Menu

Certyfikaty 

 

Rok szkolny 2017/2018

Niedziela 19.08.2018

Programy, konkursy w roku szkolnym 2017/2018: 

 

 

 

liczba odwiedzin: 740241

Galeria zdjęć

 • Mądrzy Cyfrowi - podsumowanie wakacyjnych półkolonii

  Mądrzy Cyfrowi - podsumowanie wakacyjnych półkolonii

  Mądrzy Cyfrowi to program, w ramach którego odbyła się w naszej szkole półkolonia. 28 dzieci uczęszczało w dniach 23 – 27.07.2018 r. na zajęcia obfitujące w wiele aktywności, którym przyświecały m.in. takie wartości jak szacunek, mądrość, odpowiedzialność czy wolność. Uczestnicy półkolonii pracowali samodzielnie lub zespołowo.  Staraliśmy się poznać sytuację, problemy, potrzeby naszego otoczenia. Jednym z poruszonych przez młodzież problemów było zaśmiecanie lasów. Podczas tygodniowych zajęć udało nam się zaaranżować spotkanie z leśnikami, którzy przedstawili rzeczywisty problem z jakim boryka się środowisko leśne.  Odbyło się również wspólne ognisko oraz wycieczka rowerowa do pobliskiej miejscowości gdzie odbyły się zajęcia. Rozmawialiśmy o istocie i sposobach praktykowania różnych wartości. Odbyliśmy spotkanie z przedstawicielem Policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Podmoklach Małych. Podkreślaliśmy jak ważne są wartości moralne skłaniające do pozytywnych zachowań wobec otoczenia w świecie realnym i wirtualnym. Uczyliśmy się także jak reagować w sytuacji zagrożenia życia. Codzienne zajęcia były urozmaicone wieloma zabawami integracyjnymi na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję, że za rok również uda nam się zorganizować podobne wakacyjne spotkania :)

  Mądrzy Cyfrowi - podsumowanie wakacyjnych półkolonii - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

 • V Podmoklański Festiwal Nauki

 • III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "MORSKIE INSPIRACJE '2018"

  III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "MORSKIE INSPIRACJE '2018"
  Uczennica kl.V - Karolina Zioła jest laureatką szczecińskiego marynistycznego konkursu poetyckiego "Morskie Impresje'2018".
  Piątoklasistka napisała piękny wiersz związany tematycznie z morzem i jury przyznało jej III miejsce. W konkursie brali udział uczniowie z różnych szkół w Polsce, a my bardzo się cieszymy, że osoba z naszej szkoły znalazła się wśród laureatów. Karolina wraz z nauczycielem prowadzącym - p. Emilią Owczarek, została zaproszona do Szczecina na uroczyste podsumowanie konkursu i po odbiór nagrody. Nagroda główna okazała się wielką niespodzianką - będzie to trzydniowy "rejs życia" na Bornholm. To już nasza ósma nagroda w konkursie poetyckim o zasięgu ogólnopolskim! 
                                                                                                                                                                                     Emilia Owczarek
  III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "MORSKIE INSPIRACJE '2018" - Obrazek 1
  III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "MORSKIE INSPIRACJE '2018" - Obrazek 2
  III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "MORSKIE INSPIRACJE '2018" - Obrazek 3
   
 • Podmoklańska Akademia Seniorów

  Projekt „Podmoklańska Akademia Seniorów” jest kontynuacją projektu: Klub Aktywnego Seniora (ASOS 2017) na rzecz seniorów ze wsi Podmokle Małe, Podmokle Wielkie i Laski. Obejmie 25 seniorów i 10 uczniów ze wskazanych terenów. Do projektu włączeni zostali również seniorzy z Dziennego Domu Seniorów w Zbąszynku – 10 osób. Projekt zakłada założenie Podmoklańskiej Akademii Seniorów (PAS) oraz zajęcia w ramach działań Akademii. Uczestnicy otrzymają indeksy, w których zaliczane będą poszczególne aktywności. W ramach PAS planuje się zajęcia na Wydziałach: Nauk Społecznych, Wolontariatu, Bezpieczeństwa i Profilaktyki, Zdrowia Seniora, Ekspresji Artystycznej. Zaplanowane w ramach Wydziałów programy obejmują zajęcia w obszarze rozwoju własnego seniorów, bezpieczeństwa i profilaktyki, działań wolontariackich – w ścisłej współpracy z dziećmi, rozwoju ekspresji artystycznej. Rezultatem działań będzie integracja wewnątrz i międzypokoleniowa. Projekt realizowany będzie w Podmoklach Małych od kwietnia do końca grudnia 2018 roku. Uczestnicy projektu odbyli już  3 – dniowe warsztaty wyjazdowe oraz spotkania z policją. „Bezpieczny senior w domu”, „Zagrożenia w domu”, „Bezpieczny dom” – to tylko niektóre z poruszanych tematów spotkań policji z osobami starszymi z zakresu ich bezpieczeństwa i profilaktyki. Ponadto seniorzy odbędą warsztaty wolontariackie, których celem będzie opracowanie indywidualnych planów wsparcia. Programy te zostaną przygotowane dla osób, które potrzebują konkretnego wsparcia i wyraziły chęć  i zgodę otrzymania pomocy. Planuje się udzielanie pomocy w sposób systematyczny, zgodne z potrzebami (np. zakupy, pomoc w pracach domowych itp.). Projekt przewiduje również aktywizację uczestników, tj.: gimnastykę w wodzie, Nordic – walking, rajd rowerowy oraz warsztaty z zakresu zdrowego żywienia. Jednym z zakładanych efektów projektu jest stworzenie międzypokoleniowego spektaklu „Teatr na opak”, a także „Pracowni Świętego Mikołaja” – wytwórni ozdób świątecznych. Zwieńczeniem projektu będzie utworzenie Escape room, który będzie znajdował się w szkole oraz rozegranie gry terenowej. Jedno jest pewne – w Podmoklach Seniorom atrakcji nie zabraknie!

  Podmoklańska Akademia Seniorów - Obrazek 1

  Podmoklańska Akademia Seniorów - Obrazek 2

 • Nasza szkoła w pilotażowym projekcie „Mądrzy Cyfrowi”

  Nasza szkoła w pilotażowym projekcie „Mądrzy Cyfrowi”

  „Mądrzy Cyfrowi” to projekt skierowany do młodzieży z klas VI i VII, którego głównym celem jest rozwijanie umiejętności cyfrowych i jednoczesne kształtowanie postaw obywatelskich. 3 i 4 czerwca przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w konferencji inaugurującej projekt w Warszawie.

  Mieliśmy okazję wysłuchać wykładów m. in prof. dr hab. Tomasza Szlendaka,  prof. dr hab. Jacka Pyżalskiego czy dr Teresy Jadczak–Szumiło. Gościem specjalnym konferencji była Pani Jaquelline Fuller - wiceprezes Google oraz prezes Google.org. Celem zarówno wykładów jak i warsztatów było przygotowanie szkół i nauczycieli do przeprowadzenia zajęć, na których nasi uczniowie będą kreatywnie i praktycznie trenować takie wartości jak szacunek, uczciwość, mądrość. Misją projektu jest równoważenie wśród młodzieży sfery cyfrowej i praktykowanych w życiu realnym wartości. Pierwsze zajęcia w naszej szkole odbędą się już w wakacje.

  Pilotażowy program „Mądrzy Cyfrowi” jest realizowany przez Fundację "ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom" oraz firmę Google.

  Nasza szkoła w pilotażowym projekcie „Mądrzy Cyfrowi” - Obrazek 1Nasza szkoła w pilotażowym projekcie „Mądrzy Cyfrowi” - Obrazek 2

 • Szkolny odlot czytelniczy z biblioteką szkolną

  Od października 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Podmoklach Małych w każdej wolnej chwili, a także podczas zajęć mogą obcować z książką w kąciku bibliotecznym przy bibliotece szkolnej. To szczególne miejsce powstało w ramach projektu „Szkolny odlot czytelniczy, czyli czytanie na dywanie” sfinansowanego przez IKEA Industry.

  To miejsce jest ogólnodostępne dla wszystkich czytelników, realizowane są tu zajęcia biblioteczne, a także dzieci młodsze rozwijają swoje zdolności plastyczne. Realizowane są także mini escape roomy – miejsca zagadkowe dotyczące przeczytanej lektury.

  Szkolny odlot czytelniczy z biblioteką szkolną - Obrazek 1

  Szkolny odlot czytelniczy z biblioteką szkolną - Obrazek 2

 • Odkrywamy tajniki przyrody

  W Szkole Podstawowej w Podmoklach Małych realizowane są działania w ramach projektu „Odkrywamy tajniki przyrody” dofinansowanego przez zakład produkcyjny IKEA Industry. Uczniowie przez cały rok szkolny poszerzają swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy oraz poznawania pomników przyrody, chronionych zwierząt i roślin na terenie Nadleśnictwa Babimost. Podsumowaniem całorocznych działań, jak i sprawdzeniem wiedzy i umiejętności będzie realizacja Ekologicznego Rajdu Rowerowego Śladami Pomników Przyrody. Podczas Rajdu uczestnicy będą mieli do wykonania szereg zadań z zakresu ekologii, udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i sprawnościowych.

  Rajd zakończymy wspólnym pieczeniem kiełbasek na ognisku w Wigwamie w Laskach Dolnych.

  Odkrywamy tajniki przyrody - Obrazek 1

 • Wyniki konkursów "Swietlik" oraz "Kangur"

  Wyniki konkursów "Swietlik" oraz "Kangur"

  13 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się XI Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Doczekaliśmy się wyników. Spośród 25 uczestników konkursu, uczeń klasy I Julian Adamski zdobył 63 pkt ( 87,50 % ) a co za tym idzie otrzymał nagrodę . Bardzo cieszymy się z sukcesu Juliana :). Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za uczestnictwo.

   

  15 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Z niecierpliwością czekaliśmy również na te wyniki. Spośród 23 uczestników konkursu uczennica klasy III a - Agata Nawrot oraz uczennica klasy V - Wiktoria Modrzyk otrzymały wyróżnienie w konkursie. Serdecznie gratulujemy!

  Ewa Kuc

 • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Książce i Bibliotece

  Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Książce i Bibliotece

  16 maja w Kosieczynie odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Książce i Bibliotece. Nasza reprezentacja w składzie: Kornelia Pańczuk, Karolina Zioła i Zofia Kubiak rywalizowała z drużynami z: Dąbrówki Wlkp., Nowego Kramska, Kosieczyna i Zbąszynka. Uczestników konkursu powitali: pan dyrektor - Sławomir Matysik, organizator -  Elżbieta Dzik oraz - wierszem i piosenką o książce - uczniowie klasy I. Przed rozpoczęciem zmagań turniejowych uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną promującą czytanie i lekturę wybranych książek z biblioteki szkolnej. W jury zasiadły panie: Joanna Spychała - dyr. działu bibliotek ZOK oraz Monika Przybyła - pedagog szkolny.  Zadania konkursu dotyczyły autorów, tytułów, bohaterów i treści różnych tekstów literackich. Najwięcej emocji i kreatywności dostarczyła najtrudniejsza dla uczestników kategoria -  kalambury - przysłowia. Po podsumowaniu punków okazało się, że największą liczbę punktów zebrali gospodarze, a nasza drużyna zajęła II miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, bowiem wszyscy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy, a różnice w punktacji końcowej były niewielkie. 

  Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Książce i Bibliotece - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Polsko - niemiecka wymiana młodzieży

  Polsko - niemiecka wymiana młodzieży

  W maju 2018r. cała społeczność szkolna z Podmokli Małych gościła 14 uczniów z Partnerskiej Szkoły Rosy Luxemburg z Neuruppin. Tegoroczna wymiana upłynęła pod hasłem: „Myślę, tworzę, programuję”.

  Pierwszy dzień wymiany to zapoznawanie nowych kolegów i koleżanek. W godzinach popołudniowych odbyło się ognisko integracyjne. Dzieci w mieszanych grupach wzięły udział w grze terenowej, dzięki której nasi goście poznali szkołę i miejscowość. Rozwiązywanie zagadek i zdobywanie kolejnych punktów w ciekawy i aktywny sposób zaangażowało wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.

  Kolejnego dnia uczniowie wyjechali na całodniową wycieczkę, gdzie pierwszym punktem było zwiedzanie Zielonej Góry. Następnie w Nowej Soli, w grupach brali udział w warsztatach z programowania w scratchu klocków Lego Wedo, a także w zajęciach wspinaczkowych w Parku Linowym.

  Podczas trzeciego dnia wymiany młodzież polsko-niemiecka tworzyła interaktywne zagadki dwujęzyczne i generowała QR kody do zadań, które tworzyły grę planszową.  Na planszówce zamiast pionków poruszały się zaprogramowane roboty dash i dot.

  Czwartek był Dniem Sportu, który rozpoczął się od dyskusji na temat gry fair play, a następnie uczniowie wykonywali transparenty i inne rekwizyty niezbędne podczas kibicowania. Z wykonanymi akcesoriami przeszli na salę gimnastyczną, aby wziąć udział w przygotowanych konkurencjach sportowych. Popołudniu rodzice wraz z uczniami z partnerskich szkół wzięli udział w spotkaniu podsumowującym tydzień wymiany połączonym z dyskoteką dla uczniów.

  W piątek odbył się koncert Filharmonii, gdzie uczniowie zostali zapoznani z nowymi instrumentami muzycznymi. Następnie wzięli udział w warsztatach pt. „Jak koncertować na owocach i komputerze?”  Łączyli płytkę makey makey z komputerem i owocami lub kubkami z wodą, które pełniły funkcję klawiszy. Po dotknięciu wody w kubku lub banana wydawały dźwięk np. pianina. Kolejnym etapem warsztatów było wykonanie instrumentów z kartonu tj. harfa, pianino, skrzypce na których można było zagrać melodię.

  Tydzień wymiany polsko-niemieckiej dobiegł końca między uczniami z partnerskich szkół nawiązały się nowe przyjaźnie i już z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie we wrześniu w Szkole Podstawowej w Neuruppin.

   

  Polsko - niemiecka wymiana młodzieży - Obrazek 1

  I dzień

  II dzień

  III dzień

  IV dzień

  V dzień

  Polsko - niemiecka wymiana młodzieży - Obrazek 2

 • Program „Autostrada do szkoły” w naszej szkole

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Podmoklach Małych uczestniczyli w zajęciach w ramach programu społeczno – edukacyjnego  AUTOSTRADA DO SZKOŁY. Kampania ma na celu edukację dzieci z zakresu zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Łączy ona naukę, zabawę oraz innowacyjną technologię. Na zajęciach wykorzystano technologię rozszerzonej rzeczywistości (Virtual Reality), która za pomocą specjalnych gogli  i aplikacji pozwoliła dzieciom przenieść się do wirtualnego miasta. Poruszali się po drogach i uczyli zasad ruchu drogowego. Uczniowie układali puzzle przedstawiające znaki drogowe korzystając z interaktywnego stołu. Swoją wiedzę dzieci sprawdziły rozwiązując quiz o ruchu drogowym. Udział w zajęciach, nauka przez zabawę pozwoliły uczestnikom utrwalić zasady bezpieczeństwa na drodze, a na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe elementy odblaskowe od organizatorów.

  Program „Autostrada do szkoły” w naszej szkole - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Zdobyliśmy "Złotą Kwyrlę"!

  Zdobyliśmy "Złotą Kwyrlę"!

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach poetyckich, które zaowocowały powstaniem wierszy i "poetyckich okruchów". Zdecydowaliśmy, że prace wyślemy na konkursy poetyckie. Jednym z nich był KONKURS POETYCKI "O ZŁOTĄ KWYRLĘ" zorganizowany dla uczniów szkół Regionu Kozła. Uczennica naszej szkoły - Andżelika Judt zajęła w nim I miejsce i zdobyła główną nagrodę! Bardzo się cieszymy, że Złota Kwyrla trafiła do rąk Andżeliki, uczennicy klasy VII. Nauczycielem prowadzącym Andżelikę była mgr Emilia Owczarek. Czujemy się wyróżnieni, a sukcesy takie jak ten, dodają nam skrzydeł!

  Emilia Owczarek

  Zdobyliśmy "Złotą Kwyrlę"! - Obrazek 1

  Zdobyliśmy "Złotą Kwyrlę"! - Obrazek 2

 • Podchody i sprzątanie terenu wokół szkoły z okazji Dnia Ziemi

  Podchody i sprzątanie terenu wokół szkoły z okazji Dnia Ziemi

  20.04.2018 r. klasa III a wraz z wychowawczynią Haliną Świtała, wzięli udział w podchodach oraz sprzątaniu terenu wokół szkoły z okazji Dnia Ziemi. Zadaniem dzieci było odszukanie ukrytej nagrody.

  Uczniowie otrzymali ekologiczne medale "Przyjaciel Ziemi".

  Podchody i sprzątanie terenu wokół szkoły z okazji Dnia Ziemi - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Sukces naszych zawodniczek

  Sukces naszych zawodniczek

  10 kwietnia w Trzebiechowie uczennice naszej szkoły miały okazję sprawdzić swoje umiejętności  w biegach sztafetowych. Dziewczynki w składzie: Kinga Stein, Kornelia Pańczuk, Karolina Zioła, Zuzanna Olech, Agata Cholewa, Jagoda Lewandowska, Zofia Kubiak, Marika Grobys oraz Wiktoria Grobys zajęły 3 miejsce na podium. Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

  Sukces naszych zawodniczek - Obrazek 1

 • Wycieczka rowerowa i spotkanie integracyjne w kręgielni kl. IV

  Wycieczka rowerowa i spotkanie integracyjne w kręgielni kl. IV

  W słoneczne popołudnie uczniowie klasy IV wraz z panią Sylwią Wołek i z wychowawczynią p. Weroniką Kandulską wyjechali na wycieczkę rowerową. Celem wyjazdu była integracja zespołu klasowego oraz mile spędzony czas. Kolejnym punktem wycieczki była świetna zabawa w kręgielni Hali Olimpia oraz bezpieczny powrót do domu. Dziękujemy wszystkim za swój udział i super zabawę ;-)

  Wycieczka rowerowa i spotkanie integracyjne w kręgielni kl. IV - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Chmury wyrazowe

  Podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych powstają takie oto chmury wyrazowe z trudnościami ortograficznymi

  Chmury wyrazowe - Obrazek 1

  Chmury wyrazowe - Obrazek 2

 • Uczniowie podczas gminnych eliminacji konkursu recytatorskiego

  Uczniowie podczas gminnych eliminacji konkursu recytatorskiego

  Dnia 5.04.2018 nasi uczniowie - finaliści szkolnego konkursu recytatorskiego reprezentowali naszą szkołę w etapie gminnym w Ośrodku Kultury w Babimoście. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych.

  Klasy I-III reprezentowali: Agata Nawrot, Hubert Hańczyk i Anita Trocholepsza, z klas IV-VI wystąpili Jan Wołek i Zuzanna Olech a przedstawicielami  najstarszej grupy wiekowej byli: Dominik Ziemiański i Andżelika Judt .

  Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ poziom reprezentowany przez wszystkich uczestników był bardzo wysoki!!!

  Dwie nasze uczennice: Anita i Andżelika zajęły na podium III miejsce.

  Wszystkim występującym gratulujemy !!!

  Uczniowie podczas gminnych eliminacji konkursu recytatorskiego - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka

  W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka

  Uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią brali udział w zabawach, których celem było wprowadzenie uczniów w świat wartości uniwersalnych  poprzez tworzenie otoczenia sprzyjającego przeżywaniu radości Świąt Wielkanocnych, a także czerpanie radości z poszukiwania niespodzianek od wielkanocnego zajączka.

  Przed rozpoczęciem poszukiwań niespodzianek, uczniowie wykonywali zadania tematycznie związane ze zbliżającymi się świętami.

  Podążanie szlakiem czekoladowych jajeczek w celu odnalezienia  prezentu  wzbudziło w uczniach wzmożoną aktywność i chęć precyzyjnego wykonania zadania. Aktywność ta, mobilizowała całą klasę do zgodnej współpracy i wspólnego podejmowania decyzji.

  Zabawa przyniosła dzieciom dużo radości i niezapomnianych wrażeń!

  W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Escape room w bibliotece szkolnej

  Escape room w bibliotece szkolnej

  W bibliotece szkolnej gościliśmy naszych pierwszoklasistów na nietypowej lekcji w formie gry escape room dotyczącej lektury pt. Kopciuszek. Gra rozpoczęła się przed drzwiami biblioteki gdzie stało duże pudło zamknięte na kłódkę, a nad nim znajdowała się informacja od nieznajomego, aby otworzyć niespodziankę trzeba rozszyfrować szereg zagadek, które kolejno doprowadzą do klucza kłódki.

  Uczniowie z pełnym zaangażowaniem układali tytuł książki, wyszukiwali w wykreślance najważniejsze postacie, układali domino odszyfrowując obrazki za pomocą czytnika QR kodów, rozwiązywali rebus z kolejna wskazówką do następnego  zadania, na koniec mieli za zadnie  zakolorować odpowiednie krateczki QR kodu odpowiadając na pytania dotyczące książki. Każda z grup po zeskanowaniu zakolorowanego kodu otrzymała jeden wyraz. Kolejno ułożone słowa każdej drużyny dały hasło wskazujące miejsce ukrytego klucza.

  Escape room w bibliotece szkolnej - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych
  Podmokle Małe 30
  66-110 Babimost
  woj. lubuskie
 • tel. 68-351-21-52
  fax 68-351-26-43

Galeria zdjęć