliotece. W tym roku to nasza szkoła była gospodarzem tego wydarzenia. W rywalizacji wzięli udział reprezentanci szkół z Nowego Kramska, Zbąszynka, Kosieczyna, Dąbrówki Wlkp. oraz Podmokli Małych. Uczniowie w 3-osobowych składach odpowiadali na pytania związane z biblioteką. Musieli wykazać się wiedzą na temat historii książki, teatru, pisma. Zadania wymagały znajomości polskich i zagranicznych książek oraz ich autorów. Zwycięzcami zostali Milena Bocian, Karolina Zioła oraz Filip Skrobol – uczniowie ze szkoły w Podmoklach Małych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i świetną zabawę.
W dniu 14 maja 2019 odbyły się w Nowogrodzie Bobrzańskim zawody w piłce nożnej chłopców i dziewcząt. Nasze uczennice w składzie: Marika Grobys, Wiktoria Grobys, Natalia Grobys, Zuzanna Wyrwa, Jagoda Lewandowska, Zofia Kubiak, Anastazja Rychła reprezentowały naszą szkołę. Dziewczyny w zaciętej walce zdobyły złoty medal, dzięki temu uzyskały awans do finału Wojewódzkiego.
W zawodach brali udział również chłopcy w składzie: Kacper Wołek, Michał Bartczak, Dominik Ziemiański, Kamil Trocholepszy, Paweł Judt, Filip Rychły, Nikodem Hańczyk oraz Piotr Dachwitz. Chłopcy w turnieju zdobyli czwarte miejsce, zaraz za podmium.
W sobotę 11.05.2019r. w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji "Domu Harcerza" w Zielonej Górze odbyły się wojewódzkie eliminacje Lubuskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Spośród 813 uczniów biorących udział w etapie rejonowym zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego 41 osób w tym Sławomir Stopa oraz Wiktoria Modrzyk - reprezentanci naszej szkoły wraz z opiekunem p. Weroniką Kandulską.
Pierwszym etapem turniejowych zmagań był test z wiedzy teoretycznej. Uczniowie wykazywali się w nim znajomością przepisów ruchu drogowego. Następnie, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej sprawdzali, czy uczestnicy turnieju potrafią udzielić pierwszej pomocy. Ważnym elementem turnieju był test sprawnościowy, polegający na przejechaniu rowerem przez tor z przeszkodami. Tutaj liczyły się nie tylko umiejętności, ale i opanowanie. Za każde potrącenie, bądź przewrócenie przeszkody uczestnikowi naliczano punkty karne. Ostatni etap to sprawdzenie wiedzy teoretycznej podczas jazdy rowerem w miasteczku stosując zasady pierszeństwa przejazdu oraz znaków drogowych. Przejazdy bacznie nadzorowali funkcjonariusze policji.
Uczniowie naszej szkoły, Sławomir Stopa oraz Wiktoria Modrzyk otrzymali wysoki wynik w praktycznym zastosowaniu przepisów ruchu drogowego, rowerowym torze przeszkód, a także w teście wiedzy. Otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz smartwatche, które zostały ufundowane przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., WORD w Zielonej Górze, WORD w Gorzowie Wlkp., PKP. W uroczystym wręczeniu nagród uczestniczyli: dyrektor WORDu w Zielonej Górze p. Ireneusz Plechan, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Zielonej Górze p. Krzysztof Słapczyński, prezes Stowarzyszenia na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży p. Marek Pasek.
Dodatkowo ważne wyróżnienie otrzymała Wiktoria Modrzyk, tytuł finalisty etapu wojewódzkiego Lubuskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów!!!
Weronika Kandulska
Drodzy rodzice i uczniowie, informuję, że z dniem 27 kwietnia 2019r. strajk nauczycieli zostaje zawieszony do 1.09.2019r.
Zgodnie z uchwałą nr 8/2018 z dnia 31.08.2018r. Rady Pedagogicznej w Podmoklach Małych oraz Rozporządzeniem MEN z dnia 11.08.2017r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. 2017, poz. 1603) dni 29, 30 kwietnia 2019r. oraz 2 maja 2019r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
W dniach 29-30 kwietnia oraz 2 maja 2019r. w Przedszkolu Publicznym w Podmoklach Wielkich będzie się dyżur nauczyciela.
Od 6 maja 2019r. zostaną wznowione w naszej szkole zajęcia dydaktyczne zgodnie z obowiązującym planem lekcji.
z poważaniem
Dyrektor ZE w Podmoklach Małych
Elżbieta Ryczek
OSE - Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. Nasza szkoła jako jedna z nielicznych w Polsce, przystąpiła do projektu i już może cieszyć się możliwością szerokopasmowego dostępu do internetu. Ponadto dzięki programowi Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstawa Edukacji Narodowej nasi uczniowie będą mieli możliwość podnoszenia swoich kompetencji cyfrowych.
Powered by aSc EduPage