Menu

Certyfikaty 

 

Rok szkolny 2017/2018

Poniedziałek 23.04.2018

Programy, konkursy w roku szkolnym 2017/2018: 

 

 

 

liczba odwiedzin: 673207

Galeria zdjęć

 • Sukces naszych zawodniczek

  10 kwietnia w Trzebiechowie uczennice naszej szkoły miały okazję sprawdzić swoje umiejętności  w biegach sztafetowych. Dziewczynki w składzie: Kinga Stein, Kornelia Pańczuk, Karolina Zioła, Zuzanna Olech, Agata Cholewa, Jagoda Lewandowska, Zofia Kubiak, Marika Grobys oraz Wiktoria Grobys zajęły 3 miejsce na podium. Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

  Sukces naszych zawodniczek - Obrazek 1

 • Wycieczka rowerowa i spotkanie integracyjne w kręgielni kl. IV

  W słoneczne popołudnie uczniowie klasy IV wraz z panią Sylwią Wołek i z wychowawczynią p. Weroniką Kandulską wyjechali na wycieczkę rowerową. Celem wyjazdu była integracja zespołu klasowego oraz mile spędzony czas. Kolejnym punktem wycieczki była świetna zabawa w kręgielni Hali Olimpia oraz bezpieczny powrót do domu. Dziękujemy wszystkim za swój udział i super zabawę ;-)

  Wycieczka rowerowa i spotkanie integracyjne w kręgielni kl. IV - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Chmury wyrazowe

  Podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych powstają takie oto chmury wyrazowe z trudnościami ortograficznymi

  Chmury wyrazowe - Obrazek 1

  Chmury wyrazowe - Obrazek 2

 • Uczniowie podczas gminnych eliminacji konkursu recytatorskiego

  Dnia 5.04.2018 nasi uczniowie - finaliści szkolnego konkursu recytatorskiego reprezentowali naszą szkołę w etapie gminnym w Ośrodku Kultury w Babimoście. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych.

  Klasy I-III reprezentowali: Agata Nawrot, Hubert Hańczyk i Anita Trocholepsza, z klas IV-VI wystąpili Jan Wołek i Zuzanna Olech a przedstawicielami  najstarszej grupy wiekowej byli: Dominik Ziemiański i Andżelika Judt .

  Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ poziom reprezentowany przez wszystkich uczestników był bardzo wysoki!!!

  Dwie nasze uczennice: Anita i Andżelika zajęły na podium III miejsce.

  Wszystkim występującym gratulujemy !!!

  Uczniowie podczas gminnych eliminacji konkursu recytatorskiego - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka

  Uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią brali udział w zabawach, których celem było wprowadzenie uczniów w świat wartości uniwersalnych  poprzez tworzenie otoczenia sprzyjającego przeżywaniu radości Świąt Wielkanocnych, a także czerpanie radości z poszukiwania niespodzianek od wielkanocnego zajączka.

  Przed rozpoczęciem poszukiwań niespodzianek, uczniowie wykonywali zadania tematycznie związane ze zbliżającymi się świętami.

  Podążanie szlakiem czekoladowych jajeczek w celu odnalezienia  prezentu  wzbudziło w uczniach wzmożoną aktywność i chęć precyzyjnego wykonania zadania. Aktywność ta, mobilizowała całą klasę do zgodnej współpracy i wspólnego podejmowania decyzji.

  Zabawa przyniosła dzieciom dużo radości i niezapomnianych wrażeń!

  W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Escape room w bibliotece szkolnej

  W bibliotece szkolnej gościliśmy naszych pierwszoklasistów na nietypowej lekcji w formie gry escape room dotyczącej lektury pt. Kopciuszek. Gra rozpoczęła się przed drzwiami biblioteki gdzie stało duże pudło zamknięte na kłódkę, a nad nim znajdowała się informacja od nieznajomego, aby otworzyć niespodziankę trzeba rozszyfrować szereg zagadek, które kolejno doprowadzą do klucza kłódki.

  Uczniowie z pełnym zaangażowaniem układali tytuł książki, wyszukiwali w wykreślance najważniejsze postacie, układali domino odszyfrowując obrazki za pomocą czytnika QR kodów, rozwiązywali rebus z kolejna wskazówką do następnego  zadania, na koniec mieli za zadnie  zakolorować odpowiednie krateczki QR kodu odpowiadając na pytania dotyczące książki. Każda z grup po zeskanowaniu zakolorowanego kodu otrzymała jeden wyraz. Kolejno ułożone słowa każdej drużyny dały hasło wskazujące miejsce ukrytego klucza.

  Escape room w bibliotece szkolnej - Obrazek 1

  apraszamy do galerii

 • Nagrodzeni są wśród Nas ;-)

  Podczas apelu szkolnego zostali wyróżnieni zwycięzcy Szkolnego Konkursu Wiedzy OMNIBUS oraz konkursu recytatorskiego.

  Laureaci Konkursu OMNIBUS:

  "Omnibus Szkolny kl. IV-VII" - Marika Grobys

   

  "Omnibus kl VII" - Dominik Ziemiański

  "Omnibus kl. V" - Sławomir Stopa

  "Omnibus kl. IV" - Magdalena Frącek

  "Omnibus szkolny klas III" - Filip Skrobol

  "Omnibus szkolny kl. IIIb" - Lena Modrzyk

   

  Laureaci konkursu recytatorskiego - etap szkolny:

  kl. I-III

  I miejsce - Agata Nawrot

  II miejsce - Anita Trocholepsza

  III miejsce - Hubert Hańczyk

  wyróżnieni: Julian Adamski, Kamil Lemanowicz, Hubert Niemiec

  Kategoria kl. IV-VII

  I miejsce - Andżelika Judt

  II miejsce - Zuzanna Olech

  III miejsce - Jan Wołek

  III miejsce - Dominik Ziemiański

  wyróżnieni: Kinga Stein

   

  Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom.

  Nagrodzeni są wśród Nas ;-) - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Pierwszy Dzień Wiosny

  21 marca w naszej szkole odbyły się zajęcia wiązane z nadejściem Wiosny. Uczniowie wzięli udział w konkursie na najlepszego omnibusa naszej szkoły. Konkurs odbył się oczywiście w dwóch kategoriach: klasy I – III oraz IV – VII. Następnie przeprowadzono etap szkolny konkursu recytatorskiego. Wyłonieni zwycięzcy będą reprezentować szkołę  na kolejnym szczeblu eliminacji w Babimoście. Tradycyjnie już, odbyło się również ognisko oraz turniej piłki nożnej. Tego dnia pogoda dopisała, ale z utęsknieniem czekamy aż Wiosna zawita u nas na dobre :)

  Pierwszy Dzień Wiosny - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

  Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR.

  Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Konkurs Świetlik w naszej szkole

  Dzisiaj 25 uczniów Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych zmagało się z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych " Świetlik " Trzymamy kciuki ;-)

  Konkurs Świetlik w naszej szkole - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Dzień Kobiet w klasie IIIa

  Międzynarodowy Dzień Kobiet - 8 marca klasa IIIa uczciła wspólnymi wypiekami. Uczniowie razem z wychowawczynią zrobili i upiekli pyszne pizze. W tym dniu chłopcy nie zapomnięli oczywiście o życzeniach dla dziewcząt. My również życzymy wszystkim Kobietom - tym małym i dużym wszystkiego najlepszego.

  Dzień Kobiet w klasie IIIa - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Harmonogram rekrutacji

  Informujemy o terminach rekrutacji na rok szkolny 2018/2019. Wzory dokumentów dostępne w zakładce Dla rodzica oraz w Sekretariacie szkoły.

  harmonogram_rekrutacji.pdf

 • W karnawale to są bale!

  „W karnawale, w karnawale
  urządzamy różne bale:
  bale w sukniach, garniturach,
  bale w maskach, pawich piórach.
  Mnóstwo różnych przebierańców
  hasa pośród pląsów, tańców,
  uśmiechnięci biją brawa,
  bo karnawał to zabawa”

   

  Bogaty program zabaw i konkursów sprawił, iż żadne dziecko się nie nudziło. Uczniowie wystąpili w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach przygotowanych z pomocą rodziców. Tego dnia nie brakowało wielu emocji, radości, euforii. W naszej szkole bale są atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki. Wspólna zabawa przy muzyce rozwija u nich inwencję twórczą i pozwala bardziej zintegrować środowisko uczniowskie. Choć wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili i tańcom nie było końca, to czas dobrej zabawy upłynął szybko. Mamy nadzieję, że w następnym roku będziemy bawić się równie wspaniale.

  W karnawale to są bale! - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • "Żywa lekcja historii"

  W czwartek, 8 lutego odwiedzili nas w szkole nasi przodkowie z okresu początków państwa polskiego. Dzięki ich opowieściom i pokazom dowiedzieliśmy się o naszych pierwszych władcach, o codziennym życiu oraz kilku ważnych bitwach. Zabawa była doskonała, ponieważ niektórzy uczniowie musieli wcielić się w wojów, niewolników lub ważne postacie historyczne.

  Świetna powtórka wiedzy historycznej, a dla najmłodszych zastrzyk nowych wiadomości!

  Małgorzata Radna

  "Żywa lekcja historii" - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • "Tłusty czwartek" w klasie IIIa

  8 lutego uczniowie klasy IIIa uczcili ostatni czwartek przed wielkim postem tradycyjnym zwyczajem. Dzieci razem z wychowawczynią samodzielnie zrobily i usmażyły smaczne pączki.  W Polsce wg tradycji dozwolone jest objadanie się najczęściej pączkami, faworkami czy racuchami. Nasze pączki nadziewane były pysznymi powidłami i każdy w szkole miał okazję skosztować wypieków uczniów.

  "Tłusty czwartek" w klasie IIIa - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Koncert Noworoczny

  W tym roku szkolnym zrezygnowaliśmy z tradycyjnych grudniowych Jasełek na rzecz Koncertu Noworocznego, a że zbiegł się on z niedawnym Dniem Babci i Dziadka to im właśnie koncert był dedykowany i 28 stycznia na Sali Wiejskiej w Podmoklach Małych zgromadziło się prawie 300 osób. W pierwszej części uczniowie, ale też Panie z Klubu Aktywnego Seniora pokazali zabawny spektakl teatralny pt. ”Trochę inny Kopciuszek”, w którym było dużo muzyki, tańca i piosenek. Natomiast w drugiej części koncertu zaprezentowano Podmoklańską Listę Przebojów. Wystąpiły wszystkie klasy śpiewając znane przeboje. Trzy piosenki zaśpiewały również nasze Seniorki i to one wraz z uczniami wygrały naszą Podmoklańską Listę Przebojów piosenką Miłość w Zakopanem.

  Koncert Noworoczny - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Dzień Pozytywnego Myślenia

  2 lutego – w Dniu Pozytywnego Myślenia – daliśmy wyraz naszemu optymizmowi i w naszej szkole patrzyliśmy na świat przez różowe okulary.

  Tego dnia zgodnie z instrukcją przygotowaną przez p. Annę Szafrańską leczyliśmy objawy złego humoru i smutku poprzez uśmiechy i żarty. W całej szkole wzajemnie poprawialiśmy sobie nastrój, przesyłając innym dobre myśli za pomocą specjalnej poczty. Uczniowie  zapisali po kilka pozytywnych myśli dla kolegi, koleżanki, całej klasy lub nauczycieli.

  Czas spędzony w szkole upłynął wszystkim w bardzo miłej i wzruszającej atmosferze. W szkole natomiast powstała „Kraina pozytywnych myśli”.

  Mamy nadzieję, że udało nam się sprawić, że u niektórych osób zagościł uśmiech na twarzy. 

  Dzień Pozytywnego Myślenia - Obrazek 1

 • XVIII Spotkanie Grup Jasełkowych - finał wojewódzki

  30 stycznia 2018 roku w Lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze uczniowie naszej szkoły reprezentowali Powiat Zielonogórski w finale wojewódzkim XVIII Spotkania Grup Jasełkowych. Wydarzenie odbyło się w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE, którego operatorem jest Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

  W przeglądzie udział wzięło 17 grup i prawie 400 uczestników, pokazując wysoki poziom artystyczny prezentowanych przedstawień.

  Rada artystyczna w składzie:  Joanna Wąż – aktorka Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze, Anatol Wierzchowski – reżyser, wieloletni instruktor teatralny, animator kultury i scenarzysta, dr Jan A. Fręś – teatrolog, wieloletni instruktor teatralny, autor książek o teatrze dla dzieci i młodzieży, założyciel i kierownik artystyczny Teatru Zza boru, po obejrzeniu naszej prezentacji  doceniła nasz ogromny wkład i pracę włożoną w przygotowanie spektaklu, udzieliła nam cennych rad oraz wskazówek  do dalszych prezentacji scenicznych, na jeszcze wyższym poziomie.

  Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie podziękowanie, skromne upominki oraz dyplom za udział w Finale Wojewódzkim XXVIII Spotkań Grup Jasełkowych.

  Anna Szafrańska

   

  XVIII Spotkanie Grup Jasełkowych - finał wojewódzki - Obrazek 1

  XVIII Spotkanie Grup Jasełkowych - finał wojewódzki - Obrazek 2

 • Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych laureatem do Wojewódzkiego Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych

  W dniu 19.01.2018 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście, uczniowie Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych wzięli udział w  Powiatowym Spotkaniu Grup Kolędniczych i Jasełkowych, gdzie za swoją znakomitą grę aktorską otrzymali tytuł laureata i nominację do etapu wojewódzkiego!

  Wraz z grupą 40 młodych aktorów Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych, będziemy reprezentować Powiat Zielonogórski na szczeblu wojewódzkim 30.01.2018 r. w Lubuskim Teatrze, w Zielonej Górze.

  Decyzją jury wyróżnienie za najlepszą grę aktorską otrzymała Jagoda Lewandowska, która znakomicie wcieliła się rolę Archanioła.

  Dzieciom w nagrodę ufundowano wyjazd  do Planetarium Wenus w Zielonej Górze.

  Wszystkim aktorom gratulujemy!!!

                                                                    Anna Szafrańska

  Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych laureatem do Wojewódzkiego Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

   

 • Koncert „Kolęd i Pastorałek na Ludową Nutę” w Dąbrówce Wielkopolskiej

  W środę, 10 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły: Gracjan Karman,  Natalia, Marika i Wiktoria Grobys   wzięli udział w XIV Koncercie „Kolęd i Pastorałek na Ludową Nutę”, który odbył się w Dąbrówce Wielkopolskiej. Dzieci zaprezentowały wiązankę następujących kolęd: „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Do szopy hej pasterze”, „Wśród nocnej ciszy”. Uczniowie grali na instrumentach ludowych: klarnecie, sierszeńkach i skrzypcach. Uczniów przygotował pan Jan Prządka.

   

  Dzieci pięknie reprezentowały naszą szkołę i gminę. GRATULUJEMY!

   

  Koncert „Kolęd i Pastorałek na Ludową Nutę” w Dąbrówce Wielkopolskiej - Obrazek 1

  Koncert „Kolęd i Pastorałek na Ludową Nutę” w Dąbrówce Wielkopolskiej - Obrazek 2

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych
  Podmokle Małe 30
  66-110 Babimost
  woj. lubuskie
 • tel. 68-351-21-52
  fax 68-351-26-43

Galeria zdjęć