"Szalone zakupy" czyli dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych na lekcji matematyki w klasie 4 a i 4 b
"Szalone zakupy"
Projekt „Nowoczesna Szkoła”
Nauczyciele oraz pracownicy administracji Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych w okresie od 1.09.2018 do 31.10. 2019 biorą udział w projekcie „Nowoczesna szkoła” finansowanym w 100% ze środków Unii Europejskiej z programu Erasmus +.
W ramach projektu uczestnicy odbyli szkolenie językowe z języka angielskiego, przygotowanie kulturowe i organizacyjne. Punktem kulminacyjnym projektu był wyjazd 20 osób ze Szkoły i Przedszkola w Podmoklach na Maltę w dniach 28 kwietnia - 4 maja 2019.
Plany szkoły w kontekście współpracy międzynarodowej zdiagnozowane w Europejskim Planie Rozwoju to:
- udział kadry merytorycznej i pracowników edukacyjnych szkoły w mobilnościach edukacyjnych typu kurs oraz job shadowing
- nawiązanie nowych, trwałych partnerstw międzynarodowych stanowiących potencjał do dalszych działań
- podjęcie intensywnych działań w zakresie realizacji projektów z udziałem uczniów tj. e-twinning oraz partnerstwa strategiczne
- zwiększenie wymiaru europejskiego placówki poprzez budowanie siatki kontaktów międzynarodowych oraz wzrost poziomu świadomości i zainteresowania innymi kulturami w kontekście Unii Europejskiej wśród uczniów i kadry pedagogicznej.
Uczestnicy projektu odwiedzili 4 szkoły o różnym poziomie kształcenia od żłobka po senior school (poziom naszego gimnazjum), brali udział w wizytach studyjnych na lekcjach oraz dodatkowych zajęciach. Poziom nauczania jest odmienny od naszego. W każdej klasie oprócz nauczyciela prowadzącego jest dwóch nauczycieli wspomagających którzy wspierają uczniów zarówno w rozwijaniu zainteresowań jak i rozwiązywaniu problemów. Nauczyciel jest przewodnikiem po procesie lekcyjnym, a uczniowie sami w parach , grupach opracowują materiał.
System edukacyjny w Malcie jest ściśle związany z brytyjskim systemem edukacji. Edukacja na Malcie jest obowiązkowa dla dzieci w wieku od pięciu do szesnastu lat.
Na Malcie obowiązuje ogólnokrajowe minimum programowe. Minimum programowe obejmuje trzy poziomy edukacji: edukację przedszkolną oraz kształcenie na poziomie podstawowym i średnim. W ramach tego minimum, każda szkoła opracowuje własne programy nauczania, zgodne ze swymi potrzebami. Wszystkie przedmioty w szkole podstawowej są obowiązkowe i jednakowe dla wszystkich uczniów. Są to: język maltański, język angielski, matematyka, religia, wiedza o społeczeństwie, wychowanie i wychowanie obywatelskie, wychowanie plastyczne i wychowanie fizyczne. W pierwszych trzech klasach szkoły podstawowej nie prowadzi się formalnej oceny. Formalna ocena uczniów rozpoczyna się w czwartej klasie. Ocena jest prowadzona przez nauczycieli przez cały rok w formie oceny formatywnej .
Było to ciekawe dla nas doświadczenie i niektóre z metod pracy i rozwiązań metodycznych będziemy chcieli wprowadzić w naszym przedszkolu i szkole.
POLSKO-NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY
Kolejna polsko-niemiecka wymiana młodzieży już za nami. 20 maja powitaliśmy w naszej szkole 13 uczniów z Neuruppin. Nasi goście oraz uczniowie klasy V i VI brali udział w wielu ciekawych i atrakcyjnych zajęciach. Pierwszego dnia odbyło się ognisko integracyjne oraz turniej piłki nożnej. Wykonano również zdjęcia wokół szkoły, które potem wykorzystano podczas zajęć plastycznych. Wtorek rozpoczęliśmy od zajęć grupowych. Każda grupa uczestniczyła w zajęciach muzycznych, plastycznych oraz fotograficznych (zobacz poniżej). Niezwykle interesującym wydarzeniem okazał się wyjazd do Woli Jabłońskiej, gdzie w parku “Uroczysko Wołkołatka nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć i doświadczyć, jak żyli ludzie w czasach Mieszka I. Czwartek uczniowie spędzili w Poznaniu. Zwiedzili Katedrę i jej podziemia oraz Starówkę. Piątkowy dzień upłynął bardzo aktywnie: gry, biegi, tańce i zabawy. Hitem okazał się „taniec belgijski” oraz „baloniada” – gra podobna do siatkówki, w której piłkę zastępują balony napełnione wodą. Śmiechom nie było końca!
Niestety już w sobotni poranek żegnaliśmy naszych kolegów i koleżanki z Neuruppin. Podczas tego krótkiego tygodnia uczniowie doświadczyli świetnej zabawy i niezwykłej lekcji historii. Nawiązali również nowe przyjaźnie :)
Projekt współfinansowany przez Stowarzyszenie Gmin RP EUROREGION "Sprewa - Nysa - Bóbr".
WYMIANA POLSKO – NIEMIECKA DZIEŃ SZTUKI
We wtorek dn. 21.05.2019r. uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy ikażda z nich wzięła udział w trzech rodzajach warsztatów:
1) „Muzyczna podróż w czasie” – wspólne śpiewanie;
2) „Podmokle w moich oczach” – zajęcia plastyczne;
3) Warsztaty fotografii otworkowej.
Spotkanie z dźwiękami zatytułowane „Muzyczna podróż w czasie”rozpoczęło się nauką piosenki o wakacjach "Czas odpocząć", później odbyło się wspólne śpiewanie. Na zakończenie warsztatów muzycznych uczniowie zagrali poznaną piosenkę na dzwonkach chromatycznych. Zajęcia prowadził nauczyciel muzyki – p. Przemysław Puchalski.
Podczas warsztatów plastycznych pt. „Podmokle w moich oczach” uczniowie z Polski i Niemiec tworzyli kompozycję otwartą, której punktem wyjścia było zdjęcie naszej szkoły, skansenu lub wiatraka. Oprócz tego zadaniem każdego uczestnika zajęć było zaprojektowanie i zrobienie ramki do zdjęć wykonanych metodą otworkową. Uczniowie tworzyli swoje prace wybieranymi przez siebie metodami z użyciem dowolnych artykułów plastycznych. Z powstałych dzieł sztuki utworzyliśmy ciekawą wystawę na korytarzu szkolnym. Zajęcia prowadziła p. Emilia Owczarek.
Na warsztatach fotografii otworkowej uczniowie poznali dawną metodę wykonywania zarówno zdjęć, jak i samych aparatów. Młode osoby mogły spróbować swoich sił w tej dziedzinie „fotografując” miejsca ważne w 90-letniej historii szkoły w Podmoklach. Zajęcia prowadziła p. Sylwia Wołek.
Emilia Owczarek
Projekt współfinansowany przez Stowarzyszenie Gmin RP EUROREGION "Sprewa - Nysa - Bóbr".
Zebranie z rodzicami
Dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych oraz Grono Pedagogiczne serdecznie zapraszają wszystkich rodziców i opiekunów na zebranie klas I-VIII, które odbędzie się dnia 30.05.2019r. tj. czwartek o godz. 16:00 w świetlicy szkolnej.
Zebranie dotyczyć będzie procedur zachowania w sytuacjach kryzysowych i nadzwyczajnych.
I miejsce naszych uczniów w Konkursie Wiedzy o Książce i Bibliotece
17 maja odbył się kolejny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Książce i Bibliotece. W tym roku to nasza szkoła była gospodarzem tego wydarzenia. W rywalizacji wzięli udział reprezentanci szkół z Nowego Kramska, Zbąszynka, Kosieczyna, Dąbrówki Wlkp. oraz Podmokli Małych. Uczniowie w 3-osobowych składach odpowiadali na pytania związane z biblioteką. Musieli wykazać się wiedzą na temat historii książki, teatru, pisma. Zadania wymagały znajomości polskich i zagranicznych książek oraz ich autorów. Zwycięzcami zostali Milena Bocian, Karolina Zioła oraz Filip Skrobol – uczniowie ze szkoły w Podmoklach Małych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i świetną zabawę.
NASZE UCZENNICE MISTRZYNIAMI POWIATU ZIELONOGÓRSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ
W dniu 14 maja 2019 odbyły się w Nowogrodzie Bobrzańskim zawody w piłce nożnej chłopców i dziewcząt. Nasze uczennice w składzie: Marika Grobys, Wiktoria Grobys, Natalia Grobys, Zuzanna Wyrwa, Jagoda Lewandowska, Zofia Kubiak, Anastazja Rychła reprezentowały naszą szkołę. Dziewczyny w zaciętej walce zdobyły złoty medal, dzięki temu uzyskały awans do finału Wojewódzkiego.
W zawodach brali udział również chłopcy w składzie: Kacper Wołek, Michał Bartczak, Dominik Ziemiański, Kamil Trocholepszy, Paweł Judt, Filip Rychły, Nikodem Hańczyk oraz Piotr Dachwitz. Chłopcy w turnieju zdobyli czwarte miejsce, zaraz za podmium.
Mamy finalistkę eliminacji wojewódzkich Lubuskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
W sobotę 11.05.2019r. w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji "Domu Harcerza" w Zielonej Górze odbyły się wojewódzkie eliminacje Lubuskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Spośród 813 uczniów biorących udział w etapie rejonowym zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego 41 osób w tym Sławomir Stopa oraz Wiktoria Modrzyk - reprezentanci naszej szkoły wraz z opiekunem p. Weroniką Kandulską.
Pierwszym etapem turniejowych zmagań był test z wiedzy teoretycznej. Uczniowie wykazywali się w nim znajomością przepisów ruchu drogowego. Następnie, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej sprawdzali, czy uczestnicy turnieju potrafią udzielić pierwszej pomocy. Ważnym elementem turnieju był test sprawnościowy, polegający na przejechaniu rowerem przez tor z przeszkodami. Tutaj liczyły się nie tylko umiejętności, ale i opanowanie. Za każde potrącenie, bądź przewrócenie przeszkody uczestnikowi naliczano punkty karne. Ostatni etap to sprawdzenie wiedzy teoretycznej podczas jazdy rowerem w miasteczku stosując zasady pierszeństwa przejazdu oraz znaków drogowych. Przejazdy bacznie nadzorowali funkcjonariusze policji.
Uczniowie naszej szkoły, Sławomir Stopa oraz Wiktoria Modrzyk otrzymali wysoki wynik w praktycznym zastosowaniu przepisów ruchu drogowego, rowerowym torze przeszkód, a także w teście wiedzy. Otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz smartwatche, które zostały ufundowane przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., WORD w Zielonej Górze, WORD w Gorzowie Wlkp., PKP. W uroczystym wręczeniu nagród uczestniczyli: dyrektor WORDu w Zielonej Górze p. Ireneusz Plechan, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Zielonej Górze p. Krzysztof Słapczyński, prezes Stowarzyszenia na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży p. Marek Pasek.
Dodatkowo ważne wyróżnienie otrzymała Wiktoria Modrzyk, tytuł finalisty etapu wojewódzkiego Lubuskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów!!!
Weronika Kandulska
KOMUNIKAT
Informacja
Drodzy rodzice i uczniowie, informuję, że z dniem 27 kwietnia 2019r. strajk nauczycieli zostaje zawieszony do 1.09.2019r.
Zgodnie z uchwałą nr 8/2018 z dnia 31.08.2018r. Rady Pedagogicznej w Podmoklach Małych oraz Rozporządzeniem MEN z dnia 11.08.2017r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. 2017, poz. 1603) dni 29, 30 kwietnia 2019r. oraz 2 maja 2019r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
W dniach 29-30 kwietnia oraz 2 maja 2019r. w Przedszkolu Publicznym w Podmoklach Wielkich będzie się dyżur nauczyciela.
Od 6 maja 2019r. zostaną wznowione w naszej szkole zajęcia dydaktyczne zgodnie z obowiązującym planem lekcji.
z poważaniem
Dyrektor ZE w Podmoklach Małych
Elżbieta Ryczek
Nasza szkoła w sieci OSE!
OSE - Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. Nasza szkoła jako jedna z nielicznych w Polsce, przystąpiła do projektu i już może cieszyć się możliwością szerokopasmowego dostępu do internetu. Ponadto dzięki programowi Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstawa Edukacji Narodowej nasi uczniowie będą mieli możliwość podnoszenia swoich kompetencji cyfrowych.
Informacja dotycząca Egzaminu Ósmoklasisty
Uprzejmie informuję, że ze względów organizacyjnych podjęłam decyzję o przeprowadzeniu Egzaminu Ósmoklasisty dla uczniów naszej szkoły w Szkole Podstawowej w Babimoście – za zgodą Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i Dyrekcji ww. szkoły.
Dowóz na egzamin do Babimostu jest zapewniony zgodnie z poniższym wykazem:
- 7:40 – Laski
- 7:50 – Podmokle Małe
- 7:55 – Podmokle Wielkie
- 8:10 – Babimost
Uczniowie czekają na przyjazd autobusu w dotychczasowych miejscach. Po zakończonym egzaminie uczniowie zostaną odwiezieni do miejsca zamieszkania.
Przypominam, że uczeń musi zabrać ze sobą na każdy dzień egzaminu:
- legitymację szkolną
- pióro lub długopis z czarnym tuszem/ atramentem,
- wodę w butelce mniejszej niż 1 litr (podczas pracy z arkuszem egzaminacyjnym butelka powinna stać na podłodze przy nodze stolika, aby przypadkowo nie zalać materiałów egzaminacyjnych),
- dodatkowo na część matematyczną: linijkę.
Ponadto:
- niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych / ścieralnych,
- nie wolno wnosić na salę urządzeń telekomunikacyjnych (m.in. telefonu),
- w czasie trwania egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu uczniowie nie powinni opuszczać sali egzaminacyjnej,
- członkowie zespołu nadzorującego mogą udzielać odpowiedzi na pytania zdających związane wyłącznie z kodowaniem arkusza oraz instrukcją dla zdającego; w czasie trwania egzaminu ósmoklasisty uczniom nie udziela się żadnych wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych ani ich nie komentuje.
Jako przewodnicząca zespołu egzaminacyjnego będę obecna w szkole podstawowej w Babimoście, by nadzorować przebieg egzaminu.
Z wyrazami szacunku,
Elżbieta Ryczek
Dyrektor ZE w Podmoklach Małych
Informacja dla rodziców
Informujemy, że w dniu 8 kwietnia 2019 roku przedszkole i szkoła przystępuje do strajku, który będzie trwał do odwołania.
Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020
Harmonogram rekrutacji
do klasy pierwszej oraz przedszkola
w Zespole Edukacyjnym w Podmoklach Małych
na rok szkolny 2019/2020
Informuję, że na podstawie zarządzenia nr 1/2019 Burmistrza Babimostu z dnia 16 stycznia 2019 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Babimost na rok szkolny 2019/2020 ustala się następujący harmonogram:
Dokumenty do pobrania:
SZKOŁA
- Zgloszenie_dziecka_do_kl_I__zamieszkalego_poza_obwodem__szkoly.pdf
- Zgloszenie_dziecka_do_kl_I__zamieszkalego_w_obwodzie__szkoly.pdf
- potwierdzenie_woli.pdf
Do zgłoszenia dziecka do szkoły proszę dołączyć kserokopię aktu urodzenia.
PRZEDSZKOLE
Akcja sadzenia drzew
Wraz z początkiem kwietnia uczniowie naszej szkoły wybrali się do lasu, aby wziąć udział w wielkiej akcji sadzenia drzew. Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Babimost, którzy byli organizatorami tego wydarzenia posadziliśmy razem ok. 16 000 sadzonek drzew. Panowie pokazali Nam najpierw jak prawidłowo wykonać nasadzenia, a potem podzieliliśmy się na grupy i przystąpiliśmy do pracy. Czerpaliśmy z tego mnóstwo radości i satysfakcji, że przyczyniamy się do rozwoju środowiska naturalnego. Rok nasadzenia 2019 jest dla nas niezwykle ważny, ponieważ obchodzimy jubileusz 90-lecia naszej szkoły, a nasadzenie drzew zostanie zapamiętane przez wiele pokoleń.
Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Babimost za pomoc i wsparcie w zorganizowaniu wydarzenia.
"Teatralne potyczki"
Na początku kwietnia '2019 uczniowie z kl. IV - VIII naszej szkoły byli uczestnikami imprez edukacyjnych w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza. W poniedziałek 1 kwietnia 2019 r. o godz. 12.00 odbył się spektakl pod tytułem "Teatralne potyczki", z kolei 2 kwietnia 2019 r. we wtorek, miało miejsce przedstawienie zatytułowane "Teatralne ABC". Spektakle odbyły się w Sali Widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury. Te barwne widowiska wzbogaciły naszą wiedzę o teatrze i pozwoliły na chwilę oderwać się od szkolnej rzeczywistości:)
Emilia Owczarek
Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej "Młody Biblista"
5 kwietnia odbył się Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej "Młody Biblista" w Paradyżu. Naszą reprezentantką w tym konkurskie była Anastazja Rychła, która przeszła eliminacje poprzedniego etapu. Poziom finału był bardzo wysoki i wyrównany. Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom.
Pierwszy Dzień Wiosny
Przywitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny wspólnym pieczeniem kiełbasek ufundowanych przez Radę Rodziców
Dziękujemy!!!
Kangur matematyczny 2019
W naszej szkole odbył się Kangur Matematyczny. Z zadaniami zmagało się 25 uczniów klas II-VIII
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie