Menu

EGZAMIN

ÓSMOKLASISTY

Informator dla rodziców

 

Certyfikaty














 





 

 

 

Rok szkolny 2023/2024

Piątek 26.04.2024

Pomiar jakości powietrza

kliknij powyżej

Programy, konkursy w roku szkolnym 2023/2024:





 

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 4788742
  • Zapraszamy na film!

  • "Czarodziejskie słowa"

    19 kwietnia uczniowie klas 1-3 mieli okazję obejrzeć spektakl teatru Artens z Wrocławia pt. "Czarodziejskie słowa". Historia młodej i krnąbrnej księżniczki, która musiała pokonać Zbója, Czarownicę oraz Smoka, aby powrócić do swojej rodziny bardzo zaciekawiła uczniów. Kluczem do sukcesu dziewczynki okazały się tytułowe czarodziejskie słowa: proszę, dziękuję i przepraszam. To magiczne widowisko uzupełniła piękna scenografia i wspaniała muzyka!

  • Recytatorskie osiągnięcia naszych uczniów

    Z przyjemnością pragniemy pochwalić się recytatorskimi osiągnięciami naszych uczniów. W dniu 20 marca nasi podopieczni prezentowali swoje umiejętnosci w RCAK w Zielonej Górze. Jesteśmy bardzo dumni, bo z siedmiorga reprezentantów naszej szkoły, sześcioro zostało docenionych i odebrało wyróżnienie. W kategorii klas młodszych: Maja Kubiak, Hubert Bielawny, Jakub Lemanowicz i Bianka Słowik, a w kategorii klas 4- 6 zostali wyróżnieni: Oliwia Brzeska i Hanna Stein. Wczoraj z dwoma laureatkami etapu gminnego Lubuskich Konfrontacji Artystycznych: Bianką Słowik i Oliwią Brzeską gościliśmy na konkursie powiatowym w Bojadłach. Jury po ciężkich obradach postanowiło docenić Oliwię Brzeską wyróżnieniem. Gratulujemy!

  • "Baśń o dwunastu miesiącach"

    5 kwietnia odbył się koncert Lubuskiego Biura Koncertowego. Wysłuchaliśmy historii opartej na "Baśni o dwunastu miesiącach". Muzycy zagrali utwory m.in. Stanisława Moniuszki. Dzieci z uwagą wsłuchiwały się w grę na skrzypcach, flecie poprzecznym oraz klarnecie!

  • MY JUŻ CZUJEMY WIELKANOCNY KLIMAT!

  • Dzień pełen wrażeń! Witamy Wiosnę!

    W naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny odbył się pod hasłem "Wielkie Wiosenne Porządki i Nasadzenia". Każda klasa miała wydzieloną swoją strefę wokół szkoły, którą się zajmowała.

    Odbyło się także przedstawienie pt. "Pszczółka Maja poszukuje wiosny" dla kl. I-III i przedszkolaków przygotowane przez wychowawczynię i uczniów kl. I.

    Zostały wysprzątane tereny zielone, chodniki, orlik, droga dojazdowa do szkoły, parking, Miasteczko Ruchu Drogowego.

    Wspaniała praca uczniów wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły!

    Każda klasa tego dnia posiała wylosowane nasionka do przygotowanych skrzynek na rozsady oraz z wychowawcami zasadzili drzewka owocowe, o które będą dbać aby pięknie rosły.

    Równocześnie trwały prace nad budową wyniesionych grządek, gdzie każda klasa wychoduje swoją rzodkiewkę, szczypiorek czy pomidorki.

    To nie koniec!

    Wraz z zaangażowanymi rodzicami i jednocześnie pracownikami firmy IKEA, obsadziliśmy sadzonkami lawendy teren przed salą gimnastyczną.

    Efektami naszych prac cieszymy się niesamowicie, ale to wszystko udało się dzięki dodatkowemu zaangażowaniu wielu ludzi: rodzin naszych pracowników, sąsiadów szkoły, rodziców, dziadków, którzy bezinteresownie przywozili ziemię, obornik, słomę, równali teren, użyczyli swój sprzęt do pomocy.

    Jesteśmy Wam wszystkim bardzo wdzięczni i cieszymy się, że udało się zrealizować nasze plany!

    Rosną drzewka w alei drzewek owocowych, wokół posiana już łąka kwietna, niebawem warzywniak się zazieleni i już nie możemy się doczekać, jak zakwitnie lawenda w lawendowym zakątku gdzie w samym środku będzie można usiąść na ławeczkach pod pergolą, która osłoni przed słońcem!

    DZIĘKUJEMY!

  • "Milsze jest człowiekowi jedno drzewo, które sam zasadził, niż cały ogród przez innych zasadzony."

    15 marca 2024 r. uczniowie z klasy 5 wraz z wychowawcą Weroniką Kandulską, we współpracy z Kołem Łowieckim "Jeleń" Babimost obsadzili sadzonkami klonu jawor teren przy obwodnicy Podmokli Wielkich.

    Każdy, kto posadził drzewko, mógł zawiesić przygotowaną karteczkę, na której jest napisane kto posadził, z jakiej szkoły oraz  z datą nasadzenia.

    Jest to niesamowita pamiątka dla naszych dzieci, ale też ich realny wpływ na poprawę jakości powietrza, czy ograniczenie odpływu wody deszczowej oraz schronienie dla dzikich zwierząt w przyszłości.

    Dziękujemy panu Tomaszowi za super współpracę oraz p. Władysławowi, p. Henrykowi, p. Szymonowi z Koła Łowieckiego za wsparcie podczas nasadzeń, a także pani Magdzie za pomoc w zadbaniu o bezpieczeństwo dzieci podczas przejazdu rowerami. Była z nami także absolwentka naszej szkoły Antosia!

    Dziękujemy!

     

    "Milsze jest człowiekowi jedno drzewo, które sam zasadził, niż cały ogród przez innych zasadzony."

    Wojciech Bogusławski

  • Gminny Konkurs Recytatorski

    We wtorek 12 marca dzieci reprezentowały naszą szkołę w konkursie recytatorskim w GOK Babimost. Dwoje z naszych uczniów: Bianka Słowk klasa 3 i Oliwia Brzeska klasa 4 zajęły miejsce na podium i w kwietniu zaprezentują swój repertuar w konkursie powiatowym w Bojadłach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

  • Rekolekcje Wielkopostne

    Plan tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych:

    18.03 (poniedziałek)

    godz. 8:50 nauki w kościele dla kl. 1-7

    19.03 (wtorek)

    godz. 9:00 spowiedź (kl. 4-7)

    godz. 9:30 Msza Święta (kl. 1-7)

  • HARMONOGRAM I DOKUMENTY REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ I PRZEDSZKOLA

  • Konkurs recytatorski - etap szkolny

  • Bobrowa Budka- Dziecięcy Park Narodowy w Podmoklach Małych

    W ramach projektu „Podmoklańska Eko- wioska” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności z programu NOWEFIO w naszej szkole dzieci odkrywały tajniki przyrody. 

    Odbyły się warsztaty z podróżnikiem Krystianem Tyrańskim, na których wprowadzeni zostaliśmy w świat Dzikiej Odysei. Opowiadał o podróżach do Afryki i trudnościach związanych z pobytem na dzikim terenie. Zaszczepił w nas  podróżowanie po 24 Parkach Narodowych w Polsce.

    To geneza powstania naszego Dziecięcego Parku Narodowego „Bobrowa Budka” w Podmoklach Małych. Oddalony od szkoły ok 500m kompleks leśny stał się naszym parkiem. Zgodnie z zasadami został wybrany zarządu parku: komendant, zastępca komendanta, strażnik, opiekun zwierząt i roślin i obserwator. Dzieci utworzyły zespoły zadaniowe, zbudowały dziką bazę, wyznaczyły granice dziecięcego parku, opracowały listy najciekawszych skarbów przyrodniczych, wykonały wizytówki skarbów.  Zakończona została budowa trasy, którą będzie przebiegała ścieżka edukacyjna.

    W ramach projektu powstał piękny film edukacyjny do obejrzenia którego zachęcamy.

    Dziecięcy park Narodowy Bobrowa Budka

  • XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”

  • V OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA DZIECI NA RYMOWANKĘ O BEZPIECZEŃSTWIE W GOSPODARSTWIE ROLNYM

  • O bezpiecznych feriach na antenie Radia Zachód!

    10 lutego odbyło się spotkanie na antenie Radia Zachód z panią Elżbietą Wozowczyk-Leszko. Uczniowie naszej szkoły z panią Weroniką Kandulską rozmawiali na temat spędzania bezpiecznie ferii zimowych.

    Wspaniałe doświadczenie i mile spędzony czas!

    Dziękujemy za zaproszenie!

    Brawa dla radiosłuchaczy- uczniów naszej szkoły, którzy dodzwonili się na antenę i odpowiadali na zimowe zagadki!

    Gratulacje dla wszystkich:)

  • Bal karnawałowy klas I - III

  • Podsumowanie I półrocza

    8 i 9 lutego w naszej szkole odbyło się podsumowanie I półrocza nauki. Przyznano listy pochwalne uczniom, którzy do tej pory zdobyli bardzo dobre wyniki w nauce. Gratulujemy!Podczas apelu przyznano również dyplomy za udział w konkursach "Bingo czytelnicze", konkurs plastyczny "Bałwanek" oraz złożono podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję charytatywna na rzecz domu dziecka w Klenicy.

  • Przedstawienia w GOK Babimost

    8 lutego odbył się wyjazd uczniów klas I - III oraz IV - VII do Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście na przedstawienia teatralne Poznańskiego Teatru Aktora. Młodsi uczniowie obejrzeli 3 baśnie Andersena: "Świniopas", "Nowe Szaty Króla" oraz "Brzydkie Kaczątko". Starsi uczniowie aktywnie wzięli udział w "Mitach greckich".

  • "Jak tuba z harfą rozmawiała..."

    W środę 7 lutego w naszej szkole odbyła się filharmonia pt. "Jak tuba z harfą rozmawiała..."

  • Spełniły się nasze marzenia

    Otwarcie Sali Gimnastycznej przy Szkole Podstawowej

    w Podmoklach Małych

     

    Od roku uczniowie naszej szkoły spoglądali z niecierpliwością na plac budowy, obserwując, jak powoli na trawiastej polanie, powstaje imponujący budynek na miarę XXI wieku. Wszyscy odliczaliśmy miesiące, tygodnie, dni… Z zapałem i zaangażowaniem wielu osób, miesiącami trwały przygotowania do tego, jakże ważnego dla nas wydarzenia.

    I oto 26 stycznia 2024 roku odbyło się długo wyczekiwane przez wszystkich otwarcie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Franciszka Sarnowskiego w Podmoklach Małych.

    W słoneczny dzień zawitały do naszej szkoły wyjątkowe osobistości. Mieliśmy przyjemność gościć władze rządowe: pana Marka Cebulę – wojewodę lubuskiego; samorządowe na czele z Burmistrzem Babimostu panem Bernardem Radnym , przedstawicielami Urzędu Gminy i Rady Miejskiej w Babimoście, projektanta p. Andrzeja Makaryka, wykonawcę Firmę Dana Bud z prezesem zarządu p. Anitą Karcz , księdza dr Andrzeja Pielę, delegację z partnerskiej Gminy Neuruppin , kierowników zakładów pracy gminy Babimost, sołtysów wsi , członków Rady Rodziców naszej szkoły oraz całą społeczność lokalną.

    Uroczystość rozpoczęła nasza pani dyrektor – Elżbieta Ryczek. Ze wzruszeniem w głosie opowiedziała o wielkim marzeniu wielu pokoleń, które właśnie zostało zrealizowane. Wyraziła swoje przekonanie o tym, jak wiele pożytku przyniesie uczniom nowa sala gimnastyczna. Na koniec złożyła ogromne podziękowania wszystkim tym, którzy przysłużyli się do tego przedsięwzięcia. „To jest nasz wspólny sukces.. to dowód, że marzenia się spełniają” – mówiła z przejęciem.

    O szczegółach całej inwestycji opowiedział Burmistrz Babimostu pan Bernard Radny.

    Dnia 20.02.2023 r. podpisana została umowa na budowę sali gimnastycznej. W ramach inwestycji powstało boisko wielofunkcyjne wraz z infrastrukturą techniczną i sanitarną. Budynek posiada automatyczną wentylację za pomocą rekuperacji. Ogrzewanie sali gimnastycznej jest podłogowe, oparte na odnawialnych źródłach energii. Na dachu zamontowanych jest 131 paneli fotowoltaicznych, każdy o mocy 380 W. Natomiast pompy ciepła czerpią energię cieplną z 10 odwiertów, każdy o głębokości 100 metrów.

    Koszt budowy to 7 308 300,00 zł. Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład w kwocie 5 816 125,00 zł.

    W dalszej części uroczystości została przecięta wstęga – jako symboliczny akt oddania do użytku nowej sali gimnastycznej. Ksiądz dr Andrzej Piela poświęcił obiekt. Wówczas przyszła kolei na przemówienia gości, przekazanie gratulacji, życzeń oraz prezentów.

    Po krótkiej przerwie technicznej odbyła się wyczekiwana przez wszystkich część artystyczna. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Z zapałem i pełni energii pokazywali jak wielką radością życia, zabawą i świętem jest dla nich sport. Swoimi pozytywnymi emocjami, ruchem tanecznym, humorem oraz pięknym śpiewem zachwycali publiczność. Odbył się piękny taniec z kółkami olimpijskimi, układ sportowy uczniów naszej szkoły, pokazy zespołu

    śpiewających uczniów i naszych absolwentek, występ orkiestry mandolinowej, pokazy akrobatyczne, a na koniec towarzyski mecz piłki nożnej piłkarzy „ Jedność Podmokle” .

    Od dziś zacznie się lepsza przyszłość dla uczniów naszej szkoły, którzy będą mogli ćwiczyć i rozwijać się w wymarzonych warunkach na miarę XXI wieku. ...

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych
    Podmokle Małe 30
    66-110 Babimost
    woj. lubuskie
  • tel. 68-351-21-52
    fax 68-351-26-43

Galeria zdjęć