Pączki zostały wykonane prosto z naszej kuchni szkolnej!
Brawa dla naszych pań, które się podjęły takiego wyzwania i upiekły pyszne pączki dla całej społeczności szkolnej.
Mniam, mniam!
Pączki zostały wykonane prosto z naszej kuchni szkolnej!
Brawa dla naszych pań, które się podjęły takiego wyzwania i upiekły pyszne pączki dla całej społeczności szkolnej.
Mniam, mniam!
Drodzy uczniowie kl. 4-8
W zakładce plan lekcji znajduje się rozkład zajęć obowiązujący w II semestrze roku szkolnego 2022/2023.
W kl. I-III plan lekcji pozostał bez zmian.
Tak, to już koniec pierwszego półrocza! Czas podsumować dotychczasową pracę naszych uczniów. 26 stycznia pani dyrektor Elżbieta Ryczek wraz z wychowawcami klas 4 - 8 wyróżniła uczniów z najlepszymi wynikami w nauce w roku szkolnym 2022/2023. Są to uczniowie:
klasa 4: Wiktoria Kluj, Michał Wołek oraz Oliwia Brzeska;
klasa 5: Hanna Stein, Alex Kaczmarczyk, Kamila Frącek oraz Bruno Heppel;
klasa 6: Julian Adamski oraz Kacper Taberski;
klasa 8a: Agata Nawrot, Antonina Skrzypczak oraz Weronika Judt.
Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów i życzymy dobrych ocen w drugim półroczu!
Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest w uroczystości, które są organizowane w naszej szkole.
W tym roku, w dn. 24 stycznia, w ten przepiękny i świąteczny klimat ponownie wprowadzili nas uczniowie klas 4a, 6a, 8a i 8b pod opieką p. Anny Szafrańskiej oraz p. Joanny Sobczak.
Młodzi aktorzy z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali nam historię narodzin Jezusa, w specjalnie przygotowanych strojach i scenografii. Inscenizacja przeplatana była przepięknymi pastorałkami i kolędami. Nie zabrakło również bardzo skocznej, ludowej pastorałki – „Od serca do ucha”.
Sztuka zaprezentowana przez uczniów bardzo spodobała się społeczności szkolnej. Wszyscy w skupieniu i w zachwycie oglądali przedstawienie, a na koniec nagrodzili artystów gromkimi brawami. Jasełka pozwoliły nam ponownie poczuć niezwykła atmosferę świąt Bożego Narodzenia.
Anna Szafrańska
23 stycznia w naszej szkole odbył się koncert Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz". Uczniowie usłyszeli opowieść o Rusałce przeplataną z muzyką słowiańskich kompozytorów. Wsród instrumentów artystów były m. in. wiolonczela, skrzypce i instrumenty perkusyjne.
W dniu 19 I 2023 r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli w Sulechowie spektakl teatralny pt. „Balladyna”. Chętni uczniowie z kl. 4-8 wybrali się tam wraz z opiekunkami: p. J. Sobczak, p. A. Skrzyniarz, p. W. Kandulską oraz p. E. Owczarek. Było to przedstawienie w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Inscenizacja dramatu Juliusza Słowackiego wywarła na widzach ogromne wrażenie, po raz kolejny mieliśmy możliwość obcowania ze sztuką teatralną
Emilia Owczarek
19 stycznia uczniowie klas I - III wybrali się do Sulechowa na spektakl "ach, ta Pippi". Przedstawienie zrealizował Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Dzieci miały okazję poznać losy rudej siłaczki i jej przyjaciół. Przedstawienie niosło również ważne przesłanie, aby być tolerancyjnym i dobrym dla zwierząt. Uczniowie byli zachwyceni przygodami głównej bohaterki!
W pierwszym semestrze roku szkolnego 2022/2023 odbyły się dwa szkolne konkursy plastyczne. Konkurs na "najpiękniejsze drzewo jesienne" został zorganizowany przez p. Emilię Owczarek. Jury konkursowe zdecydowało o przyznaniu nagród:
- Agata Nawrot (klasa VIII a) oraz Julian Adamski (klasa VI) za zajęcie pierwszego miejsca;
- Adrian Wośko (klasa VI) za zajęcie drugiego miejsca;
- Julia Suchodolska oraz Bruno Heppel za zajęcie trzeciego miejsca.
Konkurs orgaznizowany przez bibliotekę szkolną, pt. "Co ukryło się w worze?" nawiązywał do Świąt Bożego Narodzenia. Laureatem został Filip Daniłowicz z klasy III. Drugie miejsce zdobyła Oliwia Brzeska - klasa III, trzecie miejsce Marcel Kozon - klasa II. Wyróżniono również prace Juliana Adamskiego - klasa VI oraz Nicole i Laury Kozon z klasy I.
Prace konkuroswe zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym, zapraszamy do poniższej galerii zdjęć.
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE
„WALENTYNKA DLA JEZUSA”
REGULAMIN
Postanowienia ogólne:
1. Organizatorem Konkursu są p. Anna Szafrańska i p. Joanna Sobczak.
2. Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych klas I-VIII.
Zasady Konkursu
Aby wziąć udział w Konkursie należy:
1. Zaprojektować i wykonać kartkę walentynkową w dowolnym formacie i przy wykorzystaniu dowolnej techniki plastycznej. Praca może posiadać również dodatkową formę literacką – życzenia, wiersz. Treść pracy musi nawiązywać do głównego hasła konkursu “Kartka Walentynowa dla Jezusa”.
2. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.
3. Prace powinny być kreatywne, wykonane estetycznie oraz samodzielnie. Praca, w której zauważona zostanie ingerencja osób trzecich, zostanie zdyskwalifikowana.
4. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:
· pierwsza kategoria wiekowa dla uczestników klas I-III,
· druga kategoria dla uczestników klas IV-VIII.
5. Wykonane prace należy dostarczyć do piątku 17 lutego 2023r. do organizatorów konkursu.
6. Wszystkie prace muszą być podpisane imieniem i nazwiskiem Uczestnika. Podpisy te powinny być umieszczone na odwrocie pracy.
7. W konkursie przewidziane są 3 Nagrody główne z każdej kategorii wiekowej.
8. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w piątek 24 lutego 2023r.
9. Prace konkursowe zostaną wyeksponowane w Zespole Edukacyjnym w Podmoklach Małych oraz na stronie szkoły.
Paczuszki przekazane do punktu odbioru TPD Zielona Góra!
DZIĘKUJEMY za okazane serca!
Dziękujemy wszystkim pomocnikom za zaangażowanie, za paczuszki i chęć pomocy potrzebującym!
Pamiętajcie dobro wraca!
Rok kalendarzowy dobiega końca i oto nasze ostatnie zajęcia wspólnego szycia w 2022 roku
W Programie Laboratoria Przyszłości szkoły podstawowe z całej Polski mogły zamówić potrzebny im sprzęt do swoich szkolnych pracowni i sal: m.in. maszyny do szycia z akcesoriami. Nasza szkoła również ma je w swoim wyposażeniu!
Jakie są korzyści dla dzieci i młodzieży płynące z szycia ? Oprócz stymulacji rozwoju, zajęcia z szycia i tworzenia mają jeszcze inne zalety:
to rozwój kreatywności i twórczego myślenia;
to budowanie pewności siebie, sprawczości i satysfakcji;
to rozwój motoryki małej oraz koordynacji;
to forma odpoczynku i relaksu oraz rozwoju hobby.
Kto wie, czy nie przyda się w niedalekiej przyszłości? W dorosłym życiu? A może da szansę na odkrycie kolejnych kreatorów mody? Warto, po prostu sprawdzić!
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy dużo zdrowia, spokoju i niezapomnianych wzruszeń. Niech tegoroczne Święta, na przekór otaczającej nas rzeczywistości, przyniosą szczęście, nadzieję i radość. Niech będą niezapomnianym czasem spędzonym wśród najbliższych bez trosk i problemów.
Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że w dniu 20 grudnia 2022r. zmarła śp. Halina Świtała, nauczycielka Szkoły Podstawowej w Podmoklach Małych.
🖤🖤🖤
Wspaniały człowiek, cudowna koleżanka, niezastąpiony nauczyciel, wychowawca.
Halina rozpoczęła pracę we wrześniu 1982r. w SP Podmoklach Małych, pracujac przez 38 lat w naszej placówce.
🖤🖤🖤
My też Halinko, nie zapomnimy Cię nigdy. Zawsze będziemy pamiętać Twój uśmiech, ciepłe spojrzenie, chęć pomocy innym.
Będziemy Cię wspominać jako koleżankę i doskonałego współpracownika.
🖤🖤🖤
Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych
Pogrzeb odbędzie się w piątek 23.12.2022r. o godz. 14:00 na Cmentarzu Parafialnym w Babimoście.
14 grudnia uczniowie klas 1-6 udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście na spektakl "Kraina lodu". Przedstawienie zostało przygotowane przez nauczycieli oraz uczniów szkoły w Babimoście. Nasi uczniowie byli pod wrażeniem gry aktorskiej, scenografii oraz kostiumów. Baśniowa historia sióstr Elzy i Anny w wersji teatralnej wprawiła nas w zachwyt!
Tradycyjnie, 6 grudnia nasze przedszkole oraz szkołę odwiedził Święty Mikołaj! Wszystkie grzeczne dzieci zostały obdarowane niespodziankami!
W dn. 17 listopada 2022r. starsi uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami: p. Joanną Sobczak, Ewą Kuc oraz Emilią Owczarek wybrali się do Sulechowskiego Domu Kultury na imprezę edukacyjną pt. “PAN TADEUSZ” w wykonaniu aktorów NARODOWEGO TEATRU EDUKACJI im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Tym razem mieliśmy VIP-owskie miejsca na Sali Widowiskowej, gdyż pierwsze dwa rzędy były nasze! Spektakl wzbudził zainteresowanie uczniów, zachwyciły nas piękne kostiumy i gra aktorska. To było ciekawe przeżycie, a ponieważ “apetyt rośnie w miarę jedzenia”, z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego wyjazdu 😊
Emilia Owczarek
10 listopada, symbolicznie o godzinie 11:11 cała społecznośc szkolna i przedszkolna odśpiewała Hymn Narodowy!
Uczniowie i przedszkolaki pamiętali tego dnia o uroczystym ubiorze i prawidłowej postawie. Udział w akcji ma na celu kształtowanie wśród wychowanków postawy patriotycznej, poczucia świadomości narodowej.
W dniach 24 – 26 października 2022 roku uczniowie klas 4-8 naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Była to znakomita okazja do poznania najciekawszych atrakcji stolicy Polski.
Pierwszego dnia po przyjeździe do stolicy udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie obejrzeli wystawę z licznymi eksponatami z czasów II wojny światowej.
Po zakwaterowaniu w hostelu EMKA, udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie młodzież ciekawie spędziła czas z interaktywnymi eksponatami z różnych dziedzin nauki: z fizyki, biologii, astronomii, z planszami z zadaniami i łamigłówkami logicznymi.
Drugiego dnia udaliśmy się do Łazienek Królewskich, gdzie zobaczyliśmy pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, Belweder, pomnik Fryderyka Chopina, Pałac na Wyspie, amfiteatr letni.
Kolejną atrakcją dla uczniów była wizyta na Stadionie Narodowym im. Kazimierza Górskiego. To miejsce szczególne, gdyż to właśnie tam reprezentacja Polski w piłce nożnej rozgrywa większość swoich meczów.
Muzeum Narodowe było kolejnym punktem naszego programu, gdzie razem z edukatorem mogliśmy obejrzeć najciekawsze eksponaty. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć największe dzieło Jana Matejki “Bitwa pod Grunwaldem”, a także inne obrazy wielkich polskich malarzy. Lekcja była bardzo ciekawa, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą i aktywnością. Razem z przewodnikiem warszawskim mieliśmy okazję by dokładniej poznać historię Starego Miasta. Mogliśmy ujrzeć Pałac Prezydencki, Syrenkę, Barbakan, czy Starówkę. Wielką atrakcją była możliwość zobaczenia zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Był również czas na spacer, na zdjęcia i zakupy pamiątek. Każdego dnia uczniowie mieli zapewnione smaczne posiłki, dzięki czemu nie brakowało im sił na zwiedzanie urokliwych miejsc Warszawy.
Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Zamek Królewski -rezydencję Królów Rzeczypospolitej. Jego wnętrza są urokliwe. Na sam koniec naszej wycieczki udaliśmy się do Wilanowa, gdzie mogliśmy zwiedzić przepiękny pałac i ogrody barokowe króla Jana III Sobieskiego. Stąd ruszyliśmy w drogę powrotną. W drodze powrotnej nie brakowało dobrego humoru i dobrych wspomnień z ciekawie spędzonych trzech dni w Warszawie.
Powered by aSc EduPage