Piątek 26.04.2024

Programy, konkursy w roku szkolnym 2023/2024:

Podróż dookoła świata - zwiedzamy kontynenty cz. II

Drugi  tydzień projektu autorskiego rozpoczął się od wyprawy do Ameryki Północnej. Przedszkolaki poznały największe zabytki Nowego Jorku, ujrzały wieżowce. Dowiedziały się także o Indianach, który żyją w Meksyku. Poprzez różne zabawy poznały ich życie i zwyczaje oraz wykonały  indiańskie pióropusze.

Kolejnym kontynentem jaki poznały, była  Ameryka Południowa. Dzieci dowiedziały się, ze to właśnie z tego kontynentu zostały sprowadzone ziemniaki do naszego kraju. Z ziemniaczanych stempelków wykonały piękne prace plastyczne. Dowiedziały się również, iż z tego kontynentu pochodzi także ananas. Wspólnie omówiliśmy wygląd tego owocu, a następnie dokonaliśmy degustacji.

Podróż po Europie była dzieciom najbliższa,  gdyż dowiedziały się, że w Europie znajduje się Polska, nasza ojczyzna. Dzieci poznały trzy najważniejsze symbole narodowe : flagę, godło oraz hymn Polski. Wspólnie upiekliśmy chleb, z którego dzieci w kolejnym dniu wykonały swoje śniadania.

W ostatnim dniu projektu, wspólnie podsumowaliśmy nasze wszystkie podróże. Dzieci wypowiadały się, na którym kontynencie podobało im się najbardziej, co było dla nich najciekawsze i gdzie chciałyby ponownie wrócić.