Menu

EGZAMIN

ÓSMOKLASISTY

Informator dla rodziców

 

Certyfikaty 

 

Rok szkolny 2018/2019

Środa 12.12.2018

Programy, konkursy w roku szkolnym 2017/2018: 

 

 

 

liczba odwiedzin: 829584

Galeria zdjęć

Wspomnienia nie do zapomnienia

O projekcie

Projekt "Wspomnienia nie do zapomnienia" to zaktywizowanie seniorów do działania. Pobudzenie w nich poczucia sprawczości, a także ukazanie jak bardzo są ważni i potrzebni.

Będziemy organizować spotkania międzypokoleniowe gdzie dzieci wspólnie z seniorami będą brali udział w warsztatach przygotowujących do wykonania wspólnego reportażu pt. "Podmokle - miejscowość z tradycjami". Zamieszczą w nim m.in. wywiady gwarowe (historia Podmokli, opowiadanie o tradycjach, cycha, dzwonkowy, instrumenty regionalne - kozioł weselny, sierszeńki) oraz wspólny śpiew dwóch charakterystycznych piosenek regionalnych. Zamieszczenie powstałego reportażu na stronie internetowej szkoły oraz rozbudowanie zakładki Klub Aktywnego Seniora w celu w celu opisywania i promowania działań w ramach projektu.

Międzypokoleniowe tworzenie fotografii metodą otworkową oraz wspólne wywoływanie zdjęć naszej okolicy (m.in. Izby Pamięci, Skansenu Urządzeń i Maszyn Rolniczych, wiatraku Koźlak) i wykonanie wystawy.

Wspólne opisanie w formie elektronicznej miejsc tj.: Izba Pamięci, Skansen Urządzeń i Maszyn Rolniczych, Wiatrak Koźlak znajdujących się w Podmoklach, a następnie zamieszczenie opracowanych informacji ze zdjęciami wykonanymi metodą otworkową w Obywatelskim Katalogu Zabytków, ogólnodostępnym dla wszystkich internautów pod adresem www.otwartezabytki.pl.

Podsumowanie działań zakończy Reportaż pt. "Wspomnienia nie do zapomnienia", który będzie służył wielu pokoleniom, będzie wykorzystywany również podczas zajęć z edukacji regionalnej w naszej szkole. 

Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Dotacyjnego "Seniorzy w akcji"

realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" 

ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

                    Znalezione obrazy dla zapytania towarzystwo ę

   

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych
    Podmokle Małe 30
    66-110 Babimost
    woj. lubuskie
  • tel. 68-351-21-52
    fax 68-351-26-43

Galeria zdjęć