Menu

Certyfikaty


 

 

FERIE ZIMOWE 2018

Czwartek 22.02.2018

Programy, konkursy w roku szkolnym 2017/2018: 

 

 

 

liczba odwiedzin: 619974

Galeria zdjęć

 • Ferie Zimowe w szkole - 19.02- 23.02.2018r.

  Ferie Zimowe w szkole - 19.02- 23.02.2018r. - Obrazek 1

  Koszt wyjazdu do kina - 15 zł

  wtorek kl. IV-VII - film "Cudowny chłopak"

  czwartek kl. I-III - film "Tedi i wyspa skarbów"

  kliknij, aby pobrać:  Program_Zimowisko_2018.pdf

 • W karnawale to są bale!

  „W karnawale, w karnawale
  urządzamy różne bale:
  bale w sukniach, garniturach,
  bale w maskach, pawich piórach.
  Mnóstwo różnych przebierańców
  hasa pośród pląsów, tańców,
  uśmiechnięci biją brawa,
  bo karnawał to zabawa”

   

  Bogaty program zabaw i konkursów sprawił, iż żadne dziecko się nie nudziło. Uczniowie wystąpili w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach przygotowanych z pomocą rodziców. Tego dnia nie brakowało wielu emocji, radości, euforii. W naszej szkole bale są atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki. Wspólna zabawa przy muzyce rozwija u nich inwencję twórczą i pozwala bardziej zintegrować środowisko uczniowskie. Choć wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili i tańcom nie było końca, to czas dobrej zabawy upłynął szybko. Mamy nadzieję, że w następnym roku będziemy bawić się równie wspaniale.

  W karnawale to są bale! - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • "Żywa lekcja historii"

  W czwartek, 8 lutego odwiedzili nas w szkole nasi przodkowie z okresu początków państwa polskiego. Dzięki ich opowieściom i pokazom dowiedzieliśmy się o naszych pierwszych władcach, o codziennym życiu oraz kilku ważnych bitwach. Zabawa była doskonała, ponieważ niektórzy uczniowie musieli wcielić się w wojów, niewolników lub ważne postacie historyczne.

  Świetna powtórka wiedzy historycznej, a dla najmłodszych zastrzyk nowych wiadomości!

  Małgorzata Radna

  "Żywa lekcja historii" - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • "Tłusty czwartek" w klasie IIIa

  8 lutego uczniowie klasy IIIa uczcili ostatni czwartek przed wielkim postem tradycyjnym zwyczajem. Dzieci razem z wychowawczynią samodzielnie zrobily i usmażyły smaczne pączki.  W Polsce wg tradycji dozwolone jest objadanie się najczęściej pączkami, faworkami czy racuchami. Nasze pączki nadziewane były pysznymi powidłami i każdy w szkole miał okazję skosztować wypieków uczniów.

  "Tłusty czwartek" w klasie IIIa - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Koncert Noworoczny

  W tym roku szkolnym zrezygnowaliśmy z tradycyjnych grudniowych Jasełek na rzecz Koncertu Noworocznego, a że zbiegł się on z niedawnym Dniem Babci i Dziadka to im właśnie koncert był dedykowany i 28 stycznia na Sali Wiejskiej w Podmoklach Małych zgromadziło się prawie 300 osób. W pierwszej części uczniowie, ale też Panie z Klubu Aktywnego Seniora pokazali zabawny spektakl teatralny pt. ”Trochę inny Kopciuszek”, w którym było dużo muzyki, tańca i piosenek. Natomiast w drugiej części koncertu zaprezentowano Podmoklańską Listę Przebojów. Wystąpiły wszystkie klasy śpiewając znane przeboje. Trzy piosenki zaśpiewały również nasze Seniorki i to one wraz z uczniami wygrały naszą Podmoklańską Listę Przebojów piosenką Miłość w Zakopanem.

  Koncert Noworoczny - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Dzień Pozytywnego Myślenia

  2 lutego – w Dniu Pozytywnego Myślenia – daliśmy wyraz naszemu optymizmowi i w naszej szkole patrzyliśmy na świat przez różowe okulary.

  Tego dnia zgodnie z instrukcją przygotowaną przez p. Annę Szafrańską leczyliśmy objawy złego humoru i smutku poprzez uśmiechy i żarty. W całej szkole wzajemnie poprawialiśmy sobie nastrój, przesyłając innym dobre myśli za pomocą specjalnej poczty. Uczniowie  zapisali po kilka pozytywnych myśli dla kolegi, koleżanki, całej klasy lub nauczycieli.

  Czas spędzony w szkole upłynął wszystkim w bardzo miłej i wzruszającej atmosferze. W szkole natomiast powstała „Kraina pozytywnych myśli”.

  Mamy nadzieję, że udało nam się sprawić, że u niektórych osób zagościł uśmiech na twarzy. 

  Dzień Pozytywnego Myślenia - Obrazek 1

 • XVIII Spotkanie Grup Jasełkowych - finał wojewódzki

  30 stycznia 2018 roku w Lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze uczniowie naszej szkoły reprezentowali Powiat Zielonogórski w finale wojewódzkim XVIII Spotkania Grup Jasełkowych. Wydarzenie odbyło się w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE, którego operatorem jest Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

  W przeglądzie udział wzięło 17 grup i prawie 400 uczestników, pokazując wysoki poziom artystyczny prezentowanych przedstawień.

  Rada artystyczna w składzie:  Joanna Wąż – aktorka Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze, Anatol Wierzchowski – reżyser, wieloletni instruktor teatralny, animator kultury i scenarzysta, dr Jan A. Fręś – teatrolog, wieloletni instruktor teatralny, autor książek o teatrze dla dzieci i młodzieży, założyciel i kierownik artystyczny Teatru Zza boru, po obejrzeniu naszej prezentacji  doceniła nasz ogromny wkład i pracę włożoną w przygotowanie spektaklu, udzieliła nam cennych rad oraz wskazówek  do dalszych prezentacji scenicznych, na jeszcze wyższym poziomie.

  Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie podziękowanie, skromne upominki oraz dyplom za udział w Finale Wojewódzkim XXVIII Spotkań Grup Jasełkowych.

  Anna Szafrańska

   

  XVIII Spotkanie Grup Jasełkowych - finał wojewódzki - Obrazek 1

  XVIII Spotkanie Grup Jasełkowych - finał wojewódzki - Obrazek 2

 • Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych laureatem do Wojewódzkiego Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych

  W dniu 19.01.2018 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście, uczniowie Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych wzięli udział w  Powiatowym Spotkaniu Grup Kolędniczych i Jasełkowych, gdzie za swoją znakomitą grę aktorską otrzymali tytuł laureata i nominację do etapu wojewódzkiego!

  Wraz z grupą 40 młodych aktorów Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych, będziemy reprezentować Powiat Zielonogórski na szczeblu wojewódzkim 30.01.2018 r. w Lubuskim Teatrze, w Zielonej Górze.

  Decyzją jury wyróżnienie za najlepszą grę aktorską otrzymała Jagoda Lewandowska, która znakomicie wcieliła się rolę Archanioła.

  Dzieciom w nagrodę ufundowano wyjazd  do Planetarium Wenus w Zielonej Górze.

  Wszystkim aktorom gratulujemy!!!

                                                                    Anna Szafrańska

  Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych laureatem do Wojewódzkiego Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

   

 • Koncert „Kolęd i Pastorałek na Ludową Nutę” w Dąbrówce Wielkopolskiej

  W środę, 10 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły: Gracjan Karman,  Natalia, Marika i Wiktoria Grobys   wzięli udział w XIV Koncercie „Kolęd i Pastorałek na Ludową Nutę”, który odbył się w Dąbrówce Wielkopolskiej. Dzieci zaprezentowały wiązankę następujących kolęd: „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Do szopy hej pasterze”, „Wśród nocnej ciszy”. Uczniowie grali na instrumentach ludowych: klarnecie, sierszeńkach i skrzypcach. Uczniów przygotował pan Jan Prządka.

   

  Dzieci pięknie reprezentowały naszą szkołę i gminę. GRATULUJEMY!

   

  Koncert „Kolęd i Pastorałek na Ludową Nutę” w Dąbrówce Wielkopolskiej - Obrazek 1

  Koncert „Kolęd i Pastorałek na Ludową Nutę” w Dąbrówce Wielkopolskiej - Obrazek 2

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Nasi aktorzy zwyciężyli!

  Dnia 19 grudnia 2017 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście odbyło się Gminne Spotkanie Grup Kolędniczych i Jasełkowych. W konkursie udział wzięły cztery grupy jasełkowe, a poziom zaprezentowanych przedstawień był bardzo wysoki.

  Nasza szkoła otrzymała tytuł laureata, przedstawiając spektakl pt. „On jest Królem” w reżyserii Anny Szafrańskiej. Wraz z grupą 40 młodych aktorów Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych, będziemy reprezentować Gminę Babimost na szczeblu powiatowym 19.01.2018 r. Nominacja do najlepszej gry aktorskiej przypadła uczennicy naszej szkoły - Andżeliki Judt, która znakomicie wcieliła się rolę Diabła, a swoją grą rozbawiła i zaskoczyła jury oraz publiczność.

  Anna Szafrańska

  Nasi aktorzy zwyciężyli! - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji dla naszej szkoły

  Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji jako jedyna szkoła podstawowa w województwie lubuskim i jedna z dziewięciu szkół podstawowych w Polsce.

  Uroczystość wręczenia nagród towarzyszyła II Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce, która odbyła się w Kielcach. Laury wręczano w kilku kategoriach, w których nominowano w sumie 83 szkoły i placówki edukacyjne z całej Polski. O Laury rywalizowały przedszkola lub placówki działające w innej formie edukacji przedszkolnej, szkoły podstawowe, gimnazja lub licea, a także technika i szkoły zawodowe.

  Celem przedsięwzięcia było wyróżnienie placówek, które wyróżniają się stosując w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w nich nauczyciele potrafią współpracować z młodzieżą w taki sposób, by wydobyć jej kreatywność i pasje do rozwijania swoich zainteresowań.

  W trzyetapowym konkursie ostatecznych zwycięzców wskazała kapituła konkursowa, której przewodniczył prof. UJK dr hab. Sławomir Koziej. Nasza szkoła w swojej kategorii została laureatem wśród 9 nagrodzonych szkół podstawowych z całej Polski.

  Laureatów kapituła wybierała spośród 83 nominowanych. Zwycięzcy podczas uroczystej gali odebrali dyplomy i statuetki.

  źródło: Targi Kielce

  Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji dla naszej szkoły - Obrazek 1

  Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji dla naszej szkoły - Obrazek 2

 • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

  W dn. 1 grudnia (w piątek) w naszej szkole odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Szkolny Samorząd.
  Młodsze klasy (I-III) bawiły się od godz.16.00 do 18.00, a starsi uczniowie od 18.00 do 20.00. Wyłoniliśmy mistrzów popularnej zabawy "w krzesełka":
  krzesełkowa mistrzyni I-III - Zofia Wołek (kl.I), IV-VII - Roksana Kaczmarek (kl.VII),
  krzesełkowy mistrz I-III - Dawid Ziemiański (kl.III), IV-VII - Jan Wołek (kl.IV).
  Mistrzowie otrzymali dyplomy i upominki. Gratulujemy zwycięzcom!
  Podczas całej imprezy otwarty był sklepik szkolny. Zabawa była udana, uczniowie już dopytują się o termin kolejnej dyskoteki:)
                                                                                                                Emilia Owczarek
  DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA - Obrazek 1
  DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA - Obrazek 2
 • WRÓŻBY ANDRZEJKOWE IIIa

  Piątkowy dzień rozpoczął się dla klasy IIIa bardzo radośnie. Uczniowie (bez pomocy wychowawcy) przygotowali wróżby andrzejkowe oraz smakołyki. Dużo frajdy sprawiło nam poznawanie imion przyszłych małżonków, wróżenie z rysunków oraz losowanie celów przyszłych podróży. Zabawa, już w szerszym gronie była kontynuowana na popołudniowej dyskotece szkolnej.

  WRÓŻBY ANDRZEJKOWE IIIa - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • "I co ja tutaj widzę?" - warsztaty artystyczno - plastyczne Klubu Aktywnego Seniora

  "I co ja tutaj widzę?" - tytuł warsztatów artystyczno - plastycznych zorganizowanych w ramach projektu "Klub Aktywnego Seniora - pomagamy sobie, pomagamy innym, działamy w środowisku".  Zajęcia poprowadziła Pani Emilia Owczarek, która pokazała naszym seniorkom na czym polega decoupage. Wszystkie panie aktywnie zaangażowały się w projekt. Tą ciekawą technikę zdobienia wykorzystają na pewno również w domu :)

  "I co ja tutaj widzę?" - warsztaty artystyczno - plastyczne Klubu Aktywnego Seniora - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

  "I co ja tutaj widzę?" - warsztaty artystyczno - plastyczne Klubu Aktywnego Seniora - Obrazek 2

 • Magiczny Kapelusz

  27 listopada w naszej szkole odbył się teatr profilaktyczny pt. "Magiczny Kapelusz". Uczniowie poznali historię słonia Tadeusza, który koniecznie chciał się pozbyć swojej trąby, ponieważ bardzo się jej wstydził. Dowiedział się o tytułowym kapeluszu, zmieniającym wygląd każdego, kto go założy. Nie wiedział on jednak, że na taki sam pomysł wpadła malutka mrówka... Spektakl bardzo spodobał się wszystkim uczniom, dowiedzieli się oni, że to nie wygląd jest najważniejszy, a to jak się postępuje.

  Magiczny Kapelusz - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Event informacyjno - promocyjny projektu „Rozbudowa oraz przebudowa i wyposażenie budynku Szkoły Podstawowej w Podmoklach Małych"

  W dniu 24 listopada  eventem informacyjno - promocyjnym został zakończony projekt „Rozbudowa oraz przebudowa i wyposażenie budynku Szkoły Podstawowej w Podmoklach Małych".  W uroczystości udział wzięli Pan Marek Kamiński – dyrektor Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego, Pan Bernard Rady Burmistrz Babimostu, z-ca Burmistrza Pan Zbigniew Woziński, Pani Sylwia Panaś - sekretarz gminy, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Tadeusz Maszewski z radnymi oraz goście.

  Celem projektu była poprawa jakości infrastruktury oświatowej w miejscowości Podmokle Małe wpływającej na rozwój kompetencji kluczowych,  a tym samym na wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z terenów wiejskich. Projekt trwał od 01.04.2016 – 30.11.2017. W pierwszym  etapie  projektu dobudowano do istniejącego obiektu dwie sale lekcyjne z zapleczem dydaktycznym o łącznej powierzchni 137,57 m2. Są to pracownia multimedialna i przyrodnicza. Drugi  etap projektu to wyposażenie pracowni przyrodniczej, komputerowej i matematycznej  w sprzęt dydaktyczny i zakup zestawów komputerowych z oprogramowaniem do zajęć dydaktycznych.
  Dodatkowo wprowadzone zostały  udogodnienia i pomoce dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo, słabowidzących, niedosłyszących i z autyzmem. 
  Dzięki zrealizowanemu projektowi szkoła ma dobrą, nowoczesną  bazę lokalową oraz doskonałe wyposażenie z którego korzystają uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy wiosek.

  Event informacyjno - promocyjny projektu „Rozbudowa oraz przebudowa i wyposażenie budynku Szkoły Podstawowej w Podmoklach Małych" - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • 11 Listopada - Święto Niepodległości

  Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość. Radosna to data, bo przecież przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność. Tak właśnie chcieliśmy ją uczcić -  radośnie. Szkolni artyści uczęszczający na zajęcia świetlicowe z kl. III a, III b, IV, V i VII przygotowali przedstawienie pt. ,,Wolny Kraj”.     Nie mogło oczywiście zabraknąć pięknie wyrecytowanych wierszy o tematyce patriotycznej, a także pieśni legionowych oraz patriotycznych w wykonaniu uczniów kl. VI i VII. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Elżbieta Ryczek podziękowała nauczycielom, uczniom za piękne występy i cenną lekcję historii, która była także źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.

  Gabriela Świerkowska

  11 Listopada - Święto Niepodległości - Obrazek 1

  zapraszmy do galerii

 • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną  niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza  wiele prób. Wspólnie z wychowawcą i rodzicami uczniowie przygotowują  uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin. W piątek 27 października nasze pierwszaki w końcu doczekały się tego ważnego dnia. Towarzyszyli im w tym wydarzeniu nie tylko rodzice ale też pracownicy szkoły, starsze koleżanki i koledzy oraz zaproszeni goście w osobach Burmistrza Babimostu pana Bernarda Radnego, sekretarz gminy pani Sylwii Panaś. Przybyli również  przyjaciele szkoły:  pan Eugeniusz Richter  oraz Pan Stanisław Daszkiewicz.

  Nasi najmłodsi z impetem przedstawili się wszystkim i zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne oraz popisali się wiedzą regionalną. Bardzo miłym akcentem ich programu był filmik pokazujący jak spędzali czas ucząc się i bawiąc  w naszej szkole. Po raz pierwszy  przyrzeczenie  złożyli  rodzice obiecując swoim dzieciom wsparcie, tolerancję i zrozumienie podczas całego czasu nauki w tej szkole.

  Po pasowaniu, którego dokonała pani dyrektor Elżbieta Ryczek, otrzymali furę prezentów, a mianowicie - od rodziców tradycyjne rożki ze słodyczami, od władz gminy również słodkości z życzeniami by czas spędzony w szkole kojarzył się tylko z miłymi przeżyciami. Pan Richter przekazał każdemu dziecku ufundowane przez siebie kaski rowerowe, a pan Daszkiewicz obiecał pierwszakom, że wkrótce dostaną egzotyczną rybkę do akwarium morskiego... Wkrótce, ponieważ rybka jeszcze płynie do Podmokli i to z Chin.

  Małgorzata Radna

  ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW - Obrazek 1

  zapraszamy do galerii

 • Koncert Filharmonii Zielonogórskiej "Czarnoksiężnik z Krainy Oz"

  25 października 2017r. w naszej szkole na świetlicy podziwialiśmy występ muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz". Był to musical fantastyczno - przygodowy zainspirowany treścią "Czarownika z Krainy Oz" - utworu dla dzieci autorstwa L. Franka Bauma. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy bohaterki Dorotki i jej pieska o imieniu Toto. 
   
       Powieść jest zaliczana do klasyki światowej literatury dla dzieci. Ta pozycja jest dostępna także w naszej bibliotece szkolnej - zachęcamy do przeczytania!
  Emilia Owczarek
  Koncert Filharmonii Zielonogórskiej "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" - Obrazek 1
   
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych
  Podmokle Małe 30
  66-110 Babimost
  woj. lubuskie
 • tel. 68-351-21-52
  fax 68-351-26-43

Galeria zdjęć