Piątek 26.04.2024

Programy, konkursy w roku szkolnym 2023/2024:

Woda wokół nas...

Pod takim hasłem dzieci z naszego przedszkola  w ostatnich dwóch tygodniach lutego, zgłębiały tajniki wody. Każdego dnia maluchy przemieniały się w marynarzy i „podróżowały statkiem” po całym świecie, poznając oceany i przypominając sobie poznane już wcześniej kontynenty.

Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obserwowały oraz samodzielnie wykonywały doświadczenia i eksperymenty, które pozwoliły im na poznanie stanów skupienia wody i ich właściwości. Dzieci między innymi badały co tonie, a co pływa; co się w wodzie rozpuszcza, a co nie. Poznały zjawisko krążenia wody w przyrodzie; w jaki sposób powstaje tęcza oraz dowiedziały się jakie zwierzęta żyją w oceanach. Z dużą pasją, wykorzystując swój twórczy potencjał dzieci stworzyły prace plastyczne:  techniką "mokre w mokrym", odciskały paluszkami kolory tęczy na kartce, mieszały kolory w szklance wody, malowały farbami statki, tworzyły własne żaglówki oraz akwaria ze zwierzątkami wodnymi. Podczas różnych zabaw i zajęć przedszkolaki dowiedziały się, jak ogromne znaczenie ma woda w przyrodzie. Zabawy z wodą bardzo podobały się wszystkim małym odkrywcom i  przyniosły im  dużo radości.