Menu

Certyfikaty


 

 

Czwartek 23.11.2017

Programy, konkursy w roku szkolnym 2017/2018: 

 

 

 

liczba odwiedzin: 519209

Galeria zdjęć

 • 11 Listopada - Święto Niepodległości

  Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość. Radosna to data, bo przecież przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność. Tak właśnie chcieliśmy ją uczcić -  radośnie. Szkolni artyści uczęszczający na zajęcia świetlicowe z kl. III a, III b, IV, V i VII przygotowali przedstawienie pt. ,,Wolny Kraj”.     Nie mogło oczywiście zabraknąć pięknie wyrecytowanych wierszy o tematyce patriotycznej, a także pieśni legionowych oraz patriotycznych w wykonaniu uczniów kl. VI i VII. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Elżbieta Ryczek podziękowała nauczycielom, uczniom za piękne występy i cenną lekcję historii, która była także źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.

  Gabriela Świerkowska

  zapraszmy do galerii

 • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną  niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza  wiele prób. Wspólnie z wychowawcą i rodzicami uczniowie przygotowują  uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin. W piątek 27 października nasze pierwszaki w końcu doczekały się tego ważnego dnia. Towarzyszyli im w tym wydarzeniu nie tylko rodzice ale też pracownicy szkoły, starsze koleżanki i koledzy oraz zaproszeni goście w osobach Burmistrza Babimostu pana Bernarda Radnego, sekretarz gminy pani Sylwii Panaś. Przybyli również  przyjaciele szkoły:  pan Eugeniusz Richter  oraz Pan Stanisław Daszkiewicz.

  Nasi najmłodsi z impetem przedstawili się wszystkim i zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne oraz popisali się wiedzą regionalną. Bardzo miłym akcentem ich programu był filmik pokazujący jak spędzali czas ucząc się i bawiąc  w naszej szkole. Po raz pierwszy  przyrzeczenie  złożyli  rodzice obiecując swoim dzieciom wsparcie, tolerancję i zrozumienie podczas całego czasu nauki w tej szkole.

  Po pasowaniu, którego dokonała pani dyrektor Elżbieta Ryczek, otrzymali furę prezentów, a mianowicie - od rodziców tradycyjne rożki ze słodyczami, od władz gminy również słodkości z życzeniami by czas spędzony w szkole kojarzył się tylko z miłymi przeżyciami. Pan Richter przekazał każdemu dziecku ufundowane przez siebie kaski rowerowe, a pan Daszkiewicz obiecał pierwszakom, że wkrótce dostaną egzotyczną rybkę do akwarium morskiego... Wkrótce, ponieważ rybka jeszcze płynie do Podmokli i to z Chin.

  Małgorzata Radna

  zapraszamy do galerii

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Koncert Filharmonii Zielonogórskiej "Czarnoksiężnik z Krainy Oz"

  25 października 2017r. w naszej szkole na świetlicy podziwialiśmy występ muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz". Był to musical fantastyczno - przygodowy zainspirowany treścią "Czarownika z Krainy Oz" - utworu dla dzieci autorstwa L. Franka Bauma. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy bohaterki Dorotki i jej pieska o imieniu Toto. 
   
       Powieść jest zaliczana do klasyki światowej literatury dla dzieci. Ta pozycja jest dostępna także w naszej bibliotece szkolnej - zachęcamy do przeczytania!
  Emilia Owczarek
   
 • Próbna ewakuacja szkoły

  Dnia 23 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.
  Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. 
  Dokładnie o godzinie 8,40  po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami zachowując procedury  przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest parking przy  szkole.
  Na boisku nauczyciele złożyli meldunek prowadzącej ewakuację – Elżbiecie Ryczek gdzie okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę.
  W akcji brali udział: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi,  którzy przebywali na terenie szkoły.
  Próbna ewakuacja została zgłoszona do Ochotniczej Straży Pożarnej w Podmoklach Małych, której przedstawiciele wzięli w niej udział.  Strażacy odebrali meldunek od Dyrektora Szkoły o wyprowadzeniu wszystkich z budynku, a następnie sprawdzili wszystkie pomieszczenia.
  Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki.
  Po przeprowadzonej kontroli budynku Dyrektor szkoły odwołał alarm i uczniowie wrócili na lekcje.

 • Code week - warsztaty programowania w naszej szkole

  Już po raz 5 obchodzony jest Europejski Tydzień Kodowania. W tym roku CodeWeek jest znacznie dłuższy i trwa od 7 do 22 października. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowane zostały specjalne warsztaty otwarte dla klas I-III oraz IV-VII.

  To wielkie święto związane z programowaniem obchodzone jest w całej Europie. Celem Tygodnia Kodowania jest upowszechnianie nauki programowania i pokazanie, że kodowaniem może zająć się każdy. Głównym partnerem polskich obchodów tego wydarzenia są Mistrzowie Kodowania.

  Uczniowie z kl. I-III programowali offlinowo bez użycia komputera. Kodowali kroki swojej koleżanki czy kolegi wyznaczając mu wcześniej cel do którego powinien dojść, ćwicząc jednocześnie wyznaczanie kierunków oraz prawą i lewą stronę. W grupach uczniowie uczyli się współpracy układając razem wieżę z kolorowych kubków wg ustalonego wzoru. Przez zabawę ćwiczyli działania matematyczne i refleks poprzez jak najszybsze wskazywanie wyników oraz wiele, wiele innych aktywności.

  Natomiast uczniowie z kl. IV-VII korzystając z aplikacji zainstalowanych w telefonach komórkowych i okularów vr przenosili się w podróż w różne miejsca na Ziemi, między innymi także wirtualnie mogli pływać pośród niebezpiecznych rekinów i obserwować ich z bliska. Uczniowie programowali również trasy dla ozobotów - małych robotów i tworzyli przeszkody dla dasha, kolejnego robota, którym sterowali za pomocą tabletów.

  Na zakończenie każdy z uczestników warsztatów otrzymał dyplom i breloczek do kluczy. Uczniowie bardzo aktywnie współpracowali i byli zachwyceni wszystkimi działaniami i chciałoby się więcej i więcej, natomiast ograniczał nasz czas. Ale drodzy uczestnicy nic straconego z radością zapraszam na kolejne spotkanie o którym poinformuje już niebawem ;-)

  Weronika Kandulska

  zapraszamy do galerii

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. W dniu 12 października klasa IIIb przygotowała akademię z okazji Dnia Nauczyciela. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Ryczek, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Uczniowie tańcem, śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. W tym dniu dzieci prowadziły samodzielnie lekcje, wcielając się w rolę nauczyciela.                   

  Monika Stein

  zapraszamy do galerii

 • PODSUMOWANIE AKCJI "TRZEŹWY UMYSŁ '2017"

    Nasza szkoła wzięła udział w akcji "Trzeźwy umysł '2017". W ramach tego przedsięwzięcia przeprowadzone zostały pogadanki na temat przyjaźni, wykonano gazetki ścienne, rozpowszechniano ulotki ... Wszystko po to, by podkreślić wartość przyjaźni , która jest źródłem wsparcia. Był również konkurs plastyczno - literacki "Na skrzydłach przyjaźni". Wysłaliśmy prace pod wskazany adres i pozostawiliśmy sprawy w rękach komisji. Niedawno dotarły do nas nagrody.
       W konkursie "Na skrzydłach przyjaźni" wyróżnienie otrzymali:
                             Paweł Judt ( kl.VI )
                                   oraz
                             Anastazja Rychła ( kl.VII).
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!                        
                                                                                                                                              Emilia Owczarek

 • ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZY ZESZYT

  W roku szkolnym 2016/17 w naszej szkole ogłoszony został KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY ZESZYT. Trwał on do końca czerwca 2017 roku. Wybór był bardzo trudny..., ale ostatecznie wybrano zwycięzców! Właścicielkami najpiękniejszych zeszytów od języka polskiego są uczennice:
  Karolina Zioła (V),
  Zofia Kubiak (VI),
  Andżelika Judt (VII).
  Dziewczyny otrzymały atrakcyjne nagrody i dyplomy. Gratulujemy!

          Emilia Owczarek  


      
 • Samorząd Szkolny 2017/18 - wybory

  Na początku października '2017 w naszej szkole rozpoczęła się kampania wyborcza poprzedzająca wybory do Samorządu Szkolnego. Dn. 12.10.2017r. ogłoszono uroczyście wyniki głosowania. Przewodniczącym Samorządu Szkolnego w roku szkolnym 2017/18 został uczeń kl.VII - Nikodem Hańczyk. Pozostali członkowie to: Jagoda Lewandowska ( VI ), Andżelika Judt ( VII ) i Dominik Ziemiański ( VII ). Opiekunem Samorządu w tym roku szkolnym jest p. Emilia Owczarek. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w wyborach!
  Emilia Owczarek 
 • Wyjazd do Sulechowa na spektakl teatralny "Ten obcy"

  W dn. 29.09.2017r. nasi uczniowie z kl. IV-VI wraz z opiekunkami (p. Ewą Kuc, p. Aleksandrą Wałęsa i p. Emilią Owczarek) wybrali się do Sulechowa na spektakl teatralny pt. "Ten obcy". Przedstawienie oparte było na wydarzeniach z książki Ireny Jurgielewiczowej o tym samym tytule. Ta pozycja od dłuższego czasu utrzymywała się na liście lektur szkolnych i była chętnie czytana przez młodzież. Wakacyjne przygody czwórki przyjaciół w powieści rozgrywały się w latach pięćdziesiątych XX wieku, podczas spektaklu mogliśmy zobaczyć je w nieco współcześniejszej, bardziej zwariowanej wersji "na wesoło". Główni bohaterowie wzbudzali sympatię, a w szczególności "obcy", czyli Zenek Wójcik. Poruszona problematyka zarówno w książce, jak i na scenie, skłania do głębszej refleksji. Jesteśmy zdecydowani pielęgnować przyjaźń i ofiarność, chcemy mieć odwagę pomagać innym w trudnych sytuacjach. Wiemy, że przyjaźń wzbogaca :)

  Emilia Owczarek

 • Zapraszamy na warsztaty już w najbliższy piątek

 • Wykaz dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

  13 października 2017

  2 listopada 2017

  3 listopada 2017

  30 kwietnia 2018

  2 maja 2018

  4 maja 2018

 • LOWE- Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Podmoklach Małych

  Gmina Babimost  przystąpiła do realizacji projektu „Akademia Wiedzy Koniecznej - nowe oblicze szkoły jako Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji” realizowanego przez Politechnikę Wrocławską. Burmistrz Babimostu Bernard Radny oraz skarbnik gminy Jadwiga Furman podpisali umowę o dofinansowanie projektu na kwotę 199 tys zł.

  Projekt będzie realizowany przez Szkołę Podstawową w Podmoklach Małych w okresie od 1 października 2017 do 31 marca 2018 roku.  Celem modelu „AWK” będzie prowadzenie w środowisku lokalnym działań na rzecz aktywizacji edukacyjnej osób dorosłych w oparciu o zasoby i potencjał szkoły w Podmoklach Małych. 

  Oferta AWK skierowana jest do osób dorosłych, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. W ramach projektu zostanie przeszkolonych 130 osób zamieszkujących w Gminie Babimost. Kursy będą odbywały sie w trybie weekendowym w szkole w Podmoklach Małych. W ofercie LOWE uwzględniono szkolenia /kursy umożliwiające nabycie i podniesienie kwalifikacji zawodowych istotnych na lokalnym rynku pracy. Kursy realizowane w ramach projektu są dla mieszkańców bezpłatne.

   

  Oferta LOWE w Podmoklach Małych

  1. Warsztaty komunikacji interpersonalnej
  2. Kurs języka angielskiego
  3. Kurs języka niemieckiego
  4. Kurs języka polskiego jako języka obcego
  5. Warsztaty dla rodziców -rozwijanie kompetencji rodzicielskich
  6. Coaching indywidualny dla rodziców
  7. Kurs operatora koparko-ładowarki
  8. Kurs kierowcy wózka jezdniowego
  9. Kurs pilarza
  10. Kurs spawacza TIG MAG MMA
  11. Kurs operatora przecinarki do nawierzchni dróg
  12. Kurs operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych
  13. Kurs tapicera
  14. Kurs obsługi kasy fiskalnej
  15. Kurs podologiczny
  16. Zajęcia kulturalne i sportowe dla seniorów Klubu Aktywnego Seniora

   

  Projekt  współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

 • O bezpieczeństwie w klasie I

  26 września klasę I odwiedzili policjanci. Uczniowie rozmawiali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a goście przypomnieli jak należy zachowywać się na ulicy oraz jak postępować jeżeli zaczepia nas nieznajomy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

  zapraszamy do galerii

 • POLSKO - NIEMIECKA WYMIANA UCZNIÓW - NEURUPPIN 2017

  23 września dobiegła końca kolejna polsko – niemiecka wymiana uczniów. 15 osób z naszej szkoły, przez sześć dni gościło w Neuruppin, gdzie wspólnie z uczniami ze szkoły Rosy Luksemburg odbywali zajęcia związane z tematyką lasu. Nie zabrakło również atrakcji. Wszystkie dzieci odbyły wycieczkę do muzeum drewna, budowali statki oraz zwiedzali miasto. Jednym z najciekawszych punktów programu była „noc z wilkami”. Nocą udaliśmy się do zoo, w którym  żyją cztery piękne wilki. Gęsia skórka pojawiła się chyba u każdego uczestnika kiedy nasz przewodnik w absolutnej ciszy i ciemności zaczął nawoływać zwierzęta, a one mu „odpowiadać”.

  Kolejna już wymiana uczniów z partnerskich szkół zakończyła temat lasu. Już w maju odwiedzą nas uczniowie z Neuruppin – czekamy z niecierpliwością!

  zapraszamy do galerii

   

 • Sprzątanie Świata

  Szkoła Podstawowa w Podmoklach dołączyła się do akcji " Sprzątanie Świata". Na lekcjach przyrody przeprowadzono z dziećmi pogadankę na temat ważności dbania o środowisko a następnie wspólnie wykonali plakat.

  Kuc Ewa

  zapraszamy do galerii

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  4 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Pani dyrektor, Elżbieta Ryczek przywitała wszystkich uczniów i nauczycieli po wakacjach. Szczególne słowa skierowano do uczniów klasy I, którzy rozpoczynają naukę w szkole podstawowej.

  Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

  zapraszamy do galerii

 • Nowa przygoda czeka!!!

  Kliknij na obrazek, aby obejrzeć filmik

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017r.:
  Msza Św. w Podmoklach - godz. 8:00
  Apel w szkole - godz. 9:00

  Autobus szkolny: odjazd z Lasek o godzinie 7:30, powrót ze szkoły - godz. 10:30

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych
  Podmokle Małe 30
  66-110 Babimost
  woj. lubuskie
 • tel. 68-351-21-52
  fax 68-351-26-43

Galeria zdjęć