Menu

EGZAMIN

ÓSMOKLASISTY

Informator dla rodziców

 

Certyfikaty














 





 

 

 

Rok szkolny 2023/2024

Czwartek 02.05.2024

Pomiar jakości powietrza

kliknij powyżej

Programy, konkursy w roku szkolnym 2023/2024:





 

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 4791954
  • Majowe Święta

    Przed nami święta majowe: 1 Maja - Święto Pracy, 2 Maja - Święto Flagi oraz 3 Maja - Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

    Z tej okazji uczniowie oraz nauczyciele przygotowali uroczysty apel, który rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru naszej szkoły oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczennice klasy 4 i 7 przypomniały nam dlaczego świętujemy, a krótki film zobrazował historię trzech majowych świąt. 

  • Zapraszamy na film!

  • "Czarodziejskie słowa"

    19 kwietnia uczniowie klas 1-3 mieli okazję obejrzeć spektakl teatru Artens z Wrocławia pt. "Czarodziejskie słowa". Historia młodej i krnąbrnej księżniczki, która musiała pokonać Zbója, Czarownicę oraz Smoka, aby powrócić do swojej rodziny bardzo zaciekawiła uczniów. Kluczem do sukcesu dziewczynki okazały się tytułowe czarodziejskie słowa: proszę, dziękuję i przepraszam. To magiczne widowisko uzupełniła piękna scenografia i wspaniała muzyka!

  • Recytatorskie osiągnięcia naszych uczniów

    Z przyjemnością pragniemy pochwalić się recytatorskimi osiągnięciami naszych uczniów. W dniu 20 marca nasi podopieczni prezentowali swoje umiejętnosci w RCAK w Zielonej Górze. Jesteśmy bardzo dumni, bo z siedmiorga reprezentantów naszej szkoły, sześcioro zostało docenionych i odebrało wyróżnienie. W kategorii klas młodszych: Maja Kubiak, Hubert Bielawny, Jakub Lemanowicz i Bianka Słowik, a w kategorii klas 4- 6 zostali wyróżnieni: Oliwia Brzeska i Hanna Stein. Wczoraj z dwoma laureatkami etapu gminnego Lubuskich Konfrontacji Artystycznych: Bianką Słowik i Oliwią Brzeską gościliśmy na konkursie powiatowym w Bojadłach. Jury po ciężkich obradach postanowiło docenić Oliwię Brzeską wyróżnieniem. Gratulujemy!

  • "Baśń o dwunastu miesiącach"

    5 kwietnia odbył się koncert Lubuskiego Biura Koncertowego. Wysłuchaliśmy historii opartej na "Baśni o dwunastu miesiącach". Muzycy zagrali utwory m.in. Stanisława Moniuszki. Dzieci z uwagą wsłuchiwały się w grę na skrzypcach, flecie poprzecznym oraz klarnecie!

  • MY JUŻ CZUJEMY WIELKANOCNY KLIMAT!

  • Dzień pełen wrażeń! Witamy Wiosnę!

    W naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny odbył się pod hasłem "Wielkie Wiosenne Porządki i Nasadzenia". Każda klasa miała wydzieloną swoją strefę wokół szkoły, którą się zajmowała.

    Odbyło się także przedstawienie pt. "Pszczółka Maja poszukuje wiosny" dla kl. I-III i przedszkolaków przygotowane przez wychowawczynię i uczniów kl. I.

    Zostały wysprzątane tereny zielone, chodniki, orlik, droga dojazdowa do szkoły, parking, Miasteczko Ruchu Drogowego.

    Wspaniała praca uczniów wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły!

    Każda klasa tego dnia posiała wylosowane nasionka do przygotowanych skrzynek na rozsady oraz z wychowawcami zasadzili drzewka owocowe, o które będą dbać aby pięknie rosły.

    Równocześnie trwały prace nad budową wyniesionych grządek, gdzie każda klasa wychoduje swoją rzodkiewkę, szczypiorek czy pomidorki.

    To nie koniec!

    Wraz z zaangażowanymi rodzicami i jednocześnie pracownikami firmy IKEA, obsadziliśmy sadzonkami lawendy teren przed salą gimnastyczną.

    Efektami naszych prac cieszymy się niesamowicie, ale to wszystko udało się dzięki dodatkowemu zaangażowaniu wielu ludzi: rodzin naszych pracowników, sąsiadów szkoły, rodziców, dziadków, którzy bezinteresownie przywozili ziemię, obornik, słomę, równali teren, użyczyli swój sprzęt do pomocy.

    Jesteśmy Wam wszystkim bardzo wdzięczni i cieszymy się, że udało się zrealizować nasze plany!

    Rosną drzewka w alei drzewek owocowych, wokół posiana już łąka kwietna, niebawem warzywniak się zazieleni i już nie możemy się doczekać, jak zakwitnie lawenda w lawendowym zakątku gdzie w samym środku będzie można usiąść na ławeczkach pod pergolą, która osłoni przed słońcem!

    DZIĘKUJEMY!

  • "Milsze jest człowiekowi jedno drzewo, które sam zasadził, niż cały ogród przez innych zasadzony."

    15 marca 2024 r. uczniowie z klasy 5 wraz z wychowawcą Weroniką Kandulską, we współpracy z Kołem Łowieckim "Jeleń" Babimost obsadzili sadzonkami klonu jawor teren przy obwodnicy Podmokli Wielkich.

    Każdy, kto posadził drzewko, mógł zawiesić przygotowaną karteczkę, na której jest napisane kto posadził, z jakiej szkoły oraz  z datą nasadzenia.

    Jest to niesamowita pamiątka dla naszych dzieci, ale też ich realny wpływ na poprawę jakości powietrza, czy ograniczenie odpływu wody deszczowej oraz schronienie dla dzikich zwierząt w przyszłości.

    Dziękujemy panu Tomaszowi za super współpracę oraz p. Władysławowi, p. Henrykowi, p. Szymonowi z Koła Łowieckiego za wsparcie podczas nasadzeń, a także pani Magdzie za pomoc w zadbaniu o bezpieczeństwo dzieci podczas przejazdu rowerami. Była z nami także absolwentka naszej szkoły Antosia!

    Dziękujemy!

     

    "Milsze jest człowiekowi jedno drzewo, które sam zasadził, niż cały ogród przez innych zasadzony."

    Wojciech Bogusławski

  • Gminny Konkurs Recytatorski

    We wtorek 12 marca dzieci reprezentowały naszą szkołę w konkursie recytatorskim w GOK Babimost. Dwoje z naszych uczniów: Bianka Słowk klasa 3 i Oliwia Brzeska klasa 4 zajęły miejsce na podium i w kwietniu zaprezentują swój repertuar w konkursie powiatowym w Bojadłach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

  • Rekolekcje Wielkopostne

    Plan tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych:

    18.03 (poniedziałek)

    godz. 8:50 nauki w kościele dla kl. 1-7

    19.03 (wtorek)

    godz. 9:00 spowiedź (kl. 4-7)

    godz. 9:30 Msza Święta (kl. 1-7)

  • HARMONOGRAM I DOKUMENTY REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ I PRZEDSZKOLA

  • Konkurs recytatorski - etap szkolny

  • Bobrowa Budka- Dziecięcy Park Narodowy w Podmoklach Małych

    W ramach projektu „Podmoklańska Eko- wioska” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności z programu NOWEFIO w naszej szkole dzieci odkrywały tajniki przyrody. 

    Odbyły się warsztaty z podróżnikiem Krystianem Tyrańskim, na których wprowadzeni zostaliśmy w świat Dzikiej Odysei. Opowiadał o podróżach do Afryki i trudnościach związanych z pobytem na dzikim terenie. Zaszczepił w nas  podróżowanie po 24 Parkach Narodowych w Polsce.

    To geneza powstania naszego Dziecięcego Parku Narodowego „Bobrowa Budka” w Podmoklach Małych. Oddalony od szkoły ok 500m kompleks leśny stał się naszym parkiem. Zgodnie z zasadami został wybrany zarządu parku: komendant, zastępca komendanta, strażnik, opiekun zwierząt i roślin i obserwator. Dzieci utworzyły zespoły zadaniowe, zbudowały dziką bazę, wyznaczyły granice dziecięcego parku, opracowały listy najciekawszych skarbów przyrodniczych, wykonały wizytówki skarbów.  Zakończona została budowa trasy, którą będzie przebiegała ścieżka edukacyjna.

    W ramach projektu powstał piękny film edukacyjny do obejrzenia którego zachęcamy.

    Dziecięcy park Narodowy Bobrowa Budka

  • XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”

  • V OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA DZIECI NA RYMOWANKĘ O BEZPIECZEŃSTWIE W GOSPODARSTWIE ROLNYM

  • O bezpiecznych feriach na antenie Radia Zachód!

    10 lutego odbyło się spotkanie na antenie Radia Zachód z panią Elżbietą Wozowczyk-Leszko. Uczniowie naszej szkoły z panią Weroniką Kandulską rozmawiali na temat spędzania bezpiecznie ferii zimowych.

    Wspaniałe doświadczenie i mile spędzony czas!

    Dziękujemy za zaproszenie!

    Brawa dla radiosłuchaczy- uczniów naszej szkoły, którzy dodzwonili się na antenę i odpowiadali na zimowe zagadki!

    Gratulacje dla wszystkich:)

  • Bal karnawałowy klas I - III

  • Podsumowanie I półrocza

    8 i 9 lutego w naszej szkole odbyło się podsumowanie I półrocza nauki. Przyznano listy pochwalne uczniom, którzy do tej pory zdobyli bardzo dobre wyniki w nauce. Gratulujemy!Podczas apelu przyznano również dyplomy za udział w konkursach "Bingo czytelnicze", konkurs plastyczny "Bałwanek" oraz złożono podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję charytatywna na rzecz domu dziecka w Klenicy.

  • Przedstawienia w GOK Babimost

    8 lutego odbył się wyjazd uczniów klas I - III oraz IV - VII do Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście na przedstawienia teatralne Poznańskiego Teatru Aktora. Młodsi uczniowie obejrzeli 3 baśnie Andersena: "Świniopas", "Nowe Szaty Króla" oraz "Brzydkie Kaczątko". Starsi uczniowie aktywnie wzięli udział w "Mitach greckich".

  • "Jak tuba z harfą rozmawiała..."

    W środę 7 lutego w naszej szkole odbyła się filharmonia pt. "Jak tuba z harfą rozmawiała..."

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych
    Podmokle Małe 30
    66-110 Babimost
    woj. lubuskie
  • tel. 68-351-21-52
    fax 68-351-26-43

Galeria zdjęć