Menu

Certyfikaty


 

 

Wtorek 26.09.2017

Programy, konkursy w roku szkolnym 2017/2018: 

 

 

 

liczba odwiedzin: 457389

Galeria zdjęć

 • POLSKO - NIEMIECKA WYMIANA UCZNIÓW - NEURUPPIN 2017

 • Informacja

  Harmonogram spotkań z rodzicami dotyczących dziennika elektronicznego Librus:

  Klasa I

  poniedziałek 25.09.2017r. - godz. 16:00

  Klasa III a

  środa 27.09.2017r. - godz. 16:00

  Klasa III b

  środa 27.09.2017r. - godz. 17:00

  Klasa IV

  środa 27.09.2017r. - godz. 18:00

  Klasa V

  czwartek 28.09.2017r. - godz. 16:00

  Klasa VI

  czwartek 28.09.2017r. - godz. 17:00

  Klasa VII

  piątek 29.09.2017r. - godz. 16:00

 • Sprzątanie Świata

  Szkoła Podstawowa w Podmoklach dołączyła się do akcji " Sprzątanie Świata". Na lekcjach przyrody przeprowadzono z dziećmi pogadankę na temat ważności dbania o środowisko a następnie wspólnie wykonali plakat.

  Kuc Ewa

  zapraszamy do galerii

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  4 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Pani dyrektor, Elżbieta Ryczek przywitała wszystkich uczniów i nauczycieli po wakacjach. Szczególne słowa skierowano do uczniów klasy I, którzy rozpoczynają naukę w szkole podstawowej.

  Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

  zapraszamy do galerii

 • Nowa przygoda czeka!!!

  Kliknij na obrazek, aby obejrzeć filmik

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017r.:
  Msza Św. w Podmoklach - godz. 8:00
  Apel w szkole - godz. 9:00

  Autobus szkolny: odjazd z Lasek o godzinie 7:30, powrót ze szkoły - godz. 10:30

 • Podręczniki i ćwiczenia do religii

  Klasa I

  - podręcznik "Żyjemy w Bożym świecie"- wyd. Jedność

  Klasa III

  - podręcznik i zeszyt ćwiczeń "Jezus jest z nami" - wyd. Jedność

  Klasa IV

  - podręcznik i zeszyt ćwiczeń "Miejsca pełne BOGActwa" - wyd. Jedność

  Klasa V

  - podręcznik i zeszyt ćwiczeń "Spotkania uBOGAcające" - wyd. Jedność

  Klasa VI

  - podręcznik i zeszyt ćwiczeń "Tajemnice BOGAtego życia" - wyd. Jedność

  Klasa VII

  - podręcznik "Błogosławieni, którzy szukają Jezusa" - wyd. Jedność

 • Akademia Wiedzy Koniecznej – nowe oblicze szkoły jako Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji

  Gmina Babimost i Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych przystąpiły do konkursu grantowego  w ramach projektu Akademia Wiedzy Koniecznej – nowe oblicze szkoły jako Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji.

  W dniu 26 lipca 2017r., w szkole odbyły sie spotkania mające na celu diagnozę potrzeb, poznanie obecnej oferty edukacyjnej dla dorosłych i wstępne zaplanowanie oferty Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji - LOWE

  W trakcie spotkania  przeprowadzono badania focusowe z: osobami dorosłymi – potencjalnymi uczestnikami zajęć w LOWE oraz  przedstawicielami instytucji, organizacji, stowarzyszeń, klubów, pracodawców Gminy Babimost.
   W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Lidera projektu, tj. Politechniki Wrocławskiej: dr Emilia Mazurek, dr Tomasz Stępień.

  Projekt realizowany jest w partnerstwie przez Politechnikę Wrocławską Studium Nauk Humanistycznych i Społecznych oraz Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej „Carpe Diem”. Projekt est współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja i Rozwój 2014-2020.

  Oferta szkoleń będzie  skierowana do osób dorosłych – zarówno kobiet, jak i mężczyzn; osób z niepełnosprawnością, rodziców dzieci uczęszczających do szkół, które staną się LOWE, jak również do wszystkich chętnych i gotowych do zaangażowania się w aktywności proponowane w projekcie.

  zapraszamy do galerii

   

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  I tak wspólnie dotarliśmy do końca roku szkolnego 2016/2017… rozdanie świadectw i dwa miesiące upragnionych wakacji. Życzymy, aby były one pełne wspaniałych przygód, słońca i niezapomnianych wrażeń. Pamiętajcie jednak o tym, czego nauczyliście się, a szczególnie o bezpieczeństwie w czasie wakacyjnych wojaży i zabaw.

  Zachęcamy także do zapoznania się z informacjami zawartymi na stronie internetowej https://wypoczynek.men.gov.pl/ oraz z poradnikiem bezpiecznego wypoczynku, a także z listem Rzecznika Praw Dziecka  do uczniów z  okazji zakończenia roku szkolnego  http://brpd.gov.pl/aktualnosci-listy-rpd/list-do-uczennic-i-uczniow-z-okazji-zakonczenia-roku-szkolnego-20162017

  I…DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!

  zapraszamy do galerii

 • Warsztaty na temat bezpieczeństwa w sieci - uczniowie, rodzice, nauczyciele

  Nasza szkoła została zakwalifikowana do ogólnopolskiego projektu Cybernaui - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci. Jego celem jest podniesienie kompetencji w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia.

  Realizacja projektu w szkołach odnosi się do zwiększenia wiedzy i świadomości uczniów, nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. W naszej szkole gościliśmy Emisariusza Bezpiecznego z Internetu, a także nauczyciela - aktywistę z grupy Superbelfrzy p. Małgorzatę Rabendę, która przeprowadziła zajęcia warsztatowe z uczniami, spotkała się z nauczycielami oraz rodzicami. Bardzo dziękujemy za cenne wskazówki ;-)

  zapraszamy do galerii

 • Lekcje w kuchni

  W roku szkolnym 2016/2017 w szkole w Podmoklach Małych powstały dwie pracownie tematyczne : Pracownia Kuchenna i Pracownia Naukowa dla uczniów klas I-III. W trakcie tworzenia jest również Pracownia Teatralna. W pracowni kuchennej uczniowie klas II-III realizują lekcje matematyki w praktyce. Uczniowie klasy III piekli babeczki wykonując oprócz czynności praktycznych wiele umiejętności matematycznych jak odmierzanie, liczenie, dzielenie, wynikających z podstawy programowej dla klasy III.

  Nauka w praktyce to najskuteczniejsze metody nauczania. A przy tym ile radości !!!

  zapraszamy do galerii

 • Spotkanie tabletowe w bibliotece szkolnej w Babimoście

  W ramach współpracy międzybibliotecznej uczniowie naszej szkoły oraz ze szkoły z Babimostu tworzyli dla siebie nawzajem aplikacje tabletowe dotyczące miejscowości Gniezno.

  Najpierw za pomocą answergarden tworzyliśmy chmury wyrazowe dotyczące pytań:

  Do czego możemy wykorzystywać tablet?

  czy Pierwsze skojarzenia do wyrazu Gniezno

  Wykonywaliśmy je na początku spotkania w celu sprawdzenia co na dany temat sądzą obecni uczniowie. Każdy z nich miał możliwość wypowiedzi i wpisania dowolnego tekstu do chmury. Wszyscy od razu mogli obserwować pojawiające się anonimowe odpowiedzi kolegów i koleżanek.

  Następnie przeszliśmy do aplikacji Gniezno 3D. To pierwsza tego typu aplikacja, która powstała w Polsce – historyczna makieta w postaci interaktywnej aplikacji 3D, która działa z drukowanymi materiałami informacyjnymi. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Play. Uczniowie oglądali etapy powstawania jednego z najważniejszych grodów kształtującego się państwa polskiego, wielowarstwowe rekonstrukcje elementów architektury (katedry, wałów obronnych, chaty słowiańskiej, łaźni parowej), lokalizacje najistotniejszych znalezisk archeologicznych. To wszystko podziwiali uczniowie w innowacyjnej, interaktywnej makiecie gnieźnieńskiego grodu wczesnośredniowiecznego w technologii mobilnego 3D.

  Gdy już wszyscy zakończyli wirtualną wycieczkę to przystąpili do rozwiązania zadania, które sporządzili dla nich koledzy i koleżanki z sąsiedniej szkoły w Podmoklach. Po rozwiązaniu łamigłówki rozpoczęli wykonywanie wykreślanki w learningapps dla uczniów z Podmokli, także o tematyce związanej z gnieźnieńskim grodem.

  Spotkanie z grupą bardzo aktywnych uczniów, którzy poprzez nowe technologie poznawali historię Gniezna będzie niezapomniane :-)

  zapraszamy do galerii

 • Rodzice po raz kolejny uczą dzieci!

  9 czerwca w naszej szkole odbyła się kolejna lekcja z cyklu „Rodzice uczą dzieci”.  Odwiedził nas Pan Tomasz Skrzypczak, tata Antosi z klasy II a. Pan Tomek jest myśliwym i sygnalistą. Pokazał uczniom oficjalny strój myśliwego oraz zaprezentował sygnały łowieckie. Opowiadał również o historii rogu myśliwskiego oraz ceremoniale i zwyczajach łowieckich. Dzisiejsi „nauczyciele” mieli również upominki oraz słodką niespodziankę dla każdego ucznia z klasy II a, II b oraz III. Dziękujemy Antosi oraz Panu Tomaszowi za tak ciekawą lekcję.

  zapraszamy do galerii

 • Festiwal Szkoły z Klasą już za nami!

  3 czerwca 2017r. w Warszawie, w siedzibie Agory odbył się VII Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą. Nasza szkoła już od kilku lat jest zapraszana na to wydarzenie. W tym roku, w Festiwalu wzięli udział uczniowie klasy IIa oraz klasy III: Filip Skrobol, Kornelia Pańczuk oraz Eryk Richter. Uczniowie mówili o rozbudowie i doposażeniu sal, stworzeniu pracowni kuchennej oraz przyrodniczej, a także o wydarzeniach jakie miały miejsce w roku szkolnym 2016/2017. Kornelia pięknie opowiedziała o lekcjach, na których nauczycielami są rodzice, Filip o nowych metodach liczenia podczas gotowania, natomiast Eryk o nauce programowania  wśród najmłodszych uczniów.

  Szkoła z Klasą to program, który polega na wprowadzaniu zmian w szkole zgodnie z oczekiwaniami nauczycieli, rodziców i przede wszystkim uczniów. Celem programu jest zmiana w trzech obszarach: TIK, RELACJE oraz PRZESTRZEŃ.

  zapraszamy do galerii

 • IV Podmoklański Festiwal Nauki znowu inspirował i fascynował

  IV Podmoklański Festiwal Nauki odbył się 3 czerwca w Podmoklach Małych. To święto popularyzujące naukę wśród społeczności Podmokli Małych i  okolic. W tym roku poznawaliśmy „ Fascynujący świat chemii”.  W pokazach wzięło udział ok 400 uczniów okolicznych szkół. Nasz festiwal swoją obecnością zaszczycili : z-ca burmistrza Babimostu Pan Zbigniew Woziński, sekretarz gminy Pani Sylwia Panaś, Dyrektor Delegatury LKO w Zielonej Górze Pan Krzysztof Słabczyński, Starszy wizytator LKO Pani Katarzyna Dąbrowa, Przyjaciele szkoły : Pani Justyna Rapicka oraz Pan Stanisław Daszkiewicz jak również Pani Cecylia Judt- przewodnicząca Rady Rodziców i Pani Katarzyna Rychła – sołtys.

  Nasi uczniowie zafascynowani metodami badawczymi prezentowali stoiska : Klub Młodego Odkrywcy- pokazy związane z wodą np badali napięcie powierzchniowe wody, magnesy , jak również badali zjawisko in interferencji w perfekcyjnych bańkach mydlanych.  Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Sekrety wirtualnej chemii, w którym połączono chemię z nowymi technologiami. Mogliśmy za pomocą okularów vr przenieść się w wirtualną rzeczywistość i poznać miejsca na ziemi gdzie przebywał D. Mendelejew. Poprzez aplikacje natychmiastowo przekształcać prosty sześcian z papieru w dynamiczne, wielowymiarowe obrazy 4d na smartfonie i oglądać 37 cząsteczek z tablicy okresowej pierwiastków. Uwagę przyciągało wiele aplikacji wykonanych przez dzieci np. Milionerzy itp., a także wędrujące ozoboty pomiędzy ważnymi wydarzeniami, a wszystko związane z dziedziną chemii.

  Kolejne stoiska Chemia wybuchowa i nie tylko, Kolorowa chemia, Co to jest skala PH?, Magiczne bańki, Klub Młodego Odkrywcy, Zabawa z magnesami na których poprzez pokazy doświadczeń i inne formy ukazują uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk – świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a nauka to zapierająca dech w piersiach przygoda, którą może przeżyć każdy. Gościom w odkrywaniu, analizowaniu i tworzeniu towarzyszyli  najwyższej klasy specjaliści z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie: dr n. med. Renata Żelazowska, dr n. med. Anna Hordyjewska, dr n. med. Anna Horecka, dr n. med. Anna Lewandowska. Były wybuchy, reakcje chemiczne , poznanie skali PH.

  Uczestnicy pod czujnym okiem naukowców , z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa osobiście wykonali szereg eksperymentów z użyciem roztworów wodno- chemicznych , poznając nowoczesną, kolorową i fascynującą chemię. Przy okazji uczestnicy warsztatów zobaczyli, jak powstają magiczne ogrody, wulkany.

  W czasie pokazów można było też zaobserwować proces sublimacji suchego lodu oraz zjawisko napięcia powierzchniowego wody.

  W nauce fascynujące jest również jest to, że ile byśmy nie „odkrywali", to ciągle jest tak dużo nieznanego i umożliwiającego kolejne odkrycia, zarówno te indywidulane jak i te ogólnoludzkie.

   

  Festiwale nauki, oprócz wielu innych instytucji, są perełką, które upowszechniają wiedzę; zaszczepiają w dzieciach pasje do odkrywania i rozwijają naukowe myślenie.

  Zapraszamy do wysłuchania audycji w Radiu Zachód

  zapraszamy do galerii

 • Na sportowo i wesoło - Dzień Dziecka w naszej szkole

  Tegoroczny Dzień dziecka w naszej szkole był obchodzony pod hasłem "Na sportowo i wesoło".  Uczniowie kl. I-III oraz IV-VI brali udział w zmaganiach sportowych, z których czerpali wiele radości i przyjemności.

  O godz. 11:00 niespodzianką dla wszystkich było spotkanie ze strażakami z OSP w Podmoklach Małych. Panowie przybliżyli dzieciom jak wygląda ich ciężka i odpowiedzialna praca. Opowiedzieli o wyposażeniu samochodu strażackiego, a także pokazali jak wygląda wnętrze remizy strażackiej. Było to niesamowite doświadczenie dla wszystkich uczniów tych małych jak i tych dużych. Każdy mógł przymierzyć hełm strażacki, a także wejść w rolę strażaka gaszącego pożar trzymając wąż z wodą.

  Na uczestników spotkania czekało także ognisko z kiełbaskami.

  Dziękujemy strażakom za świetnie przygotowaną lekcję w terenie, a także za maskotkę "Misia - strażaka".

  zapraszamy do galerii

 • Nasi uczniowie na uroczystości otwarcia 23 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie

  W dniu 25.05.2017r. w Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się finały 23. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie. W uroczystości otwarcia imprezy uczestniczyli Bogusław Wontor - Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Olimpiady i Prezes Lubuskiej Federacji Sportu, Burmistrz Babimostu - Bernard Radny, wiceprezes Lubuskiej Federacji Sportu - Marian Rzeźniewski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie - Bogusław Sułkowski, Prezes Polskiego Związku Badmintona - Marek Zawadka, Starosta Regionu Kozła, Burmistrz Kargowej - Jerzy Fabiś, wiceburmistrz Babimostu - Zbigniew Woziński i dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji - Zdzisław Krupa, a także uczniowie z naszej szkoły. Sportowców i gości w ciepłych słowach powitał Burmistrz Babimostu, a otwarcia Olimpiady dokonał Prezes Polskiego Związku Badmintona - Marek Zawadka.

  Uroczystość rozpoczęła defilada reprezentacji wojewódzkich. Olimpiada odbywała się w Regionie Kozła stąd też uczestników powitał solowy występ muzyka - koźlarza. Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Olimpiady Bogusław Wontor wręczył pamiątkowe medale 23. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Prezesowi Polskiego Związku Badmintona - Markowi Zawadce, Burmistrzowi Babimostu - Bernardowi Radnemu, wiceburmistrzowi Babimostu Zbigniewowi Wozińskiemu i dyrektorowi CSiR Zdzisławie Krupie. Złotą Odznakę za Zasługi dla Polskiego Związku Badmintona  z rąk Prezesa  otrzymał Zygmunt Wołek, srebrną Maria Pocztowiak, natomiast odznaki brązowe PZBad otrzymali Bernard Radny i Zbigniew Woziński.

  W trakcie dalszej części ceremonii otwarcia Apel Olimpijski odczytała zawodniczka UKS ,,ISKRA" Babimost Amelia Draga. Olimpiada Młodzieży miała rangę Mistrzostw Polski stąd też odbyło się wciągnięcie na maszt flagi państwowej, a zebrani wysłuchali hymnu narodowego. Kolejnym punktem otwarcia było ślubowanie zawodników i sędziów. Ceremonię  zakończył bardzo ciepło przyjęty występ regionalnej kapeli ludowej z Regionu Kozła.

  tekst źródło: http://www.csir.babimost.pl/index.php?start=5

   

  zapraszamy do galerii

 • Matematyczny Czar Par 2017

  Jak każdego roku, w  maju i czerwcu  uczniowie Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych biorą udział w konkursie „Matematyczny Czar Par” dla szkół podstawowych gminy Babimost.

  Konkurs dla klas czwartych w tym roku odbył się w naszej szkole. 31 maja gościliśmy pięć par uczniów z Zespołu Szkół w Babimoście i dwie pary uczniów z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku. Z klasy IV naszej szkoły w konkursie udział wzięli: Karolina Zioła i Wiktoria Modrzyk oraz Zuzanna Olech i Sławomir Stopa.

  Uczniowie pracując w parach rozwiązywali kolejno  dziesięć  zadań, a ponieważ poziom był wyrównany, rozstrzygnięcie wyników nastąpiło dopiero po dwukrotnej dogrywce. Najlepsi uczestnicy  zdobyli złote, srebrne i brązowe medale.

  Złoty medal wywalczyła para z Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych:

   Zuzanna Olech i Sławomir Stopa.

  Srebrny medal otrzymała para  z Zespołu Szkół w Babimoście:

  Małgorzata Stasik i Mia Mleczak.

  Brązowy medal dostała para z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku:

  Zuzanna Młynarczak i Wiktoria Fiłka.

   Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

  zapraszamy do galerii

 • Wyniki konkursów "Świetlik" i "Kangur"

  Świetlik

  Uczniowie naszej szkoły 14 marca 2017roku wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. X edycja konkursu poprzedzona była przygotowaniami, podczas których uczniowie pod nadzorem nauczycieli wykonywali serię doświadczeń przyrodniczych. W konkursie wzięło udział 30 uczniów z klas II-VI.

  Wyróżnienia otrzymali następujący uczestnicy konkursu:

                                      Filip Skrobol            klasa    2A          83,33%

                                     Agata Nawrot          klasa 2 A           81,94%   

  Kamil Lemanowicz     klasa 2B            83,33%

   Lena Modrzyk           klasa 2B               80,56%,

                                 Roksana Kaczmarek    klasa 6              80,83%

                                Dominik Ziemiański       klasa 6            79,17%

   

  "Kangur Matematyczny"

  Tradycyjnie w bieżącym roku nasi uczniowie wzięli także udział w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”, który odbył się 16 marca 2017 roku. W dwóch kategoriach: Maluch i Beniamin startowało 12 uczniów z klas : III, IV , V i VI.

  W tym roku wyróżnienie otrzymał uczeń klasy VI Dominik Ziemiański zdobywając 118,75 na 150 możliwych punktów.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych
  Podmokle Małe 30
  66-110 Babimost
  woj. lubuskie
 • tel. 68-351-21-52
  fax 68-351-26-43

Galeria zdjęć