Środa 01.05.2024

Programy, konkursy w roku szkolnym 2023/2024:

Wycieczka do parku dinozaurów

Na ostatnią w tym roku wycieczkę wybraliśmy się do Nowin Wielkich do parku dinozaurów. Park urzekł dzieci swoim wyjątkowym klimatem. Na początku poszliśmy na zajęcia, gdzie Pani opowiedziała nam o dinozaurach oraz pomalowaliśmy farbami odlewy z gipsu. Następnie udaliśmy się z przewodnikiem na ścieżkę edukacyjną, gdzie mogliśmy zobaczyć czterdzieści modeli prehistorycznych gadów. Pani przewodnik krętym szlakiem zatopionym w zieleni prowadziła nas po kolei przez okresy geologiczne pokazując jak rozwijało się życie na ziemi. Po ścieżce wstąpiliśmy na smaczny posiłek do Dino Baru. Nie lada atrakcję stanowiły oczywiście 3 place  zabaw m.in. z ukrytym w piasku szkieletem tyranozaura do odkopania. Wycieczka w prehistorię była niezapomnianym przeżyciem i dostarczyła wszystkim wielu wrażeń. Miło spędzając czas, można było się wiele nauczyć i dowiedzieć o ewolucji życia na ziemi.