Menu

EGZAMIN

ÓSMOKLASISTY

Informator dla rodziców

 

Certyfikaty 

 

Rok szkolny 2018/2019

Środa 12.12.2018

Programy, konkursy w roku szkolnym 2017/2018: 

 

 

 

liczba odwiedzin: 829580

Galeria zdjęć

 • Mikołajkowy wyjazd do kina

  Mikołajkowy wyjazd do kina

  W piątkowy poranek uczniowie naszej szkoły od klasy I po VIII wraz z opiekunami wybrali się do Cinema City w Zielonej Górze na film "Grinch".

  Była to świetna niespodzianka zasponsorowana dla wszystkich przez Radę Rodziców z okazji Mikołajek.

  Dziękujemy !!!

 • Mikołajki w naszej szkole

  Mikołajki w naszej szkole

  Dnia 6 grudnia do wszystkich dzieci przybył Święty Mikołaj. W tym roku miał wyjątkowo dużo pracy, dlatego do każdej klasy wysłał swoich pomocników, którzy zadbali, aby każdy był tego dnia uśmiechnięty i otrzymał symboliczny upominek.

  Mikołajki w naszej szkole - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • „Niepodległość – najjaśniejsza z gwiazd”

  „Niepodległość – najjaśniejsza z gwiazd”

  Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest organizowanie w okolicach Świąt Bożego Narodzenia koncertu dla rodziców i mieszkańców naszych wiosek. Ten rok jest szczególny – 100-lecie odzyskania Niepodległości i taką też tematykę wybraliśmy na tegoroczne spotkanie. 2 grudnia do sali wiejskiej w Podmoklach Małych przybyła liczna publiczność, a wśród niej goście: Burmistrz Babimostu p. Bernard Radny, zastępca Burmistrza p. Genowefa Materna, sekretarz gminy p. Sylwia Panaś. W koncercie pt. „Niepodległość – najjaśniejsza z gwiazd” wystąpili uczniowie z klas I-VIII. Przedstawili oni historię Polski od jej zarania, aż po czasy współczesne. Piękna muzyka, śpiew, taniec i prezentacja multimedialna uświetniły nasze widowisko. Ta różnorodność została nagrodzona gromkimi brawami. Całość została przygotowana przez nauczycieli w składzie: M. Radna, J. Ambroży – Woźniak, W. Kandulska, S. Wołek, M. Stein. oraz P. Puchalski. Pani dyrektor Elżbieta Ryczek, dziękując wszystkim za tą piękną lekcję historii podkreśliła fakt, że zarówno dzieci jak i nauczyciele pokazali wysoki kunszt swoich umiejętności artystycznych. Dziękując za przybycie złożyła również wszystkim najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe, a zespół wokalny zaśpiewał świąteczne piosenki, wprowadzając nas w nastrój zbliżających się świąt.

  „Niepodległość – najjaśniejsza z gwiazd” - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Koncert Świąteczny w Neuruppin

  W dniach 29- 30 listopada delegacja uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyła w koncercie świątecznym zorganizowanym przez naszą partnerską szkołę Rosy Luxemburg w Neuruppin. Spotkanie świąteczne odbyło się w sali koncertowej Domu Kultury. W świątecznym nastroju dzieci polskie i niemieckie wykonały piosenki świąteczne. Dużym wydarzeniem było wspólne zaśpiewanie w języku polskim i niemieckim kolędy „Cicha Noc”. W koncercie licznie wzięli udział rodziny dzieci niemieckich. Z początkiem adwentu wspólne śpiewanie pięknie wprowadziło nas w nastrój świąteczny. Do występu przygotował uczniów nauczyciel muzyki naszej szkoły Pan Przemysław Puchalski.

  Kolejnego dnia spotkaliśmy się z naszymi przyjaciółmi w szkole , gdzie wspólnie z dziećmi niemieckimi nasze dzieci wykonywały ozdoby świąteczne.

  Był to bardzo udany wyjazd , spotkaliśmy przyjaciół z którymi współpracujemy już 13 lat.

  Koncert Świąteczny w Neuruppin - Obrazek 1

   

  Koncert Świąteczny w Neuruppin - Obrazek 2

 • Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

  Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole już rozpoczęte. Uczniowie klasy VI w ramach zajęć technicznych wykonywali piękne kalendarze adwentowe.

  Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia - Obrazek 1

 • Andrzejki w klasie I i II

  Andrzejki w klasie I i II

  Andrzejki to czas wróżb i zabaw.  W naszej szkole 29 listopada 2018r. została zorganizowana dyskoteka andrzejkowa. Tego dnia można było poznać swoją przyszłość z kart, dłoni, magicznych serc. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

   

  Andrzejki w klasie I i II - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Nauka ułamków w klasie V

  Nauka ułamków w klasie V

  Matematyka i ułamki w trochę innej formie niż zwykle czyli nauka przez gotowanie - klasa 5 piecze pizzę!

  Nauka ułamków w klasie V - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

   

 • Dyskoteka andrzejkowa

  Dyskoteka andrzejkowa

  27.11.2018 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Przy dobrej muzyce bawiliśmy się fantastycznie i już nie możemy doczekać się kolejnej ...:)

  Dyskoteka andrzejkowa - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

   

 • Podsumowanie akcji "Koc i karma dla psów"

  Podsumowanie akcji "Koc i karma dla psów"

  23.11.2018 roku samorząd szkolny zawiózł do zielonogórskiego schroniska karmę i koce dla zwierząt. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za włączenie się do akcji oraz p. Pawłowi Wołkowi, tacie Janka za pomoc w zawiezieniu karmy  :)

  Podsumowanie akcji "Koc i karma dla psów" - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Eliminacje szkolne konkursu - Kocham Cię Polsko

  Eliminacje szkolne konkursu - Kocham Cię Polsko

  W naszej szkole z okazji ochodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości został zorganizowany konkurs z wiedzy historycznej o Polsce, a także zagadnień po dzień dzisiejszy. Poprzez rozwiązywanie interaktywnego testu zostały wyłonione osoby z największą ilością punktów do konkursu szkolnego. Utworzone drużyny zmagały się m.in. z zadaniami typu kalambury, licytacji muzycznych, polszczyzna, opis osoby, kronika niepodległa itd.

  Poprzez świetną zabawę zawodnicy jak i kibice mogli pogłębić swoją wiedzę na temat naszego kraju.

  Eliminacje szkolne konkursu - Kocham Cię Polsko - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Zawody szachowe

  Zawody szachowe

  W dniu 19 listopada nasi uczniowie mieli okazje wziąć udział w zawodach szachowych. W składzie: Kinga Stein, Adrian Richter, Eryk Richter oraz Filip Skrobol zajęli IV miejsce zaraz za podium. Były to pierwsze zawody drużynowe naszej szkoły w turnieju szachowym. Trzymany kciuki za naszych zawodników i życzymy im dalszych sukcesów.

  Zawody szachowe - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • "Podmoklanie dla Niepodległej"

  "Podmoklanie dla Niepodległej"

  Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa okazja do świętowania. Nasza szkoła również hucznie uczciła dzień 11 listopada. Uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami zadbali, aby już od progu szkoły można było poczuć ducha patriotyzmu. Piękne ozdoby i dekoracje wykonane własnoręcznie nadały niezwykły charakter tym ważnym dla wszystkich Polaków wydarzeniom.

  Podobnie jak w całej Polsce, wzięliśmy udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 11 listopada o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy 4 – zwrotkowy hymn narodowy.

  Kilka dni przed uroczystością ogłoszono w szkole konkurs na prezentację multimedialną dotyczącą historii naszej ojczyzny. Laureatami konkursu zostali: Dominik Ziemiański, Kamil Lemanowicz, Julia Modrzyk oraz Lena Modrzyk. 13 listopada odbyła się uroczysta akademia, podczas której zwycięzcy, a także pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki. Wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i mówiliśmy o najważniejszych postaciach i wydarzeniach w dziejach naszego narodu.

  14 listopada, Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz” zaprezentowało koncert pod tytułem „Najpiękniejsza jest muzyka polska”. Dzięki temu mogliśmy wysłuchać muzyki, która dawniej podnosiła na duchu i zagrzewała walczących o wolność Polaków.

  Delegacja naszej szkoły uczestniczyła również w oficjalnych obchodach w Babimoście, które rozpoczęła msza święta w intencji ojczyzny. Nauczyciele wraz z uczniami oraz panią dyrektor Elżbietą Ryczek złożyli kwiaty pod obeliskiem Powstańców Wielkopolskich oraz Bohaterów Walk o Polskość i Wolność Ziemi Babimojskiej.

  To nie koniec ważnych wydarzeń w naszej szkole. Od kilku dni, na korytarzach szkoły można odnaleźć wiele ciekawych informacji dotyczących Polski. Związane jest to z testem wiedzy, który wyłoni uczestników turnieju wzorowanego na lubianym teleturnieju „Kocham Cię Polsko!”.  

  Tak oto Podmoklanie uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla całej społeczności szkolnej były to dni pełne radości i euforii, ale również refleksji i zadumy.

  "Podmoklanie dla Niepodległej" - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • 11 LISTOPADA

  11 LISTOPADA

  W związku z Setną rocznicą  Odzyskania przez Polskę Niepodległości, został rozstrzygnięty konkurs na prezentację multimedialną. Wyróżniono uczennice Julię i Lenę Modrzyk, natomiast Laureatami zostali Kamil Lemanowicz i Dominik Ziemiański. Gratulujemy, a także dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i włożony wkład pracy w wykonane prezentacje multimedialne.

  W naszej szkole podczas uroczystego apelu laureaci konkursu oraz wyróżnione uczennice zaprezentowali wykonane prace na temat niepodległej Polski, przybliżając nam najważniejsze fakty historyczne związane z utratą i ponownym odzyskaniem wolności. Podniosłą atmosferę dopełniały śpiewane przez uczniów pieśni m.in. takie jak: ,,My pierwsza brygada", ,,Wojenko, wojenko!", ,,Przybyli ułani".

  11 LISTOPADA - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Code week w naszej szkole

  Code week w naszej szkole

  W naszej szkole stało się tradycją, że organizujemy w ramach tygodnia kodowania różne aktywności związane z wykorzystywaniem nowych technologii w edukacji. W tym roku doskonaliliśmy trudności ortograficzne poprzez sterowaniem robotów na macie, ćwiczyliśmy pamięć, tabliczkę mnożenia, a także wykonywaliśmy roboty ze szczoteczek do zębów. Było mnóstwo nauki poprzez zabawę ;-)

   

  Code week w naszej szkole - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Akcja PZU w klasach I-II - "Odblaski - dziecko bezpieczne na drodze"

  Akcja PZU w klasach I-II - "Odblaski - dziecko bezpieczne na drodze"

  Uczniowie z klasy I i II wzięli udział w akcji "Odblaski - dziecko bezpieczne na drodze". W każdej grupie zostały przeprowadzone zajęcia na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Celem akcji jest poprawa widoczności dzieci na drodze i ograniczenie wypadków z udziałem uczniów. Każdy młody uczestnik akcji otrzymał dyplom oraz odblask z wbudowaną migającą lampką. Kampania została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. 

   

  Akcja PZU w klasach I-II - "Odblaski - dziecko bezpieczne na drodze" - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Smacznie i zdrowo z klasą I

  Smacznie i zdrowo z klasą I

  Klasa I po raz kolejny daje dobry przykład swoim starszym kolegom i promuje zdrowy styl życia i odżywiania :) Nasi najmłodsi uczniowie wraz z wychowawczynią przygotowali ulubione sałatki owocowe i surówki warzywne.

  Smacznie i zdrowo z klasą I - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Ozoboty i Kosmiczny escape room w klasie II

  Ozoboty i Kosmiczny escape room w klasie II

  Uczniowie klasy II zamienili się w astronautów i chcieli polecieć rakietami w kosmos. Niestety do komputera, który był na pokładach rakiet wkradł się złośliwy wirus. Zdobycie tajnego kodu pozwoliło uratować ich wyprawę.

  Ozoboty i Kosmiczny escape room w klasie II - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  Tradycją naszej szkoły stało się pasowanie pierwszoklasistów. Tym razem uroczystość odbyła się 12 października 2018 r. Uczniowie klasy I, przy współudziale swoich starszych koleżanek i kolegów zaprezentowali piękny program artystyczny. Rodzice, uczniowie, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście wysłuchali piosenek oraz wierszy o szkole i ojczyźnie. Pierwszoklasiści zaprezentowali również swoją wiedzę i umiejętności taneczne oraz złożyli uroczyste ślubowanie. Przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Siedlcu wręczył dzieciom książeczki SKO z pierwszą wpłatą. Każdy uczeń klasy I otrzymał także kask rowerowy oraz mnóstwo smakołyków.

  PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Projekt „Programowanie i robotyka w Polskiej i Niemieckiej szkole”

  Projekt „Programowanie i robotyka w Polskiej i Niemieckiej szkole”

  Kształcenie kompetencji informatycznych, stanowią jedną z ośmiu kompetencji kluczowych w procesie uczenia się przez całe życie, opisanych w Zaleceniach Parlamentu Europejskiego i Rady Europy. Obejmują one „umiejętne i krytyczne wykorzystywanie technologii społeczeństwa informacyjnego (TSI) w pracy, rozrywce i porozumiewaniu się. Opierają się na podstawowych umiejętnościach w zakresie TIK: wykorzystywania komputerów do uzyskiwania, oceny, przechowywania, tworzenia, prezentowania i wymiany informacji oraz do porozumiewania się i uczestnictwa w sieciach współpracy za pośrednictwem Internetu”.

  W dniach 12-14 października    2018r , szkoła w Podmoklach Małych  była beneficjentem projektu „Programowanie i robotyka w Polskiej i Niemieckiej szkole” ,w których wzięli udział uczestnicy ze strony polskiej i niemieckiej, a punkt kulminacyjny – konferencja podsumowująca projekt odbyła się  ostatniego dnia projektu tj. 14 października    2018r. Współpraca szkoły w Podmoklach Małych i szkoły w Neuruppin  odbywa się już od 13 lat.

  W seminarium wzięli  udział nauczyciele z Zespołu Edukacyjnego  w Podmoklach Małych , partnerskiej szkoły w Neuruppin oraz szkół zaprzyjaźnionych: Babimostu, Nowego Kramska oraz Dąbrówki Wielkopolskiej.

   

  Celem projektu było wypracowanie rozwiązań i podwyższenie kwalifikacji nauczycieli z zakresu programowania i robotyki oraz  wdrożeniu nowych rozwiązań metodycznych w pracy z uczniami w szkołach Polsce i w Niemczech.

  W trakcie projektu:

  - zapoznano uczestników z  programem komputerowym scratch służącym  do programowania

  - tworzono  projekty  multimedialne,

  - poznawano zasady robotyki,

  - programowanie robotów Dot i Dash oraz ozobotów.

  - tworzono indywidualne projekty

  - uczestnicy brali udział w Robotycznym escape roomie oraz poznawali zasady jego samodzielnego tworzenia

  - przygotowanie nauczycieli do samodzielnego prowadzenia zajęć z programowania i robotyki w klasie,

  - stworzono bazę  pomysłów , aby urozmaicać zajęcia z dziećmi

  - zapoznanie z aplikacjami wspierającymi proces uczenia się,

  - pomysły na kodowanie bez komputera

   

   

  Projekt zakończyła konferencja podsumowująca projekt w której wzięli  udział uczestnicy projektu jak i zaproszeni goście.

   

  Na konferencji zostały przedstawione wypracowane polsko- niemieckie projekty z zakresu robotyki i programowania, które  mają pomóc dyrektorom szkół, władzom oświatowym uczniom i rodzicom tworzyć innowacyjne rozwiązania , wprowadzać owocne oraz twórcze zmiany, służące większemu otwieraniu szkoły na wyzwania i osiągnięcia współczesnego świata.

  Projekt „Programowanie i robotyka w Polskiej i Niemieckiej szkole” - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

  Projekt „Programowanie i robotyka w Polskiej i Niemieckiej szkole” - Obrazek 2

 • Jesienne podchody

  Jesienne podchody

  Uczniowie klasy II wybrali się na wycieczkę do lasu, a tam niespodzianka - podchody w lesie. Dzieci świetnie się bawiły i współpracowały. Uczymy się również programować i kodować.                                         

  Monika Stein

  Jesienne podchody - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych
  Podmokle Małe 30
  66-110 Babimost
  woj. lubuskie
 • tel. 68-351-21-52
  fax 68-351-26-43

Galeria zdjęć